Resmileşti: Microsoft’un Activision satın alımı kapatıldı

Bu gerçekten oluyor; Microsoft’un tüm zamanların en büyük video oyunu birleşmesinde Activision Blizzard’ı satın alma planlarını ilk açıklamasından 20 ay sonra, anlaşma son tarih olan 18 Ekim’den önce tamamlandı. İçinde Xbox Wire’daki haber gönderisiXbox patronu Phil Spencer, bugün (13 Ekim) itibarıyla “Activision Blizzard ve takımlarını Xbox’a resmen davet ettiğimizi” doğruladı. Spencer, “Tek bir ekip olarak […]

Resmileşti: Microsoft’un Activision satın alımı kapatıldı

Bu gerçekten oluyor; Microsoft’un tüm zamanların en büyük video oyunu birleşmesinde Activision Blizzard’ı satın alma planlarını ilk açıklamasından 20 ay sonra, anlaşma son tarih olan 18 Ekim’den önce tamamlandı.

İçinde Xbox Wire’daki haber gönderisiXbox patronu Phil Spencer, bugün (13 Ekim) itibarıyla “Activision Blizzard ve takımlarını Xbox’a resmen davet ettiğimizi” doğruladı.

Spencer, “Tek bir ekip olarak öğreneceğiz, yenilik yapacağız ve oyun keyfini ve topluluğunu daha fazla insana ulaştırma sözümüzü yerine getirmeye devam edeceğiz” diye yazdı. “Bunu, herkesin elinden gelenin en iyisini yapmasına olanak sağlamaya çalışan, herkesin memnuniyetle karşılandığı ve süregelen Herkes için oyun taahhüdümüze odaklanan bir kültür içinde yapacağız. Xbox’ta yaptığımız her şeye dahil olma konusunda kararlıyız – Ekibimizden ürettiğimiz ürünlere ve anlattığımız hikayelere, oyuncularımızın daha geniş bir oyun topluluğu olarak etkileşim kurma ve etkileşim kurma biçimine kadar.”

Bu, ABD Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) karşı açılan bir dava da dahil olmak üzere düzenleyicilerin aylarca süren incelemelerinin ve başlangıçta rekabete zarar verebileceği endişesi nedeniyle anlaşmayı engelleyen İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi’nin (CMA) büyük bir gerilemesinin ardından geldi. Birleşik Krallık’ta bulut oyunlarında. Ancak Microsoft, anlaşmayı hem mevcut hem de yeni Activision oyunlarının (önümüzdeki 15 yıl içinde piyasaya sürülecek) bulut akış haklarını Ubisoft’a satacağını belirtecek şekilde değiştirerek bu endişeleri doğrudan giderdi.

CMA güncellenen birleşmeye resmi onay verdi bugün (13 Ekim) anlaşmayı ilk kez verdikten sonra ön onaylama geçen ay. Orijinal teklifi inceleyen bağımsız panelin başkanı Martin Coleman, yaptığı açıklamada yeni anlaşmanın “rekabet için daha iyi, tüketiciler için daha iyi ve ekonomik büyüme için daha iyi” olduğunu söyledi.

Anlaşmanın kesinleşmesiyle Microsoft, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi önemli IP’nin haklarını elde etti: Overwatch, Ejderha Spyro, ve en önemlisi, Görev çağrısı. Bu yılın temmuz ayında Spencer, Microsoft ve PlayStation’ın “bağlayıcı bir anlaşma imzaladığını” duyurdu. kale Görev çağrısı PlayStation’da Activision Blizzard’ın satın alınmasının ardından” bu durum herkes için güven verici olacaktır. Görev çağrısı yalnızca Sony konsollarına sahip olan hayranlar.

Peki işler buradan nereye gider? Bu haftanın başlarında ve anlaşmanın tamamlanmasından önce Activision, anlaşmayı imzalamaya yönelik bir planının olmadığını açıklığa kavuşturdu. Diablo 4 veya Görev Çağrısı: Modern Savaş 3 bu yıl Xbox Game Pass’te şunları beklediğini söyledi: “Game Pass’e oyun eklemeye başla gelecek yılın bir döneminde”.

Spencer son açıklamasında şunları yazdı: “Bugün sevilen Activision, Blizzard ve King serilerini Game Pass ve diğer platformlara getirmek için çalışmalara başlıyoruz. Önümüzdeki aylarda ne zaman oynamayı bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız. Biliyoruz” sen heyecanlısın, biz de heyecanlıyız.”

Bu yılın geri kalanını da takip etmeyi unutmayın gelecek oyunlar kullanışlı özetimizde. Ayrıca şuraya da göz atabilirsiniz: en iyi Xbox Series X oyunları hemen oynamak için.

Teknory