Dracula Nasıl Bir Tanıdık Hale Getirir?

Universal Pictures aracılığıyla görüntü Uyarı: Şunun için hafif spoiler Renfield takip edecek. Hepimiz bir mazlum hikayesini severiz, ama bizi aynı sevgiyi altta yatan bir hikayeye göstermekten alıkoyan nedir? Bu tür engeller ne olursa olsun, artık onlar sayesinde yok gibi görünüyor. Renfield, bir adamın kendisini taciz eden kişiye karşı verdiği mücadeleyi anlatan bir filmin apaçık kan […]

Dracula Nasıl Bir Tanıdık Hale Getirir?

Universal Pictures aracılığıyla görüntü

Uyarı: Şunun için hafif spoiler Renfield takip edecek.

Hepimiz bir mazlum hikayesini severiz, ama bizi aynı sevgiyi altta yatan bir hikayeye göstermekten alıkoyan nedir? Bu tür engeller ne olursa olsun, artık onlar sayesinde yok gibi görünüyor. Renfield, bir adamın kendisini taciz eden kişiye karşı verdiği mücadeleyi anlatan bir filmin apaçık kan banyosu. Bükülme mi? İstismarcısı Drakula’dır.

Başrolde Nicholas Hoult unvanlı, bıkkın uşak rolünde, Renfield Drakula’nın uzun süredir uşağı olan ve vampir efendisinin narsist eğilimleriyle boğazına kadar olan Robert Montague Renfield’ın kötü durumunu takip ediyor ve kendine yeni bir hayat kurmak için modern New Orleans’a kaçıyor. Ne yazık ki, Drakula’nın gölgesi ve aşırı şiddet yanlısı bir kalabalık şehrinizin üzerinde gezinirken yerleşmek biraz angarya.

Neyse ki, Renfield’ın böcekleri ve örümcekleri sindirdikten sonra tek kişilik bir mezbaha olmasına izin veren süper güçleri var, bu yüzden duygusal özgürlük için oldukça kanlı arayışında tamamen çaresiz değil. Buna oldukça küskün bir uyarı, güçlerini Dracula’nın aşinası olduktan sonra almasıdır.

tanıdık nedir?

Bağlamında Renfieldbir tanıdık, Dracula’nın gücünün bir kısmına Drakula’nın kendisi tarafından verilen, bu kişinin ölümsüz olması ve yukarıda bahsedilen böcek kaynaklı süper güçleri kazanmasıyla sonuçlanan bir insandır.

Ama bu kafadarlar tam olarak nasıl oluyor?

Drakula nasıl bir tanıdık yapar?

Bu soruyu cevaplamaya başlamak için her şeyi başlatan filme kadar geri dönmeliyiz; 1931’ler Drakulahangi film Renfield resmi devam filmi olarak hizmet vermektedir.

İçinde RenfieldRenfield’ın Drakula’ya olan bağlılığının ardındaki nüanslar, 20. yüzyılın başlarında bir gün önce bir araya geldiklerine dair herhangi bir göstergenin ötesine geçmiyor, ancak Drakula doksan yıl önce bu konuya biraz ışık tutmuştu.

İçinde DrakulaFarkında olmadan Renfield, o zamanlar ölümlü bir emlak avukatı, onunla bazı iş meselelerini görüşmek için vampir lordunun o zamanki ikametgahına gelir. Renfield’ın ziyareti sırasında, Drakula onu hipnotize eder, bu da zavallı avukatın bilincini kaybetmesine yol açar, ardından hemen Drakula tarafından saldırıya uğrar ve tanıdık birine dönüşür.

Bütün bunlar, Drakula’nın tanıdık hale gelmesi için biraz kan dökülmesinin söz konusu olduğunu söylemek için. Vampirlerin tarihsel olarak insanları sadece ısırarak ve kanlarını içerek vampire dönüştürdüğü bilindiğinden, bu da ısırılanın vampir etkisine karşı giderek daha duyarlı hale gelmesine neden olur (narsist Drakula ile oldukça iyi birleşen bir dinamik), içindeki tüm tanıdıkların olduğunu varsaymak muhtemelen güvenlidir. Renfield boyunlarındaki iki küçük delikten alyuvar sayımlarını sabitleme pahasına bu hale geldiler.

Renfield şu anda sinemalarda oynuyor.

Teknory