Dril ve diğer güçlü Twitter kullanıcıları, ücretli onay işaretlerini ‘Block the Blue’ için kampanyaya başlıyor

20 Nisan Perşembe günü Elon Musk ender bir hamle yaptı: Verdiği sözü yerine getirdi. Geçen yılın Ekim ayında Twitter’ı satın aldığından beri Musk, Twitter’ın eski doğrulama sistemini küçümsediği konusunda açıktı. Musk, “eski olarak doğrulanmış” kullanıcıların sonunda onay işaretlerini kaybedeceğini açıkça belirtti. Ve, başlangıçta planlanan tarih olan 1 Nisan’ı kaçırdıktan sonra dün Musk nihayet mavi onay […]

Dril ve diğer güçlü Twitter kullanıcıları, ücretli onay işaretlerini ‘Block the Blue’ için kampanyaya başlıyor

20 Nisan Perşembe günü Elon Musk ender bir hamle yaptı: Verdiği sözü yerine getirdi.

Geçen yılın Ekim ayında Twitter’ı satın aldığından beri Musk, Twitter’ın eski doğrulama sistemini küçümsediği konusunda açıktı. Musk, “eski olarak doğrulanmış” kullanıcıların sonunda onay işaretlerini kaybedeceğini açıkça belirtti. Ve, başlangıçta planlanan tarih olan 1 Nisan’ı kaçırdıktan sonra dün Musk nihayet mavi onay işaretini, aylık 8 ABD doları Twitter Blue hizmeti aracılığıyla ödemeyi seçmedikleri sürece tüm hesaplardan kaldırdı.

Bağımsız bir araştırma olan Travis Brown’a göre şu anda Twitter Blue’da yaklaşık 630.000 abone var. verileri izleme(yeni bir sekmede açılır).

Şimdi, nihayet gerçekleştiğine göre, “Maviyi Engelle” kampanyası – yani hala Musk’a bunun için ödeme yaptığını gösteren mavi bir onay işareti olan herhangi bir kullanıcı – tüm hızıyla devam ediyor.

Twitter kullanıcısı @dril, “Twitter mavisi adamların %99’u, genellikle size aptalca ve pahalı bir şey satmaya çalışan ölü gözlü ahmaklar ve şimdi köpek boku gönderilerini öne ve merkeze yükseltmek için aylık bir abonelik ücreti ödemek istiyorlar” dedi. #BlockTheBlue kampanyası hakkındaki düşüncelerini sorduğumda bana bir e-posta gönderdi.

“Onları engellemek ve diğerlerini büyük ölçekte aynı şeyi yapmaya teşvik etmek onların istediklerinin tam tersidir” diye devam etti. “Komik.”

Bu büyük gelen @delmek(yeni bir sekmede açılır). Komik boktan paylaşım hesaplarından oluşan “Weird Twitter” alt kültürünün bir parçası olan @dril, Twitter’da bir efsanedir ve erişimi herhangi bir niş topluluğun çok ötesine geçer. Tweet’leri düzenli olarak yanıtlar ve memler olarak kullanılıyor. Tweetlerinin ekran görüntüleri genellikle diğer platformlarda yayılır. İçeriği, bir Yetişkin Yüzme şovunu birlikte yaratması için ona güç verdi. @dril 1,76’dan fazla takipçi oluşturdu milyon Yıllar boyunca sadece komik Twitter gönderileriyle takipçi kazandı ve bunu neredeyse tamamen anonim olarak yaptı – sonunda onaylanmış(yeni bir sekmede açılır) kimliği bu ayın hemen başlarında.

@dril’in Twitter için ne kadar önemli olduğunu vurgulamak için şöyle ifade edelim: Geçen ay, Platformer bildirildi(yeni bir sekmede açılır) Musk’ın sadece 35 popüler hesabı içeren gizli bir “VIP” listesinde terfi(yeni bir sekmede açılır) platformun daha fazla kullanılmasını teşvik etmek için algoritma aracılığıyla kullanıcılara. Bu listede NBA yıldızı LeBron James, Başkan Joe Biden, YouTube’un en çok abone olunan yaratıcısı Mr. Beast, ve @dril.

@dril bana “Twitter’ın düşüşünü aktif olarak destekliyorum” diyor. “Eninde sonunda dükkânı kapatacakları ve hepimizi bu tuvaletten kurtaracakları umuduyla, ne kadar beyhude olursa olsun kârlı hale gelme çabalarını sabote etmeyi umuyorum.”

15 yıllık bariz tarafsızlığına rağmen @dril, platformdakileri ücretli bluecheck’i olan herkesi engellemeye teşvik eden en eski ve kesinlikle en büyük Twitter kullanıcılarından biriydi. Bir zamanlar tamamen komedi olan bu hesap, şimdi bir protesto hareketinin merkezinde.

“görünürde kesinlikle engelle,” @dril tweet attı(yeni bir sekmede açılır) Kasım ayında, Musk’ın Twitter Blue’su ilk kez piyasaya sürüldüğünde. Tweet’e, ücretli onay işaretlerini eski “eski doğrulanmış” kullanıcılardan ayırmak için Twitter’ın Blue abonelerine koymak için kullandığı etiketin bir ekran görüntüsü dahil edildi.

Ancak @dril, platformdaki bu yeni yazılı olmayan “Maviyi Engelle” kuralını uygulayan tek büyük Twitter kullanıcısı değil. NBC Haber muhabiri Ben Collins(yeni bir sekmede açılır)Harvard Hukuk Siber Hukuk Kliniği Alejandra Caraballo(yeni bir sekmede açılır)Ve sayısız(yeni bir sekmede açılır) diğer çok takip edilen(yeni bir sekmede açılır) twitter hesaplar(yeni bir sekmede açılır) sahip olmak çoktan(yeni bir sekmede açılır) onların paylaştı niyet(yeni bir sekmede açılır) ile engellemek(yeni bir sekmede açılır) tüm Twitter Mavi aboneler(yeni bir sekmede açılır).

Kampanya için bir Twitter hesabı bile var, @BlockTheBlue(yeni bir sekmede açılır)otomatik Twitter hesabı engelleme uygulaması The Block List’in yaratıcısı tarafından yürütülür.

Engellenenler Listesi oluşturucu, uygulamanın ne yazık ki o zamandan beri kapat(yeni bir sekmede açılır) Twitter’ın ücretsiz API planından aylık 42.000 dolardan başlayan API erişimi için yüksek fiyatlı yeni kurumsal planlarına geçmesi nedeniyle. Bununla birlikte, uygulama kapatılmadan önce, 10.000’den fazla kullanıcı, Twitter Blue’nun abone olduğu hesaplarda 610.677.100 otomatik bloğa girmeyi başardı. Ayrıca, kullanıcıları mavi onay işaretlerini manuel olarak engellemeye teşvik etmek için @BlockTheBlue hesabını kullanmaya devam ediyor.

Onay işareti artık çok farklı bir şeyi ifade ediyor

Açık olmak gerekirse, 90’ların hit rock grubu Eve 6’dan Max Collins’in de belirttiği gibi, Block the Blue, Musk’a karşı “sadece küçük bir misilleme” değildir.

Collins, “Doğrulama, bir kişinin bir aktör veya gazeteci gibi bir şey olduğu anlamına geliyordu ve şimdi bu, 30 takipçisi olan beyaz bir milliyetçi oldukları veya kripto para ya da başka bir şey sattıkları anlamına geliyor” dedi. grubun @havva6(yeni bir sekmede açılır) yönettiği hesap.

Collins, Twitter Blue’ya abone olan kullanıcı türleri konusunda da abartmıyor. BBC’den Shayan Sardarizadeh gibi dezenformasyon ve aşırılık araştırmacıları fark etti neonaziler(yeni bir sekmede açılır) Ve beyaz üstünlükçüler(yeni bir sekmede açılır) nefret mesajlarını yaymak için Twitter tarafından onaylanıyor.

Collins bana, “Twitter mavisi aboneleri kesinlikle en aptal ve en sıkıcı twitter kullanıcılarıdır,” dedi ve abone olan diğer doğrudan olmayan nefret hesaplarına geçti. “Tweetlerime verdikleri yanıtların kalitesinden, mavi çeklerini kimin ödediğini söyleyebilme konusunda gerçekten çok iyi oldum.”

Twitter Blue abonelerini engelleyen birçok kişi aynı duyguyu paylaştı. Sitedeki ücretli onay işaretleri genellikle platformda çok az bulunur – ve Mashable önceden rapor edilditüm abonelerin neredeyse yarısının 1.000’den az takipçisi var ve düşük kaliteli içerik oluşturuyor.

Eve 6 solisti Collins, Twitter Blue abonelerinin mavi onay işaretiyle kalan tek kişi olmasından önce bile, içeriklerinden dolayı hesap için ödeme yaptıklarını söyleyebileceğinizi söyledi. Örneğin, Collins bana, birisi yanıtlarındaysa ve “bariz bir şakayı tamamen yanlış anladıysa ve mavi çeki varsa, muhtemelen bunun bedelini ödemiştir” dedi.

Eski Twitter altında şirket, platformdaki “önemli” kullanıcılara mavi onay işareti rozetleri sağladı. Bu kullanıcılar arasında Hollywood ünlüleri, müzik sanatçıları, profesyonel sporcular ve medya figürleri vardı. Eski sistemi eleştiren Musk hayranları genellikle onay işaretlerinin “seçkinliğine” odaklanırken, Twitter’ın doğrulama oluşturmasının gerçek nedeni alçakça olmaktan uzaktır.

Ünlüler ve diğer tanınmış kullanıcılar, genellikle dolandırıcılar veya markalarına zarar vermek isteyen diğerleri tarafından taklit edildi. Eski beyzbol oyuncusu Tony La Russa’nın sahte bir hesap nedeniyle açtığı davayla karşı karşıya kalan eski Twitter, açarak yaymak(yeni bir sekmede açılır) 2009’daki yeni doğrulama özelliği. Twitter, hareket nedeniyle ünlüler ve müzik sanatçıları arasında hızla popülerlik kazandı ve karşılığında birçok kişi, halkın onlarla sosyal medyada etkileşim kurmasının tek yolu olarak Twitter’ı tanıttı.

Bu şimdi Musk altında değişiyor gibi görünüyor. Onay işaretinin kaldırılmasından bu yana, bazı ünlüler ilan edildi(yeni bir sekmede açılır) onlar olduklarını ayrılmak(yeni bir sekmede açılır) platform veya vardı düşünen(yeni bir sekmede açılır) hareket.

Ve platformun en büyük kendi kendini yetiştirmiş kullanıcılarından biri olan @dril de dahil olmak üzere diğerleri, sonuçları görmek için sabırsızlanıyor.

@dril, “day elon’un aptal gibi sırıtarak ana ofise lavaboyu sürüklemesinden önce bile herkes Twitter’dan her zaman Nefret etti,” diye açıkladı @dril. “kimse buna saygı duymuyor, genel olarak insan sefaletindeki keskin artıştan neredeyse kesinlikle sorumlu ve tüm bu Bok çukurunun yok olması için markamın acı çekmesi gerekiyorsa, bu benim için sorun değil.”

Teknory