Microsoft Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, Bing ve Google rekabetine ışık tutuyor

Microsoft’un, go-to arama motorunuzu Google’dan Bing’e değiştirmenizi sağlamaya çalıştığını düşünüyorsanız, bu konuda yanlış düşünüyorsunuz. Google’a sadık biri olsanız bile Microsoft, günlük yaşamınızın yollarını bulmaya devam ediyor. Microsoft Build 2023 sırasında Mashable, son birkaç aydır Bing özelliklerindeki artışın arkasındaki adam olan kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdi ile konuştu. Mehdi, Microsoft’un üretici yapay zeka planlarından bahsetti ve […]

Microsoft Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, Bing ve Google rekabetine ışık tutuyor

Microsoft’un, go-to arama motorunuzu Google’dan Bing’e değiştirmenizi sağlamaya çalıştığını düşünüyorsanız, bu konuda yanlış düşünüyorsunuz. Google’a sadık biri olsanız bile Microsoft, günlük yaşamınızın yollarını bulmaya devam ediyor.

Microsoft Build 2023 sırasında Mashable, son birkaç aydır Bing özelliklerindeki artışın arkasındaki adam olan kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdi ile konuştu. Mehdi, Microsoft’un üretici yapay zeka planlarından bahsetti ve Microsoft ile Google arasındaki yapay zeka silahlanma yarışına biraz ışık tuttu.

Mehdi, Microsoft’un açık hedeflerinden birinin arama pastasından daha büyük bir pay almak için Google’a karşı gelmek olup olmadığı sorulduğunda, bunu bu şekilde nitelendirmeyeceğini söyledi. Bunun yerine amaç, cevapsız aramaların, yani insanların bir soru sorduğu halde aradıklarını bulamamalarının üstesinden gelmektir. Seattle merkezli etkinlikten bir video görüşmesinde Mehdi, “Verilerimize göre, aramaların yarısı yanıtsız kalıyor. Bu, günde bir milyar demek” dedi. “Bu, karşılanmayan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir fırsat.”

AYRICA BAKINIZ:

Microsoft Bing, ChatGPT’yi tüm kullanıcılar için internete bağlayacak

Mehdi ayrıca, Bing’in kendi gözünde başarılı sayılması için arama trafiğinde Google’ı geçmeye çalışması gerekmediğini de açıkça belirtti. “Bir puanlık pazar payı elde edersek, bu 2 milyar dolarlık gelir demektir. Yani tüm dünyayı değiştirmek zorunda değiliz. [regarding] çok başarılı bir iş ve büyüme elde etmek için arama ortamı.”

Microsoft’un bunu yapma yollarından biri, profesyonel yaşamınız aracılığıyla Bing’i kişisel yaşamınıza dahil etmektir. “İş yerindeyken ve kurumsal hesabınızla oturum açtığınızda, tüm bu özel kurumsal verilere erişebilirsiniz. Eve gittiğinizde ve kişisel hesabınızla oturum açtığınızda, tüm kişisel eşyalarınız oradadır.” . Kayıtlı sohbetleriniz ve benzerleri burada. Bu nedenle, her ikisinde de sizin için sorunsuz çalışmasını sağlamak istedik,” dedi Mehdi.

Microsoft’un üretken yapay zeka üretkenlik uygulaması Copilot aracılığıyla Bing sohbeti, işle ilgili yanıtlar sağlamak için aramayı ve şirketinizin verilerini kullanır. Bing sohbet geçmişi, Edge’deki göz atma yolculuğunuzu takip edebilmesi için kaydedilir. Artık Windows 11 ile bir Bing sohbet entegrasyonu var ve bu olay itibariyle Bing, ChatGPT için varsayılan arama motorudur.

Bu nedenle, sorularınızın çoğuna yanıt almak için Google’a başvurmayı seçebilseniz de Microsoft, Bing’i bir yapay zeka ninjası gibi gittiğiniz her yere yerleştirmek için çalışıyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow