Dünyanın En Hızlı Kara Aracı Thrust SSC Hakkında 13 Büyüleyici Gerçek

Thrust SSC, ilk rekor kıran çalışması ses bariyerini tam olarak aşmadığı için teknik olarak bir değil iki kez en hızlı kara aracı oldu. İlk koşu, ortalama 714 mil / saat hıza sahipti ve önceki rekor olan 633 mil / saat’i rahatlıkla geçti. Ekip kutlama yaptı, ancak dinlenmek için sadece bir gece geçirdikten sonra, Richard Noble […]

Dünyanın En Hızlı Kara Aracı Thrust SSC Hakkında 13 Büyüleyici Gerçek

Thrust SSC, ilk rekor kıran çalışması ses bariyerini tam olarak aşmadığı için teknik olarak bir değil iki kez en hızlı kara aracı oldu. İlk koşu, ortalama 714 mil / saat hıza sahipti ve önceki rekor olan 633 mil / saat’i rahatlıkla geçti. Ekip kutlama yaptı, ancak dinlenmek için sadece bir gece geçirdikten sonra, Richard Noble herkesin bir an önce toparlanıp ses bariyerini aşmaya odaklanması konusunda ısrarcıydı. Birkaç gün sonra, araba gerçekten de ilk kez bariyeri aştı ve çölde yankılanan bir ses patlaması yarattı. Bununla birlikte, resmi bir hız rekoru kırmak için ekibin arabayı döndürmesi ve bir saat içinde ikinci kez ters yönde ayarlaması gerekiyordu. Arabanın paraşütleri arızalanıp pisti aşmasına neden olduktan sonra, ekip son teslim tarihini sadece 50 saniye kaçırarak rekoru geçersiz kıldı.

Takım anlaşılır bir şekilde üzgündü ve araba her koşudan sonra daha fazla hasar alıyordu. Yine de, Thrust SSC’yi yamaladılar ve rekoru yeniden denediler. Bu sefer başarılı oldular, çünkü paraşütler planlandığı gibi açıldı ve ekip, birkaç dakika kala arabayı ikinci seferi için sıfırlayabildi. Yeni bir resmi hız rekoru saatte 763 mil ile kırıldı ve yedi yıllık çalışmanın ardından Noble sonunda hedefine ulaştı.

Teknory