Unity, şirket için ‘sıfırlama’ kapsamında 265 kişinin işten çıkarıldığını doğruladı

Unity, şirketin “sıfırlanması” olarak tanımlanan olayda 265 çalışanını işten çıkaracağını doğruladı. Tarafından rapor edildi ReutersUnity, Peter Jackson’ın kurucu ortağı olduğu ve daha önce aşağıdaki gibi filmlerin görsel efektlerini üreten görsel efekt şirketi Wētā FX ile yaptığı anlaşmanın ‘profesyonel hizmetler’ bölümünü sonlandırıyor. avatar ve devamı da Yüzüklerin Efendisi üçleme. Unity, mühendislik ve teknoloji bölümünü 2021 yılında […]

Unity, şirket için ‘sıfırlama’ kapsamında 265 kişinin işten çıkarıldığını doğruladı

Unity, şirketin “sıfırlanması” olarak tanımlanan olayda 265 çalışanını işten çıkaracağını doğruladı.

Tarafından rapor edildi ReutersUnity, Peter Jackson’ın kurucu ortağı olduğu ve daha önce aşağıdaki gibi filmlerin görsel efektlerini üreten görsel efekt şirketi Wētā FX ile yaptığı anlaşmanın ‘profesyonel hizmetler’ bölümünü sonlandırıyor. avatar ve devamı da Yüzüklerin Efendisi üçleme. Unity, mühendislik ve teknoloji bölümünü 2021 yılında 1,6 milyar dolara (1,2 milyar £) satın aldı. BBC o zaman bildirmişti. Artık rolleri bu anlaşmayla ilgili olan çalışanlar işlerini kaybedecek ve Unity’nin iş gücünde (yaklaşık 7.000 çalışandan) %3,8 oranında kesinti olacak.

Ne yazık ki Unity’de işten çıkarmalar oldu birkaç haftadır kartlarda. Şirketin 9 Kasım’da yayınlanan üçüncü çeyrek hissedar mektubunda geçici CEO Jim Whitehurst, Unity’nin “potansiyelimizin tamamını ortaya koymadığını” söyledi. Şöyle dedi: “Daha yalın, daha çevik ve daha hızlı büyüyen bir şirket olarak ortaya çıkmak için bu fırsatları değerlendirmeyi hedefliyoruz.”

Aynı mektup, şirketin ürün portföyünün “kapsamlı bir değerlendirmesine” başladığını ve bunun aynı zamanda “daha odaklanmış portföyle uyumlu doğru maliyet yapısını” da değerlendireceğini ortaya koydu. Şirket, 2024’ün ilk çeyreği sonuna kadar “tüm müdahaleleri tamamlamayı” planladığını ve bunun “muhtemelen belirli ürün tekliflerinin durdurulmasını, iş gücümüzün azaltılmasını ve ofis ayak izimizin azaltılmasını içereceğini” söyledi.

Bununla bağlantılı olarak, son duyuruda Unity’nin 14 lokasyondaki ofisleri kapatacağı da doğrulandı. Ayrıca çalışanların artık haftanın üç günü ofiste çalışması gerekmeyecek.

Whitehurst ayrıca Reuters’e Unity’nin işine “yeniden odaklanmak” için daha fazla değişikliğin yolda olduğunu söyledi. Şunları ekledi: “Hiçbir ekleme henüz kesinleşmemiş olsa da, genel anlamda yaptığımız işlerin sayısını azaltacağımız açık.”

Bu yıl Unity, başlangıçta geliştiricilerin belirli gelir ve indirme eşiklerini geçtikten sonra Unity’de yapılan tüm oyunlarda yükleme başına ekstra ücret almasına neden olan tartışmalı çalışma süresi ücretini de duyurdu. Unity bu konuda önemli tepkiler aldı ve daha sonra bazı değişiklikler duyurdu; bu da artık ücretin yalnızca 2024 Uzun Vadeli Destek kullanılarak yapılan oyunları ve yalnızca Unity Pro ve Enterprise kullanan geliştiricileri etkileyeceği anlamına geliyor.

Listelerimizle harika yeni oyun önerileri bulun. en iyi bağımsız oyunlaraynı zamanda en iyi bağımsız korku oyunları eğer ürkütücü bir şey arıyorsanız.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow