Susan Wojcicki artık YouTube’un CEO’su değil

Susan Wojcicki, dokuz yıl sonra YouTube’un CEO’luğundan hemen geçerli olmak üzere istifa ediyor. Ardılı olarak son yedi yıldır şirkette Baş Ürün Sorumlusu olarak görev yapan Neal Mohan’ı atadı. “YouTube’un başındaki rolümden geri adım atmaya ve aileme, sağlığıma ve tutkulu olduğum kişisel projelerime odaklanan yeni bir sayfa açmaya karar verdim.” şirket blog yazısı.(Yeni bir sekmede açılır) […]

Susan Wojcicki artık YouTube’un CEO’su değil

Susan Wojcicki, dokuz yıl sonra YouTube’un CEO’luğundan hemen geçerli olmak üzere istifa ediyor. Ardılı olarak son yedi yıldır şirkette Baş Ürün Sorumlusu olarak görev yapan Neal Mohan’ı atadı.

“YouTube’un başındaki rolümden geri adım atmaya ve aileme, sağlığıma ve tutkulu olduğum kişisel projelerime odaklanan yeni bir sayfa açmaya karar verdim.” şirket blog yazısı.(Yeni bir sekmede açılır) Wojcicki artık Google ve Alphabet’te danışmanlık görevi üstlenecek.

AYRICA BAKINIZ:

“MSCHF Büyük Kırmızı Çizmeler giydim.” Bu YouTuber bize tüm deneyimlerini anlattı.

Wojcicki gönderisinde Mohan’ın YouTube Music, Premium ve Shorts’un yönetmenliğini yapmanın yanı sıra çok başarılı YouTube TV’yi piyasaya sürmesini övüyor. Ayrıca Mohan’ın, kendi deyimiyle “Yapay Zekanın vaatleri” potansiyel bir büyüme alanı haline geldikçe daha da önemli hale gelecek olan şirketin Güven ve Güvenlik ekibine liderlik ettiğini belirtiyor.

Wojcicki’nin görev süresi boyunca nefret söylemi, içerik moderasyonu ve yanlış bilgilendirmeyi ele alma konusunda kamuoyunun incelemesine maruz kalan YouTube için bir çağın sonu. 2014 yılında platforma katıldığında, bir milyar kullanıcıya ulaşmıştı ve “YouTuberlar” hâlâ tuhaf görülüyordu. YouTube artık dünya çapında 2,5 milyar kullanıcıya ev sahipliği yapıyor ve YouTube içerik oluşturucuları, kanallarından tam teşekküllü kariyerler elde ettiler.

Kurucu Larry Page ve Sergey Brin’in bir arkadaşı olan Wojcicki, Google’ın ilk çalışanlarından biriydi ve kendi deyimiyle, “pazarlamayı yönetti, Google Görsel Arama’yı birlikte oluşturdu, Google’ın ilk Video ve Kitap aramasının yanı sıra YouTube ve DoubleClick satın almalarında çalışan AdSense’in yaratıcısı, YouTube’a geçmeden önce Reklamlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Teknory