Dünyanın Yapay Zeka Tasarımlı İlk CPU’su ‘Kendi Kendini Geliştiren Makinelerin’ Yolunu Açıyor

Araştırmacılar, yapay zeka modellerine bunu yapmayı öğrettiler, “Makine Tasarımının Sınırlarını Zorlamak: Yapay Zeka ile Otomatik CPU Tasarımı”, öncelikle girdi ve çıktı örneklerinin yanı sıra yapay zekanın bir insanın sahip olabileceğine sahip olmasını sağlayacak uygun bir Boolean işlevi sağlayarak açıklıyor. bir referans çerçevesi düşünebilir. İnsan işçiler için zahmetli bir kodlama çabası olurdu, ancak bir İkili Spekülasyon […]

Dünyanın Yapay Zeka Tasarımlı İlk CPU’su ‘Kendi Kendini Geliştiren Makinelerin’ Yolunu Açıyor

Araştırmacılar, yapay zeka modellerine bunu yapmayı öğrettiler, “Makine Tasarımının Sınırlarını Zorlamak: Yapay Zeka ile Otomatik CPU Tasarımı”, öncelikle girdi ve çıktı örneklerinin yanı sıra yapay zekanın bir insanın sahip olabileceğine sahip olmasını sağlayacak uygun bir Boolean işlevi sağlayarak açıklıyor. bir referans çerçevesi düşünebilir. İnsan işçiler için zahmetli bir kodlama çabası olurdu, ancak bir İkili Spekülasyon Şeması tüm bunları atlatmaya yardımcı oldu. Aslında, bilgisayara ne yapacağını ve hangi ölçekte yapacağını gösterdi.

CPU’lar elbette inanılmaz derecede küçük, sofistike parçalarla doludur ve bunların geliştirilmesi kesinlikle aceleye getirilecek bir iş değildir. Bununla birlikte, makineler bizim yapabileceğimizden çok daha hızlı ve verimli çalışma konusunda uzmanlaşmış gibi görünüyor ve bu burada bir kez daha ortaya çıktı.

Ortaya çıkan bir RISC-V olan CPU’nun üretilmesi, adanmış bir insan ekibinin yaklaşık 5.000 saatini alabilirdi. Yapay zeka onu beş saat kadar bir sürede inşa etti. Dünyada bir ilk olarak, inanılmaz bir potansiyel niyet beyanı.

Teknory