Düşen Pixel March özelliği Health Connect, daha hızlı Night Sight ve daha fazlasını getiriyor

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR Google, Mart 2023 Pixel özellik düşüşünü kullanıma sunuyor. Güncelleme, eski Pixel telefonlara daha hızlı Gece Görüşü, tüm Pikseller için Google Fotoğraflar’daki Magic Eraser, Health Connect platformu ve daha fazlasını getiriyor. Ayrıca Pixel Watch’a Düşme Tespiti ekler. Google, tüm Pixel telefonlar ve Pixel Watch dahil olmak üzere Pixel cihazları için […]

Düşen Pixel March özelliği Health Connect, daha hızlı Night Sight ve daha fazlasını getiriyor

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, Mart 2023 Pixel özellik düşüşünü kullanıma sunuyor.
  • Güncelleme, eski Pixel telefonlara daha hızlı Gece Görüşü, tüm Pikseller için Google Fotoğraflar’daki Magic Eraser, Health Connect platformu ve daha fazlasını getiriyor.
  • Ayrıca Pixel Watch’a Düşme Tespiti ekler.

Google, tüm Pixel telefonlar ve Pixel Watch dahil olmak üzere Pixel cihazları için Mart özelliği düşüşünü zorluyor. Güncellemenin değişiklik günlüğü birkaç gün önce sızdırıldı ve bugünün resmi duyurusuyla eşleşiyor.

Pixel telefon güncellemeleri

Android 14 Sağlık Bağlantısı

Joe Hindi / Android Yetkilisi

Google, Mart özelliğinin düşmesiyle eski Pixel telefonlarına bir dizi iyileştirme ve yeni özellik ekliyor. Health Connect platformu da beta sürümünden çıkıyor. İşte tam değişiklik günlüğü.

  • Daha Hızlı Gece Görüşü: Google’ın Gece Görüşü özelliği artık Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da düşük ışıklı görüntüleri tıklayıp daha hızlı işleyebilecek. Pixel 7 ve Pixel 7 Pro lansmanda bu avantajı elde etti, ancak şimdi eski Tensör tabanlı Pikseller eğlenceye katılabilir. Ne yazık ki, Pixel 6a şimdilik dışarıda bırakılmış gibi görünüyor.
  • Herkes için Sihirli Silgi: Google, resimlerden istenmeyen nesneleri kaldıran Sihirli Silgi özelliğinin daha geniş çapta kullanılabileceğini duyurdu. Şirket, Mart özellik düşüşü için bunu yineliyor. Artık tüm Pixel kullanıcıları foto bombalayıcıları ve diğer dikkat dağıtıcı unsurları doğrudan Google Fotoğraflar’dan kaldırabilir.
  • Sağlık Bağlantısı: Google, I/O 2022 sırasında Health Connect’i duyurdu. Uygulama tüm bu süre boyunca beta sürümündeydi ancak Mart özelliğinin kullanıma sunulmasıyla birlikte artık Pixel telefonlara önceden yüklenmiş olarak gelecek. Uygulama, çeşitli sağlık uygulamalarından sağlık verilerinin tek bir yerde toplanmasına yardımcı olur.
  • Aramamı Yönlendir: Pixel 4a ve daha yeni telefonlar, artık bir işletmeyi aradığınızda, arama yanıtlanmadan önce bile ekran menü seçeneklerini gösterebilir.
  • Kilidi açık olmayan zamanlayıcılar: Bir Nest cihazında bir zamanlayıcı ayarlarsanız, bu zamanlayıcının bilgileri artık Bir Bakışta widget’ı aracılığıyla Pixel’inizin kilit ekranında görünecektir. Ayrıca zamanlayıcı bittiğinde bir push bildirimi alırsınız, böylece gerekirse zamanlayıcıyı kapatabilir veya daha fazla zaman ekleyebilirsiniz. Bu, şu anda İngilizce’ye kilitlenmiştir ve Google Home Max ile uyumlu değildir.

Piksel İzleme güncellemeleri

Bir Google Pixel Watch, Düşme Algılama ekranını görüntüler.
  • Düşme tespiti: Google, Pixel Watch için düşme algılama özelliğini yayınladığını bir kez daha yineliyor. Bu özellik geçen ay Google giyilebilir cihazında kullanıma sunuldu. Sert düşmeleri algılamaya yardımcı olur ve yardıma ihtiyacınız olursa acil servislerle otomatik olarak iletişime geçer.
  • Ses ve görüntü: Wear OS 3+ saatler — Pixel Watch dahil — önümüzdeki haftalarda yeni ses ve görüntü ayarları alacak. Bu, saati mono sese, yeni renk düzeltme modlarına ve gri tonlamalı görüntüleme moduna geçirmeyi içerecektir.

Düşen Pixel March özelliği Health Connect, daha hızlı Night Sight ve daha fazlasını getiriyor

Teknory