Oppo, yeni katlanabilir ürünlerinin lansmanı için tarih belirliyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Oppo, Inno Day 2022 etkinliğinin tarihini açıkladı. Şirketin bu etkinlik sırasında en son katlanabilir ürünlerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Şirket yeni özel çipini tanıttı. Oppo’nun yaklaşmakta olan katlanabilir telefonları hakkında en son bir şey duymayalı uzun zaman oldu. Ancak şirket, Inno Day 2022 etkinliğinin tarihini açıkladığında bu durum yakında […]

Oppo, yeni katlanabilir ürünlerinin lansmanı için tarih belirliyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Oppo, Inno Day 2022 etkinliğinin tarihini açıkladı.
  • Şirketin bu etkinlik sırasında en son katlanabilir ürünlerini piyasaya sürmesi bekleniyor.
  • Şirket yeni özel çipini tanıttı.

Oppo’nun yaklaşmakta olan katlanabilir telefonları hakkında en son bir şey duymayalı uzun zaman oldu. Ancak şirket, Inno Day 2022 etkinliğinin tarihini açıkladığında bu durum yakında değişmeli.

Google’ın Made by Google etkinliği ve Apple’ın Far Out etkinliği gibi, Inno Day 2022 de Oppo’nun ürünlerini sergilemek için her yıl düzenlediği etkinliktir. Bu yıl, telefon üreticisi gösteriyi 14 Aralık olarak planladı.

Oppo, vitrin tarihini açıklamanın yanı sıra aynı tweet’te yeni bir özel çipin ortaya çıkmasıyla da dalga geçti. Söz konusu çip, muhtemelen Oppo’nun geçen yıl piyasaya sürdüğü bir SoC olan MariSilicon X’in yeni nesli.

Etkinlikte gösterilmesi beklenen başka bir şey de şirketin bir sonraki Galaxy Z Fold benzeri cihazı – Oppo Find N2. Katlanabilirin sadece duyurulmayacağına, aynı zamanda etkinlikle aynı zamanda başlatılabileceğine inanılıyor.

Oppo Find N2 Flip olarak adlandırılan çalışmalarda da Oppo’nun Galaxy Z Flip benzeri bir telefonu bulunuyor. Son zamanlarda yapılan bir sızıntı, kapaklı telefonun Mediatek Dimensity 9000 Plus işlemciye, MariSilicon X çipe ve 44W kablolu şarjlı 4.300mAh pile sahip olabileceğini ortaya çıkardı. Yine de, söylenti Cihazın kardeşiyle birlikte piyasaya çıkmayacağını ve bunun yerine gelecek yıl piyasaya sürüleceğini söyledi.

Şirket, önceki yıllarda bu etkinliği, 2020’de ortaya koyduğu yuvarlanabilir konsept gibi yeni fikirleri sergilemek için de kullanmıştı. Oppo’nun bu yıl kolunda bir şey var mı? Sadece etkinlik zamanının ne zaman geldiğini görmemiz gerekiyor.


Oppo, yeni katlanabilir ürünlerinin lansmanı için tarih belirliyor

Teknory