Düz ekranlar yeniden moda mı oldu?

TL;DR Galaxy S24 Ultra’nın kenarlarında hafif bir kıvrım bulunan şaşırtıcı derecede düz bir ekranı gösteren görselleri sızdırıldı. Bu görseller aynı zamanda UWB ve S Pen için de bir kesite işaret ediyor. Telefonun geri kalanı oldukça tanıdık. Galaxy S24 serisinin lansmanına birkaç ay kaldı ancak aynı serinin sızdırılmış görselleriyle karşılaşıyoruz. İlk olarak Galaxy S24 sızdırıldı ve […]

Düz ekranlar yeniden moda mı oldu?

TL;DR

  • Galaxy S24 Ultra’nın kenarlarında hafif bir kıvrım bulunan şaşırtıcı derecede düz bir ekranı gösteren görselleri sızdırıldı.
  • Bu görseller aynı zamanda UWB ve S Pen için de bir kesite işaret ediyor. Telefonun geri kalanı oldukça tanıdık.

Galaxy S24 serisinin lansmanına birkaç ay kaldı ancak aynı serinin sızdırılmış görselleriyle karşılaşıyoruz. İlk olarak Galaxy S24 sızdırıldı ve şimdi de elimizde en iyi amiral gemisi Galaxy S24 Ultra’nın görselleri ve boyutları var.

Galaxy S24 Ultra’ya ilk bakış OnLeaks’in izniyle bize ulaştı (via Smartprix).

Samsung Galaxy S24 Ultra Sızan Render (2)

İlk bakışta Galaxy S24 Ultra, Galaxy S23 Ultra ve S22 Ultra’ya çok benziyor. Ancak daha yakından baktığınızda ekranın kavisli olmadığını göreceksiniz. Bu erken görüntüler, Ultra telefonun düz ekrana geri dönebileceğini gösteriyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra'nın Sızdırılan Renderları 4

Ön tarafta bir miktar eğrilik görüyoruz ancak bu çerçeve veya 2.5D kavisli cam içinmiş gibi görünüyor. Bu görüntülerde gerçek ekran düz görünüyor. Ancak duvar kağıdı ve arka plan rengi seçimi nedeniyle belirsizliklere çok yer vardır. Galaxy S23 Ultra’nın ekran eğriliği zaten sarsılmaya başlamıştı, bu nedenle telefonun düz bir ekran veya çok hafif kavisli bir ekran seçme ihtimali oldukça yüksek.

OnLeaks, Galaxy S24 Ultra’nın boyutlarının 162,3 x 79 x 8,7 mm, ağırlığının ise 233 gram olacağını belirtiyor. Karşılaştırma için S23 Ultra 163,4 x 78,1 x 8,9 mm boyutlarında ve 234 gram ağırlığındadır. Bu nedenle yeni telefonun biraz daha kısa, biraz daha geniş ve hemen hemen aynı kalınlıkta olması bekleniyor.

Bu 1 gramlık ağırlık farkının, tıpkı Apple iPhone 15 Pro’da olduğu gibi Titanyum çerçeveye geçişten kaynaklandığı söyleniyor. Ancak Titanyum çerçeveye atfedilen ısınma sorunlarına bakıldığında Titanyum çerçeveye yönelmenin en iyi fikir olduğunu düşünmüyoruz.

Raporda, Samsung’un Galaxy S24 Ultra’daki çerçeveleri küçültme konusunda dikkate değer ilerlemeler kaydettiği belirtiliyor. Çerçevelerin “herhangi bir akıllı telefonda görülen en dar çerçeve” olduğunu iddia ediyor. Ancak bu görüntülerdeki çerçeveleri doğru şekilde değerlendiremiyoruz, bu nedenle bu iddiaya şüpheyle yaklaşacağız.

Samsung Galaxy S24 Ultra Sızan Render (2)

Bunun ötesinde, sağ kenarda, güç düğmesinin altında UWB için bir kesik görüyoruz. Galaxy S24 Ultra’da da tanıdık S Pen yuvasını görüyoruz.

Galaxy S24 serisinin 2024’ün ilk birkaç ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve o zamana kadar cihaz hakkında daha fazla şey duyacağız.

Düz ekranlar yeniden moda mı oldu?

Teknory