eBay Collector, Şimdiye Kadar Yapılan Neredeyse Her Oyun Konsolu İçin 1 Milyon Dolar İstiyor

(Fotoğraf: kaori30)Bir video oyunu meraklısı, ancak Kaori30'da hiçbir şeyiniz yok. Oyun koleksiyonu topluluğunun bu tanınmış üyesi, etkileyici oyun konsolları koleksiyonunu eBay'e indirmeye karar verdi, ancak fiyat etiketi çoğumuz için ulaş...

eBay Collector, Şimdiye Kadar Yapılan Neredeyse Her Oyun Konsolu İçin 1 Milyon Dolar İstiyor

Bir video oyunu meraklısı, ancak Kaori30'da hiçbir şeyiniz yok. Oyun koleksiyonu topluluğunun bu tanınmış üyesi, etkileyici oyun konsolları koleksiyonunu eBay'e indirmeye karar verdi, ancak fiyat etiketi çoğumuz için ulaşılamaz durumda. Kaori30 neredeyse bir milyon dolar arıyor – tam olarak 984.000 Euro. Bu yüksek meblağ için, dünyanın en büyük koleksiyonu olabilecek yaklaşık 2.400 farklı oyun konsolu elde edersiniz.

Fransızca eBay'den çevrilen listeye göre Kaori30, 1990'larda oyun konsolları toplamaya başladı, ancak 2000'li yıllarda koleksiyonu satarak hobiden kurtulmaya çalıştı. Yine de, 2011'deki zaman kısıtlamaları nedeniyle durmadan önce orada burada tuhaf donanım parçalarını almaya devam etti. Ardından, 2018'de Tokyo'ya yaptığı ve dünyadaki tüm konsollara sahip olma ihtiyacını yeniden alevlendiren önemli bir ziyaret geldi. O zamandan beri Kaori30, 20 yıl önce sattığı ürünlerin çoğu da dahil olmak üzere gerçekten harika bir koleksiyon oluşturdu.

Koleksiyon satın almak için oturup bir milyon dolarınız olmasa bile, fotoğrafları keşfetmek büyüleyici. Bu koleksiyon NES, Xbox, Game Boy ve PlayStation gibi bildiğiniz tüm isimlerin yanı sıra NEC TurboGrafx avuçiçi, Atari Jaguar CD ve Watara Supervision gibi daha belirsiz cihazlar içerir. Gamepad ve emülatör desteğine sahip bir akıllı telefon öncesi mobil cihaz olan Nokia Ngage bile var. Ouya mikrokonsol. Koleksiyonun titizliği gerçekten etkileyici.

Koleksiyon, her konsolun yalnızca bir kopyasını içermiyor — eksiksizlik adına Kaori30, her varyasyonu

Modern açıdan bakıldığında, Kaori30 hemen hemen her renk çeşidine ve özel düzenlemelere sahiptir.N64, Xbox 360 ve Game Boy gibi konsolların sayısı - Nintendo, DS'nin özel sürümlerini gerçekten pompaladı, bu yüzden resimlerde bunlardan bir dolu duvar var.

Kaori30, koleksiyonundaki bazı öğelerin başka bir yerde satılmasının imkansız olduğuna inanıyor. Bir müzenin koleksiyonu sergilemekle ilgilenebileceğini, ancak yalnızca harcayacak bir milyon doları olan bir müze varsa ve nakliye de muhtemelen çok para harcayacaksa. Doğal olarak, Kaori30 iadeleri kabul etmez.