Elon Musk: Köpeğim artık Twitter kullanıyor

Elon Musk geçtiğimiz günlerde şirketin San Francisco’daki genel merkezindeki “Twitter” tabelasındaki “w” harfini boyayarak “” haline getirdi.gözetleme(Yeni bir sekmede açılır)Ancak sosyal medya sitesinde işlerin ters gittiğine dair daha fazla kanıta ihtiyacınız varsa, size Musk’ın Elon ile yaptığı son röportajı sunuyoruz. BBC’den James Clayton(Yeni bir sekmede açılır)Twitter’ın artık köpeği tarafından yönetildiğini iddia ediyor. İlk olarak, Çarşamba […]

Elon Musk: Köpeğim artık Twitter kullanıyor

Elon Musk geçtiğimiz günlerde şirketin San Francisco’daki genel merkezindeki “Twitter” tabelasındaki “w” harfini boyayarak “” haline getirdi.gözetleme(Yeni bir sekmede açılır)Ancak sosyal medya sitesinde işlerin ters gittiğine dair daha fazla kanıta ihtiyacınız varsa, size Musk’ın Elon ile yaptığı son röportajı sunuyoruz. BBC’den James Clayton(Yeni bir sekmede açılır)Twitter’ın artık köpeği tarafından yönetildiğini iddia ediyor.

İlk olarak, Çarşamba günü Twitter Spaces’ta yayınlanan röportajın garipliğine değinmekte fayda var (aşağıdaki videoda bazı kısımlarını izleyebilirsiniz). Musk, çok sayıda Twitter çalışanını işten çıkarmanın ne kadar zor olduğunu söyleyerek komik olmaya çalışmakla sempati uyandırmak arasındaki tipik dansını yapıyor. Ancak işten atılan çalışanlara önceden haber verilmesi gerekip gerekmediği sorulduğunda, Twitter CEO’su topu Clayton’a geri vermek yerine cevap vermekten kaçınıyor. Ve Musk’ın görevi devralmasından bu yana Twitter’da yanlış bilgilendirme ve sahte haberlerin artması sorulduğunda, görünüşe göre rahatsız oluyor ve görüşmeciden kişisel kullanımdan bir örnek vermesini istiyor (kayıt için, Musk’ın Twitter’ında “yanlış bilgi süper yayıcılarının” artışına işaret eden araştırmalar var(Yeni bir sekmede açılır)).

Çoğunlukla Twitter etrafında dönen röportajın kilit noktaları arasında, sosyal medya şirketinin yalnızca 1.500 çalışana sahip olması (7.000’in üzerindeyken), Musk’ın kabul etmesi yer alıyor. Twitter veri merkezini kapatma(Yeni bir sekmede açılır) Aralık 2022’de “oldukça felaket” yaşandı ve Twitter şu anda kan kaybediyor(Yeni bir sekmede açılır) ama “aylar içinde” nakit akışı pozitif olma yolunda.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, Twitter’ın eski mavi çekleri 20 Eylül’de kaldıracağını söyledi

Musk’ın belki de en büyük itirafı, mahkemenin bunu ona yaptıracağını hissettiği için Twitter satın alma anlaşmasını nihayetinde kabul etmiş olmasıdır. Musk, BBC’ye “Evet, nedeni bu” dedi.

Şu anda Twitter’da işleri kimin yürüttüğü konusuna gelince (Musk daha önce kullanıcıların CEO olarak istifa etmesi gerektiğine karar verdiği bir Twitter anketinin sonuçlarına uyacağını söylemişti), Clayton’a köpeği Floki olduğunu söyledi.

“Twitter’ın CEO’su değilim. Köpeğim Twitter’ın CEO’su. Bu harika bir köpek.” Musk dedi. “Siyah bir balıkçı yakası var, daha ne istersin?”


Sizin İçin Öne Çıkan Video

İnterneti şekillendiren web sitesini yeniden ziyaret etmek


Musk ayrıca attığı tweetlerle “birden çok kez” kendi ayağına sıktığını ve muhtemelen sabah 3’ten sonra tweet atmayı bırakması gerektiğini de kabul ederek “Bu noktada kurşun geçirmez ayakkabılara ihtiyacım var” dedi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow