Elon Musk’ın SpaceX’inin Elon Musk’ın Twitter’ında reklam satın aldığı bildirildi

Elon Musk’ı duymaktan bıktığınızı biliyorum. Elon Musk hakkında yazmaktan bıktım. Ama dünya hayal kırıklığıyla dolu, işte onun hakkında bir başka makale daha. Elon Musk’ın roket şirketi SpaceX’in Musk’ın sosyal medya şirketi Twitter’dan büyük bir reklam kampanyası satın aldığı bildirildi. CNBC’ye görekampanya SpaceX’in Avustralya ve İspanya’daki potansiyel müşterileri hedefleyen internet hizmeti Starlink’i tanıtacak. Bu anlaşma, Twitter’ın […]

Elon Musk’ın SpaceX’inin Elon Musk’ın Twitter’ında reklam satın aldığı bildirildi

Elon Musk’ı duymaktan bıktığınızı biliyorum. Elon Musk hakkında yazmaktan bıktım. Ama dünya hayal kırıklığıyla dolu, işte onun hakkında bir başka makale daha.

Elon Musk’ın roket şirketi SpaceX’in Musk’ın sosyal medya şirketi Twitter’dan büyük bir reklam kampanyası satın aldığı bildirildi. CNBC’ye görekampanya SpaceX’in Avustralya ve İspanya’daki potansiyel müşterileri hedefleyen internet hizmeti Starlink’i tanıtacak.

Bu anlaşma, Twitter’ın kasasına 250.000 doların üzerinde bir miktar enjekte edebilir, ki bu pek de büyük şemada değildir. Ancak Musk’ın devralmasından bu yana Twitter’ın hızlı bir şekilde yanan bir çöp yangınına dönüştüğü göz önüne alındığında, her küçük şey önemlidir.

CNBC, SpaceX’in Twitter reklam kampanyasının önümüzdeki birkaç gün içinde başlamasının planlandığını ve Starlink’in 24 saat boyunca Avustralyalı ve İspanyol kullanıcılarının Twitter zaman çizelgelerinin en üstüne yerleştirilmesini içereceğini bildirdi. Etkilenen ülkelerdeki kullanıcılara, kampanya sırasında Twitter’a ilk üç kez eriştiklerinde Starlink reklamları da gösterilecek.

Görünüşe göre bu, SpaceX’in Twitter’da ilk kez önemli reklam satın alması ve Musk’ın genellikle şu anda okuduğunuz gibi makalelerden ihtiyaç duyduğu tüm dikkati alması.

AYRICA BAKINIZ:

Reklam ajansları, büyük kurumsal müşterilerin Twitter reklamlarını duraklatmasını tavsiye ediyor

Musk, iki hafta önce mikroblog platformunu satın almak için 44 milyar dolar harcadıktan sonra çılgınca Twitter’ı karlı hale getirmeye çalışıyor ve Tesla hisselerinde yaklaşık 4 milyar dolar satmak zorunda doğrudan bir sonucu olarak. Milyarderin aldatıcı ve acımasız yöntemleri, Twitter’ın üst düzey yöneticilerini derhal işten çıkarmayı, işgücünün yaklaşık yarısını ve müteahhitlerinin yüzde 80’ini toplu işten çıkarmaları ve mavi onay rozetlerini 8 dolara satmayı içeriyor.

Bu, tahmin edilebileceği gibi, sayısız kullanıcının başkalarını taklit etmek için rozet satın almasıyla kibarca tam bir kaos olarak tanımlanabilecek bir şeye yol açtı – ve Twitter’ın kalan personeli hızlı bir şekilde yanıt veremeyecek kadar zayıftı. Bazı işten atılan işçilerden neredeyse hemen geri dönmeleri istendiYine de kesinlikle başka bir seçenek verilirse çoğu muhtemelen yapmaz.

Twitter’ın reklamverenleri, devam eden patlaması sırasında anlaşılır bir şekilde harcamalarını durdurdu ve bu, SpaceX’in bir miktar değişiklik yapma kararını şüphesiz etkiledi. Ancak Twitter bu etkileyici oranda çökmeye devam ederse SpaceX’in işi onu kurtarmaya yetmeyebilir.

Mashable, yorum için SpaceX’e ve Twitter’dan geriye kalanlara ulaştı.

Teknory