Elon Musk’ın Twitter’da işten çıkarma emri verdiği bildirildi

Elon Musk, Twitter’da şirket çapında işten çıkarma emri verdi. New York Times. Cumartesi günü, SpaceX ve Tesla yöneticisinin yöneticilere kesilecek çalışanların listelerini hazırlamaya başlamalarını söylediği bildirildi. Twitter, Engadget’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi. Kere Musk, Twitter’ın iş gücünün ne kadarını bırakmayı planladığını belirleyemedi – ancak bazı ekipler diğerlerinden daha fazla etkilenecek. Musk, 44 milyar dolarlık […]

Elon Musk’ın Twitter’da işten çıkarma emri verdiği bildirildi

Elon Musk, Twitter’da şirket çapında işten çıkarma emri verdi. New York Times. Cumartesi günü, SpaceX ve Tesla yöneticisinin yöneticilere kesilecek çalışanların listelerini hazırlamaya başlamalarını söylediği bildirildi. Twitter, Engadget’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Kere Musk, Twitter’ın iş gücünün ne kadarını bırakmayı planladığını belirleyemedi – ancak bazı ekipler diğerlerinden daha fazla etkilenecek. Musk, 44 milyar dolarlık şirketi devralmasını tamamlamadan önce yatırımcılara Twitter’ın 7.500 kişilik güçlü işgücünün yüzde 75’ini işten çıkarmayı planladığını söyledi. Personelle yaptığı görüşmede Musk’ın, çalışanlarına şirketin çalışan sayısını bu kadar dramatik bir şekilde azaltmayacağını söylediği söyleniyor.

Yaklaşan işten çıkarmaların 1 Kasım’dan önce gerçekleşmesi muhtemel. Zamanlama, Musk’a giden işçilere hisse senedi hibeleri ödemekten kaçınma fırsatı verebilir. Göre Kere, bu tür ödemeler, bir çalışanın ücretinin “tipik olarak önemli bir bölümünü temsil eder”. Musk, gözetimi altında platformdaki ılımlılığın nasıl görünebileceği hakkında bazı ayrıntılar paylaşsa da, şirketin işgücüne yönelik planları hakkında daha az açık sözlü. Cumartesi günü, Cumartesi gününün çoğunu geçirdi yemek hakkında tweet atmak.

Musk, Twitter’ın liderlik ekibinin bir kısmını şimdiden keserek CEO Parag Agrawal ve CFO’su Ned Segal’i şirketin sahipliğini aldığı gün işten çıkardı. Göre Gardiyanbu hareketlerin Musk’a mal olması bekleniyor en az 120 milyon dolar “altın paraşüt” ödemelerinde.

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketimizden bağımsız editör ekibimiz tarafından seçilir. Hikayelerimizden bazıları bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz. Tüm fiyatlar yayınlandığı tarihte doğrudur.

Teknory