Embracer Satışının Ardından Şanzıman Çalışanları İşten Çıkarılıyor

Geçtiğimiz hafta Embracer Group, Gearbox Software’i Grand Theft Auto yayıncısı Take-Two’ya 460 milyon dolara satacağını duyurdu. Satıştan saatler sonra bazı Şanzıman çalışanları sosyal medyadan şirketten çıkarıldıklarını duyurdu. Bugün Gearbox bu kalkışları doğruladı. Bir açıklamada EurogamerGearbox, bilinmeyen sayıda çalışanın işten çıkarıldığını ancak etkilenenlerin gelecek oyunların geliştirilmesiyle bağlantılı olmadığını belirtiyor. Gearbox geçen hafta, yeni Borderlands oyunu da […]

Embracer Satışının Ardından Şanzıman Çalışanları İşten Çıkarılıyor

Geçtiğimiz hafta Embracer Group, Gearbox Software’i Grand Theft Auto yayıncısı Take-Two’ya 460 milyon dolara satacağını duyurdu. Satıştan saatler sonra bazı Şanzıman çalışanları sosyal medyadan şirketten çıkarıldıklarını duyurdu. Bugün Gearbox bu kalkışları doğruladı.

Bir açıklamada EurogamerGearbox, bilinmeyen sayıda çalışanın işten çıkarıldığını ancak etkilenenlerin gelecek oyunların geliştirilmesiyle bağlantılı olmadığını belirtiyor. Gearbox geçen hafta, yeni Borderlands oyunu da dahil olmak üzere altı oyunun üzerinde çalıştığını belirtmişti.

Gearbox açıklamasının bir parçası olarak, “Dünyayı eğlendirme misyonumuza doğru çabalarken, yeteneğimizin ve yeteneğimizin sizin ve izleyicilerinizin ilgisini çekmesinden dolayı minnettarız” dedi. “Embracer Grubu, bugün Gearbox’ın, Gearbox Yazılımı oyunlarının geliştirilmesiyle bağlantılı olmayan bazı kısımlarını etkileyen yeniden yapılandırma programı hakkında rapor vermeye devam edecek.”

Gearbox, işten ayrılan personel sayısını açıklamazken, satışın duyurulmasından hemen sonra birkaç çalışan, ayrılacaklarını duyurmak için sosyal medyada paylaşım yaptı. Bunlar arasında Gearbox PR yöneticisi Jennifer Locke da var X’te belirtildi kendisinin ve “sayısız başkasının” etkilenmiş olduğu ortaya çıktı Eurogamer.

Embracer, Suudi Arabistan destekli Savvy Games Group ile geçen yıl başarısız olan 2 milyar dolarlık bir anlaşma üzerine bahis oynadıktan sonra maliyetleri düşürmeye yönelik devam eden çabanın bir parçası olarak Gearbox’ı (2021’de 1,3 milyar dolara satın aldıktan sonra) sattı. Embracer, bu başarısız anlaşmadan kaynaklanan kayıpları telafi etmek için son birkaç ayı ya stüdyolarını satarak, kapatarak ya da büyük bir yeniden yapılanma sürecinin parçası olarak çalışanlarını işten çıkararak geçirdi.

[Source: Eurogamer]

Teknory