En İyi 10 Romantik Kovboy Filmi ve TV Şovu

Paramount Pictures aracılığıyla fotoğraf Westernler ilk film yapımcısının bir kameranın bir hikayeyi yakalayabildiğini fark etmesinden bu yana sinemada çok büyük bir tür haline geldi – tam da doğru miktarda romantik ona ihtiyacı olan kalbi vermek için. Ve yıllar boyunca yapılmış binlerce film ve televizyon şovu arasından bu, tüm zamanların En İyi On Romantik Kovboyu. Neye […]

En İyi 10 Romantik Kovboy Filmi ve TV Şovu

Paramount Pictures aracılığıyla fotoğraf

Westernler ilk film yapımcısının bir kameranın bir hikayeyi yakalayabildiğini fark etmesinden bu yana sinemada çok büyük bir tür haline geldi – tam da doğru miktarda romantik ona ihtiyacı olan kalbi vermek için. Ve yıllar boyunca yapılmış binlerce film ve televizyon şovu arasından bu, tüm zamanların En İyi On Romantik Kovboyu.

Neye göre İlk On, soruyorsunuz? Listeyi oluşturmak için kullanılan standart, izleyici popülaritesine ve türle eşanlamlı olan büyük isimlere dayanmaktadır. İlk olarak, IMDb yıldız derecelendirme sistemi filmleri sıralar ve berabere kalan herkes için Rotten Tomatoes Tomatoometer skoru belirler. Tabii ki liste, temelde ata binen ve tüfek veya tabanca taşıyan kovboylara sahip olmak anlamına gelen bir Western kriterlerine uyan herhangi bir film veya televizyon programından derlenmiştir. Ayrıca, filmin romantik bir özelliği olması gerekir ve çoğu Western filmi olmadan ölü yakalanmaz.

Hızlı ve Ölü (1995) 6.5 Yıldız

Hızlı ve Ölü
TriStar Resimleri ile Fotoğraf

Sharon Stone, Gene Hackman, Leonardo DiCaprio, Russell Crowe, Lance Henriksen ve Keith David’in yer aldığı yıldızlarla dolu bir kadro, Hızlı ve Ölü hayatın her kesiminden silahşörlerin büyük ilgisini çeken bir hızlı çekiliş turnuvasıyla ilgili. Gene Hackman, dolabında bazı iskeletler olan gölgeli bir adam olan şerifi oynuyor. Sharon Stone, şerif babasını öldürdüğü için intikam almak için şehre gelen, kovboy şapkası takan bir silahşor olan Ellen’ı canlandırıyor. Leonardo DiCaprio, gerçekten babası olup olmadığıyla ilgili bazı gizemler olduğu için şerife karşı kendi kemiğini seçmesi gereken “The Kid”i oynuyor.

Uzak ve Uzak (1992) 6.6 Yıldız

Başrollerini Tom Cruise ve Nicole Kidman’ın paylaştığı, Uzak ve Uzak Amerika’yı hayal eden iki İrlandalıyı takip eden hikaye ilerledikçe bazı kıvrımlar ve dönüşler var. Plan, ancak oraya ulaşabilirlerse bedava arazi talep etmektir. Shannon’ın (Kidman) Amerika’ya vardığında masraflarını karşılamak için satmayı planladığı bazı kaşıkları vardır ve Joseph (Cruise) hizmetçisi olarak gelir. Boston’a indiklerinde planları korkunç bir şekilde ters gider ve sonunda meteliksiz kalırlar. Amaç sadece Oklahoma’ya gitmek olduğu için gerçek mücadeleler çekiyorlar ve onun burlesque’de çalışmaya başlaması gerekse bile buna odaklanmaya devam ediyorlar ve o çıplak parmaklı boksta kendi yolunda savaşıyor. Oklahoma’ya yolculuğun tadını çıkarın! Hiç bu kadar çarpık bir yolculuk olmamıştı.

Atlara Fısıldayan Adam (1998) 6.7 Yıldız

Atlara Fısıldayan Adam
Touchstone Resimleri ile Fotoğraf

Pek çok hayranın Scarlett Johansson’ın çıkış yapan filmi olarak gördüğü şeyde, Atlara Fısıldayan Adam Montana’da, bir binicilik kazasının Grace’in en iyi arkadaşının hayatını kaybetmesinden ve onu kısmen kesilmiş bir bacakla yaralamasından sonra geçiyor. Kazada atı da yaralandı ve ikisinin de iyileşmesi için Grace’in annesi Annie, bir at gurusu olan Robert Redford’un özel ilgisine ihtiyaçları olduğuna karar verir. O, atlarla konuşma konusunda özel bir yeteneğe sahip gerçek bir kovboy ve Annie evli olmasına rağmen kıvılcımlar uçmaya başlıyor, bu yüzden ilk etapta durgun evliliğini sorguluyordu.

Rahibe Sara için iki katır (1970) 7.0 Yıldız / %69 RT

Clint Eastwood, John Wayne gibi, Westernlerde sağlam bir kovboy olmanın ne demek olduğunu somutlaştırıyor. Rahibe Sara için iki katır Hogan ve kiralık bir silah ve bir rahibe olan Sara hakkındadır. Sara’yı Shirley MacLaine canlandırıyor ve ikisi, Hogan bir kötü adam çetesi ona cinsel tacizde bulunmaya çalışırken tesadüfen ortaya çıktığında tanışır. Hepsini öldürdükten sonra, onu Fransız Ordusuna karşı savaşmak için tutulduğu bir kampa götürür. Sara’nın sandığı rahibe olmadığı ortaya çıktı, ona küfür ve içki içmenin yanı sıra silah kullanma becerisi de dahil olmak üzere karanlık tarafını göstermeye başladığında.

Büyük nehir (1950) 7.0 Yıldız / %71 RT

Büyük nehir Teksas ve Meksika arasındaki Rio Grande boyunca yerleşimcileri savunmak için görevlendirilen bir Ordu alayıyla ilgili. Apaçiler saldırmaya devam ediyor ve John Wayne, West Point’ten yeni atılan oğlu kendisine atandığında, istasyondan sorumlu Yarbay Yorke’u oynuyor. Tabii Maureen O’Hara’nın oynadığı annesi, kısa süre sonra ordudaki genç er’i protesto etmek için gelir ve terhis edilmesini ister. Kathleen ve Yorke arasındaki ilişki harika değildir, ancak kahraman çocukları bir Apaçi kaçırma olayından kurtardıktan ve bunu yaparken yaralandıktan sonra ısınmaya başlar.

Snowy River’dan Adam (1982) 7.2 Yıldız

Snowy River'dan Adam
Cambridge Productions aracılığıyla fotoğraf

Snowy River’dan Adam Kirk Douglas, Sigrid Thornton ve Tom Burlinson’ın rol aldığı bir filmde her şey doğru miktarda. Bir çiftlik sahibi için çalışan kötü kovboylar, çiftlikte yaşayan bir kız ve babasının ölümünden sonra dünyada yolunu tek başına bulmak zorunda kalan genç bir adam vardır. Çiftçinin kızı ve genç adam elbette birbirlerine aşık olacaklardır ama önlerine pek çok zorluk çıkar.

Yedi Kardeşe Yedi Gelin (1954) 7.3 Yıldız

Howard Keel, Jane Powell, Russ Tamblyn ve Julie Newmar’ın oynadığı, Yedi Kardeşe Yedi Gelin bugün pek iyi gitmeyebilecek bir temayla oynuyor. Adam kendine bir eş bulmak için yola çıktığında, kesinlikle mükemmel olan Milly’yi bulur. Onu eve geri götürdüğünde, altı erkek kardeşiyle bir kulübede yaşadığını ve hiçbirinin hijyen veya genel nezaket anlayışı olmadığını öğrenir. Hepsi kendi eşlerini istediklerine karar verdiklerinde Milly’nin onları şekle sokmaya çalışırken neyle karşı karşıya olduğunu bir düşünün… bu yüzden bazılarını kaçırmak için kasabaya giderler. Bu müzikal, “kovboyların” şarkılar söyleyip dans ettiği diğerlerinden biraz farklı ama bu, 50’lerde sinema için yaygındı ve bazı yapımcılar geleneği canlı tutmaya çalışıyor.

Çayırdaki Küçük Ev (1974-1983) 7.5 Yıldız

70’lerde büyüyen çocuklar ve benzer şekilde yetişkinler için favori bir televizyon programı, Çayırdaki Küçük Ev genç hayranlar Amazon, Peacock ve Philo dahil olmak üzere çeşitli akış hizmetlerinde hala yakalayabilse de Tomatometer puanı yok. Hikaye, Charles’ı oynayan Michael Landon, Caroline’ı oynayan Karen Grassle, Laura’yı oynayan Melissa Gilbert, Mary’yi oynayan Melissa Sue Anderson ve Carrie’yi oynayan Sidney Greenbush ile Ingalls ailesini takip ediyor.

Minnesota, Walnut Grove’da bir çiftlikte geçiyor ve Almanzo adında bir adamla tanışıp soyadını evlenerek alacak olan Laura Ingalls Wilder’ın hayatına dayanıyor. 1800’lerde, kasabada bir okul vardı, ancak elektrik veya akan su ile donatılmamış bir çiftlikte yapılacak çok şey vardı. Amerikalıların o zamanlar kendilerini içinde buldukları mücadelelere ve nasıl idare ettiklerine gerçek bir geri dönüş. Hayranlar, her zaman züppe, bencil ve genel olarak sefil bir insan olan kızlarla büyüyen düşman Alison Arngrim tarafından ustaca oynanan Nellie Oleson’dan ne kadar nefret ettiklerini sık sık hatırlayacaklar.

Sonbahar Efsaneleri (1994) 7.5 Yıldız / %57 RT

Brad Pitt ve Julia Ormond ekranda buhar gibi buharlaşıyor. Sonbahar Efsaneleri Montana’nın ıssız bir yerinde birlikte yaşayan bir aile hakkında bir film başlar. Anthony Hopkins ve Pitt, Aidan Quinn ve Henry Thomas’ın oynadığı üç oğlu, Sam savaşta öldürüldüğünde ve iki büyük oğul eve döndüğünde dağılmaya başlayan bu birbirine sıkı sıkıya bağlı aileyi oluşturuyor. Tristan biraz vahşidir ve Susannah ona delicesine aşık olur – kaderin ilginç bir cilvesi, çünkü Harvard’dan döndükten sonra onu aileyle ilk tanıştıran Sam’di. Ardından, bir savaşta öldüğünde, Alfred ona karşı hisler beslemeye başlar. Bir ailenin aynı kıza tökezlemesiyle gelen tüm kıskançlığı ve kalp kırıklığını çöz ve orada bir yerlerde gerçekten harika bir film var.

Altın (1966) 7.5 Yıldız / %100 RT

Altın
Paramount Pictures aracılığıyla fotoğraf

Mükemmel bir Tomatometer skoru ile, Altın John Wayne, Robert Mitchum ve James Caan’ın rol aldığı film. Bir Western’deki bu isimlerle, iyi olmalı. Bir aileyi kaliteli araziden mahrum etmeye çalışan karanlık bir arazi sahibi, emirlerini yerine getirmesi için bir silahlı adam tutarken, bu arazi için bir kavgadır. John Wayne gerçekte neler olup bittiğini öğrendiğinde işi reddeder, ancak kaderin onu yine de savaşa dahil etmesinin bir yolu vardır. Ancak, işin iyi tarafında biter. Charlene Holt, başıboş dolaşan adamı bir yere oturtabilecek olan aşk ilgisi Maudie’yi oynuyor, ki bu, bir adam yıldızlı bir gökyüzünün altında atıyla yalnız kalmaya alıştıktan sonra bunu yapmak kolay değil.

film yıllıklarında seçilebilecek çok sayıda Western var. Akış platformları ile birçoğu mükemmel bir şekilde korunmuştur ve her zaman görüntülenebilir.

Teknory