En İyi Ücretsiz Ekran Kaydediciler

Ekran kaydedici, PC, dizüstü bilgisayar veya cep telefonu kullanırken video çekmenizi sağlayan bir yazılım parçasıdır. Bunları ortak çalışma ve müşteri hizmetleri için sıklıkla kullanan işletmeler ve Twitch veya YouTube’da yayın yapmanın kolay bir yolunu bulan bireyler arasında giderek daha popüler hale geliyorlar. Daha da iyisi, piyasada birçok ücretsiz araç var. Bu makale, bugün mevcut olan […]

En İyi Ücretsiz Ekran Kaydediciler

Ekran kaydedici, PC, dizüstü bilgisayar veya cep telefonu kullanırken video çekmenizi sağlayan bir yazılım parçasıdır. Bunları ortak çalışma ve müşteri hizmetleri için sıklıkla kullanan işletmeler ve Twitch veya YouTube’da yayın yapmanın kolay bir yolunu bulan bireyler arasında giderek daha popüler hale geliyorlar. Daha da iyisi, piyasada birçok ücretsiz araç var.

Bu makale, bugün mevcut olan en iyi ücretsiz ekran kaydedicilerden bazılarına göz atacaktır.

Ekran Kaydı

Ekran Kaydı işletmeler için mükemmel bir seçenektir. Görüntüleri yakalar ve atanmış, şifrelenmiş bir bulut hesabına yükleyerek iş arkadaşlarınızın veya müşterilerinizin en son sunumunuzu izlemesini kolaylaştırır. Ayrıca yerleşik bir sistem, onu kimin görüntülediğini görmenizi sağlar.

Araç, 2 GB ücretsiz depolama alanıyla birlikte gelir ve makul fiyatlı bir satın alma planıyla daha fazlası kullanılabilir. Bilgisayarınız en iyi işlemciye sahip olmasa bile yeterince iyi çalışacak ve bilgisayarınızda çok fazla yer kaplamayacak. Bununla birlikte, bu uygulamada videolarınızı düzenleyemeyeceğinizi ve bir ScreenRec hesabı açmadığınız sürece yalnızca beş dakikalık kayıt yapabileceğinizi belirtmek gerekir.

Artıları

 • Hafif
 • Dosyalarınız için şifreleme
 • İzlenmeleri takip edebilme

Eksileri

bandicam

bandicam kaydetmek için ekranınızın tamamını veya bir kısmını seçebilme özelliği nedeniyle yayıncıların ve oyuncuların favorisidir. Ayrıca kayıt yaparken gerçek zamanlı olarak çizim yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü PewDiePie bile YouTube videoları için bu uygulamayı kullanıyor! Ayrıca, Ultra HD’de ve birden çok tanımda da kayıt yapabilirsiniz.

Bu araç, bilgisayarınızı tıkamaz ve hangi tanımda kaydederseniz kaydedin kaliteyi korurken videonun boyutunu sıkıştırma ek avantajına sahiptir. Bir dezavantajı, Bandicam’in ödeme yapmadığınız sürece tüm videolarınızda görünecek bir filigrana sahip olmasıdır. Kayıtlı sürüm için.

Artıları

 • Ultra HD’de kayıt yapın
 • Bellek kullanımından tasarruf etmek için video boyutunu sıkıştırır
 • Çok sayıda ekran seçimi özelliği

Eksileri

 • Hesap yükseltilene kadar videolar filigranlandı

PaylaşX

PaylaşX tam ekran, etkin pencere ve daha fazlası dahil olmak üzere 15 farklı modla size birçok ekran kaydı seçeneği sunar. Ayrıca arka planın bazı kısımlarını bulanıklaştırabilir veya seçili bir alana odaklanmak için bir büyüteç kullanabilirsiniz, bu da videonuza rekabette kesinlikle bir avantaj sağlayacaktır.

Kreasyonlarınızı yükleyip paylaşabileceğiniz 80’den fazla yerle ShareX, erişimini artırmak isteyen herkes için harika bir seçenektir. Ne yazık ki, bu uygulamayı bir Mac ile kullanamazsınız. Ve bir eğitim yoluyla dahil edilen pek bir şey olmadığından, tüm ayarlara alışmak zor olabilir.

Artıları

 • Arka planları bulanıklaştırma veya görüntüleri büyütme yeteneği.
 • Birden fazla konuma kolayca yüklenebilir

Eksileri

Not Stüdyosu

Not Stüdyosu şu anda mevcut olan daha teknik seçeneklerden biridir. Profesyonel, şık bir son ürün arıyorsanız bu en iyi seçim olabilir. Zaman kısıtlaması olmadan gerçek zamanlı olarak kayıt yapabilir ve aynı anda canlı yayın yapabilirsiniz. Tüm bunlar, bunu birçok oyuncu için ilk tercih haline getiriyor. 60FPS veya daha yüksek bir hızda çekim yapmak ister misiniz? Sorun değil. Mevcut sahne izleyicilerinize canlı olarak oynatılırken yaklaşan sahneyi düzenlemek ister misiniz? Stüdyo modu sizi korur.

OBS Studio, piyasadaki en kapsamlı ve profesyonel ücretsiz ekran kaydedicilerden biri olmalıdır. Bununla birlikte, çoğu şeyde olduğu gibi, işe başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. yardım göz korkutucu olabilir. Ütülenmesi gereken birkaç hata ve aksaklık da var. Ancak OBS Studios açık kaynaklı olduğu için sürekli olarak güncellenmektedir ve şüphesiz buna bağlı kalmaya değer. Nasıl kullanılacağını öğrendikten sonra, sonuçları göreceksiniz.

Artıları

 • Profesyonel sonuçlar
 • Eşzamanlı olarak gerçek zamanlı olarak kaydedin ve yayınlayın
 • Harika düzenleme özellikleri

Eksileri

 • Karmaşık arayüz ve eğitim eksikliği

Geçmişe Dönüş Ekspresi

Geçmişe Dönüş Ekspresi oyuncular için daha basit bir seçenektir. Oyuna özel ayarlar sunar ve doğrudan YouTube’a da yükleyebilirsiniz. Bir başka harika özellik de videolarınıza filigran basılmamış olmasıdır. Ömür boyu lisans satın aldığınızda mevcut düzenleme seçenekleriyle videonuzu kırpabilirsiniz.

Ancak, 30 günlük ücretsiz denemelerini başlatmak için bir e-posta adresi kaydetmeniz gerekecek. Ancak kullanımı kolay arayüzü ve samimi hissi ile bu, yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir.

Artıları

 • Oyuncular için iyi bir seçenek
 • filigran yok

Eksileri

 • 30 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra yükseltilmesi gerekecek

Ekran Arkadaşı

Ekran Arkadaşı (eski adıyla Screencast-O-Matic), sorunsuz videolar yapmak isteyenler için iyi bir seçimdir. Ücretsiz sürümde 15 dakika sınırı vardır ve web kamerasından ve ekrandan aynı anda veya ayrı ayrı kayıt yapabilirsiniz. Ücretsiz seçenek, bilgisayarınızın sesini kaydetmese de, mikrofonunuzu kaydederek, gelişmekte olan seslendirme sanatçıları için kullanışlı hale getirir.

Birkaç basit tıklama ile ekranınızı yeniden boyutlandırabilir, mikrofonunuzu seçebilir, ‘Kaydet’e basabilirsiniz (Evet, bu kadar kolay) ve şaheseriniz başlayabilir. Bittiğinde, büyük bir düzenleme paketi yoktur ve ücretli sürüm çok daha fazlasını sunar. Screencast web tabanlı bir kayıt cihazı olduğu için bir uygulama indirmeniz gerekecek, ancak verimlilik ve pratiklik arıyorsanız, ScreenPal’ı deneyin.

Artıları

 • Kullanımı kolay
 • Çoklu ekran kayıt seçenekleri

Eksileri

 • Bir uygulama indirmeniz gerekecek

tezgah

tezgah kurumsal dünya için iyi bir seçenektir ve dünya çapında 200.000’den fazla şirket tarafından kullanılmaktadır. Hareket halindeyken videolar için gereken esnekliği sağlayan bir Chrome uzantısı aracılığıyla masaüstünüzü kullanabilir veya çalışabilirsiniz. Bir İş Planı oluşturmak, öğreticiler ve sunumlar için mükemmel olan sınırsız depolama sağlar. Üstelik video anında yüklendiği için erişim linkini hedef kitlenize anında gönderebilirsiniz.

Çeşitli ekran düzenleri arasından seçim yapabilir ve beş dakikalık ücretsiz bir video elde edebilirsiniz. Loom ayrıca web kamerası görüntülerini kaydetme kapasitesine de sahiptir. Ancak, başlamak için bir hesap açmanız gerekecek.

Ne yazık ki, bu oldukça zaman alıcı olabilir. Ancak kısa, hızlı bir video için hızlı bir yanıt arıyorsanız, Loom yanıt olabilir.

Artıları

 • Büyük esneklik
 • Anlık yükleme

Eksileri

 • Bir hesabın kaydedilmesi biraz zaman alacaktır

Ekran Kaydı

Ekran Kaydı Bu ücretsiz tarayıcı uzantısı 10 dakikalık bir sınır sunduğundan, hızlı bir video yapmak isteyenler için başka bir seçenektir. Ancak, farklı renklerde çizim araçları ve ekran emojileri gibi özellikler, öğrencileri için etkileşimli projeler arayan öğretmenler için bunu harika bir seçenek haline getiriyor.

Kaydedilen videolar otomatik olarak Google Drive’ınıza kaydedilir ve ayrıca çeşitli biçimlerde dışa aktarılabilir. Profesyonel plan, istediğiniz kadar uzun süre ve sıklıkta kayıt yapmanızı sağlar. Ayrıca ekstra düzenleme yeteneklerinin kilidini açar ve sınırsız dışa aktarmaya izin verir. Yine de kare hızı biraz düzensiz olabilir ve ücretsiz sürüm bir filigranla birlikte gelir. Videonuzu daha kullanıcı dostu hale getirmek istiyorsanız Screencastify’a göz atın.

Artıları

 • öğretmenler için harika
 • Google Drive’ınıza otomatik olarak kaydedildi

Eksileri

Video Prodüksiyonunun Geleceği

YouTube’un popülaritesinin azalma belirtisi göstermemesi ve Twitch’in son yıllarda hız kazanmasıyla birlikte, izlenebilecek ve sandıklanabilecek video sayısı artmaya devam edecek. Çevrimiçi öğreticilerden en son canlı oyunlara kadar seçim sizin. İster yaratıcı dünyada bir acemi olun, ister maliyetleri minimumda tutmak isteyen deneyimli bir gazi olun, yukarıda listelenen uygulamalardan ve web sitelerinden bazıları tam olarak aradığınız şey olabilir.

Burada incelediğimiz ücretsiz ekran kaydedicilerden herhangi birini hiç denediniz mi? Ne sandın? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory