En Yararlı 10 Microsoft PowerPoint Kısayolu

Microsoft Office yazılımında ve diğer birçok belge işleme uygulamasında çalışan temel belge kısayolları, klavye kısayollarını kullanmaya başlamanın gerçekten iyi bir yoludur. Windows bilgisayarlardaki kısayolların çoğu, Windows bilgisayarlardaki Control (Ctrl), Alternatif (Alt), Shift ve Function (Fn) tuşlarını temel alır; macOS cihazlarda, hemen hemen her kısayol Command (Cmd), Control (Ctrl), Option, Shift ve Function (Fn) tuşlarından birini […]

En Yararlı 10 Microsoft PowerPoint Kısayolu

Microsoft Office yazılımında ve diğer birçok belge işleme uygulamasında çalışan temel belge kısayolları, klavye kısayollarını kullanmaya başlamanın gerçekten iyi bir yoludur. Windows bilgisayarlardaki kısayolların çoğu, Windows bilgisayarlardaki Control (Ctrl), Alternatif (Alt), Shift ve Function (Fn) tuşlarını temel alır; macOS cihazlarda, hemen hemen her kısayol Command (Cmd), Control (Ctrl), Option, Shift ve Function (Fn) tuşlarından birini veya daha fazlasını kullanır.

Uygulama başına farklı amaçlara hizmet ederken, bu temel kısayollar genellikle aynı şemaya sahiptir. Özellikle PowerPoint’te, bir sunum belgesi açmak (Windows’ta Ctrl + O ve macOS’ta Cmd + O), yeni bir sunum belgesi oluşturmak (Windows’ta Ctrl + N ve macOS’ta Cmd + N) için klavyenizi kullanabilirsiniz. slayt destesi (Windows’ta Ctrl + P ve macOS’ta Cmd + P), üzerinde çalıştığınız bir sunuyu PowerPoint biçiminde kaydedin (Windows’ta Ctrl + S ve macOS’ta Cmd + S) veya bu sunuyu başka bir dosya türünde kaydedin (Windows’ta Fn + F12 ve macOS’ta Cmd + Shift + S).

Temel kısayollar ayrıca adımları geri almanıza (Windows’ta Ctrl + Z ve macOS’ta Cmd + Z) ve adımları yinelemenize (Windows’ta Ctrl + Y ve macOS’ta Cmd + Y) izin verir. İşiniz bittiğinde veya mola vermek istediğinizde, ekrandaki ilgili slayt grubunu (Windows’ta Ctrl + W ve macOS’ta Cmd + W) veya tüm PowerPoint uygulamasını (Ctrl + Q’da) kapatabilirsiniz. macOS’ta Windows ve Cmd + Q).

Teknory