En yürek parçalayıcı 10 Harry Potter ölümü, sıralandı

TOKYO, JAPONYA – 14 HAZİRAN: 14 Haziran’da Warner Bros. Stüdyo Turu Tokyo – The Making of Harry Potter’ın medya önizlemesi sırasında “Harry Potter ve Ateş Kadehi” sergisinde Michael Gambon tarafından giyilen Albus Dumbledore’un genel görünümü 2023, Tokyo, Japonya’da. Yeni Harry Potter cazibe merkezi 16 Haziran 2023’te açılıyor. (Fotoğraf: Jun Sato/WireImage) O kadar çok yıkıcı ölüm […]

En yürek parçalayıcı 10 Harry Potter ölümü, sıralandı

TOKYO, JAPONYA – 14 HAZİRAN: 14 Haziran’da Warner Bros. Stüdyo Turu Tokyo – The Making of Harry Potter’ın medya önizlemesi sırasında “Harry Potter ve Ateş Kadehi” sergisinde Michael Gambon tarafından giyilen Albus Dumbledore’un genel görünümü 2023, Tokyo, Japonya’da. Yeni Harry Potter cazibe merkezi 16 Haziran 2023’te açılıyor. (Fotoğraf: Jun Sato/WireImage)

O kadar çok yıkıcı ölüm var ki Harry Potter’dı. Görünüşe göre serinin çoğunda hiçbir karakter güvende değildi, ancak diğerlerinden çok daha sert vuran bazı ölümler var. Bunlar, en yürek parçalayıcıların bu sıralaması için odaklandığımız ölümler. Harry Potter’ın ölümler.

İlginç çünkü Harry Potter’ın Harry Potter’ın (Daniel Radcliffe) ebeveynlerinin ölümüyle başlar ve bu da kitabın ilk bölümünün hemen öncesinde gerçekleşir. Harry Potter ve Felsefe Taşı ve filmin ilk sahnesi. Ölümlerinin ardından ilk birkaç bölüm nispeten ölümsüzdür. Daha sonra Harry Potter ve Ateş Kadehi, işler acımasız bir hal alır. Bundan sonra ölüm, ölüm, ölüm ve çok sayıda ölüm var. Ölüm Yadigarları.

Bu sıralamanın amacı doğrultusunda çoğunlukla ölümlere odaklandık. Harry Potter’ın Filmlerde de bu karakterlerin nasıl öldürüldüğüne dair detayları kitaplarda da paylaşmıştık.

Gelelim en yürek parçalayanların listesine Harry Potter’ın ölümler Deli-Göz Moody’nin ölümüyle başladı.

10. Deli Göz Karamsar

Alastor “Deli-Göz” Moody (Brendan Gleeson), dizideki en ilginç karakterlerden biridir. Harry Potter’ın dizi, ancak filmlerde veya kitaplarda onu pek göremiyoruz. Elimizde Deli-Göz’ün bir versiyonu var ama aslında onun kötü şöhretli, kaçan ölüm yiyen Barty Crouch Jr (David Tennant) olduğu ortaya çıkıyor.

Deli-Göz, Harry’yi Privet Drive’dan taşıma planına öncülük ediyor. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları. Ne yazık ki bu, kitaplardan Albus Dumbledore (Michael Gambon) tarafından başlatıldığını bildiğimiz bir tuzaktır, ancak Deli-Göz, yedinci Potter Mundungus Fletcher’ın (Andy Linden) Voldemort’u (Ralph) gördükten sonra kefaletle serbest bırakılmasının ardından öldürülür. Fiennes) ve Voldemort ya Deli-Göz’e öldürücü bir lanetle vurur ya da lanet onu süpürgesinden düşürür. Her iki durumda da Deli-Göz ölür.

Yani, eğer evde takip ediyorsanız, Dumbledore’un ölümünden, cenazesinden ve Harry, Hermione (Emma Watson) ve Ron’un (Rupert Grint) Voldemort’u kesin olarak yok etmek için destansı bir maceraya atılmaya karar vermesinden yola çıkıyoruz. Deli-Göz’ün ilk birkaç dakika içinde ölmesine Ölüm Yadigarları. Bu seride büyük bir değişiklik ve son savaş için her şeyi hazırlıyor.

Deli-Göz’ün ölümü, listedeki diğer karakterlerin duygusal etkisinden yoksun çünkü daha önce de belirtildiği gibi, onu gerçekten tanıdığını bilmiyoruz, ne demek istediğimi anlıyorsanız. Yine de onun ölümü Voldemort’a karşı mücadelede yürek parçalayıcı bir andır.

Listeye en büyük ölümle devam edelim Ateş Kadehi.

9. Cedric Diggory

Cedric Diggory’nin (Robert Pattinson) ölümü, Harry Potter’daki en yürek burkan ölümlerden bir diğeri; özellikle de koşullar, nasıl öldüğü ve Diggory’nin geleceğinin ne kadar parlak olduğu nedeniyle. Harry okuldayken Hogwarts’taki en yetenekli büyücülerden biriydi ve onun potansiyelinin hiçbir zaman gerçekleşmemiş olması yürek parçalayıcıydı.

Üçbüyücü Turnuvası’nın son yarışması sırasında Cedric ve Harry Üçbüyücü Kupası’nı alır. Hogwarts’ın ortak şampiyonları ödülü birlikte kazanmaya karar verdiler, ancak Anahtar aracılığıyla Peter Pettigrew (Timothy Spall) ve Lord Voldemort’un beklediği Küçük Hangleton mezarlığına götürülürler. Pettigrew, Lord Voldemort’u geri getirecek bir diriliş iksiri yapar.

Cedric ve Harry neler olup bittiğini anlayıp kaçmadan önce Voldemort, Pettigrew’a Cedric’i öldürmesi talimatını verir ve o da bunu yapar. Bu, karakter için çok acımasız bir son ve hikayede belirgin bir dönüm noktasına işaret ediyor. Harry Potter’ın seri. Evet daha önce de dizide ölümler olmuştu ama Ateş Kadehi bu hikayenin çok daha karanlık, daha acımasız bir kısmına geçiş.

Priori Incantatem sırasında Harry, Cedric’i tekrar görür ve Cedric’in cesedini bitiş çizgisinde onu bekleyen babasına geri getirir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow