EVE Online oyuncuları Chat GPT-4’ün rehberliğinde ilk ‘Yapay Zeka imparatorluğunu’ yaratıyor

EVE Çevrimiçi oyuncular, ilk oyun içi ‘Yapay Zeka imparatorluğunu’ yaratmak için en yeni yapay zeka hissi Chat GPT’den tam olarak yararlanıyor. Tam da bilim kurgu sanal alanı MMO’nun bundan sonra daha ilginç olamayacağını düşündüğünüzde EVE Çevrimiçi Tek bir oyuncu tarafından temelden sarsılan pilotlar, yapay zeka liderliğindeki bir oyuncu şirketi olan Neural Nexus’u yaratmak için güçlerini […]

EVE Online oyuncuları Chat GPT-4’ün rehberliğinde ilk ‘Yapay Zeka imparatorluğunu’ yaratıyor

EVE Çevrimiçi oyuncular, ilk oyun içi ‘Yapay Zeka imparatorluğunu’ yaratmak için en yeni yapay zeka hissi Chat GPT’den tam olarak yararlanıyor.

Tam da bilim kurgu sanal alanı MMO’nun bundan sonra daha ilginç olamayacağını düşündüğünüzde EVE Çevrimiçi Tek bir oyuncu tarafından temelden sarsılan pilotlar, yapay zeka liderliğindeki bir oyuncu şirketi olan Neural Nexus’u yaratmak için güçlerini birleştirdi. Bu karar net bir amaç göz önünde bulundurularak alındı. Birincisi, yapay zeka artık günün herhangi bir saatinde tüm şirket oyuncularının kullanımına açık olacağından tek bir lidere olan güven azalacak. Bu aynı zamanda yapay zeka liderinin kurumun ne olması gerektiğine dair net ve tutarlı bir vizyona sahip olacağı ve üyelerine yeni dinamik rol yapma fırsatları sunacağı anlamına da geliyor.

Yeni yapay zeka imparatorluğunun duyurusu birkaç ay önce yapıldı. EVE Çevrimiçi grup forumu. “EVE Online’daki ilk yapay zeka destekli oyuncu şirketi Neural Nexus’a hoş geldiniz. Bu çığır açıcı çaba bizi New Eden’da yeni bir çağın ön sıralarına yerleştiriyor.”

Forum gönderisinde ayrıca Neural Nexus’un oyuncular için tam olarak nasıl çalışacağı da özetleniyor. Önemli kararlar için her ay yapay zekaya danışılacak olsa da, günlük işler üç ila beş yöneticiden oluşan bir konsey tarafından tamamlanacak. Konsey yapay zekayla buluştuğunda, tüm kararlar devam eden bir kodekse kaydedilecek ve bu kodeks, gelecekteki karar alma süreçlerini bilgilendirmek için kullanılabilecek. Son olarak, şirketin her üyesi “eylemlerine rehberlik etmesi için yapay zekaya danışmaya ve hikayeleri Nexus Chronicles’a eklenerek rol oynamaya katılmaya” teşvik ediliyor.

Bu proje henüz ilk günlerinde olduğundan hiç kimse bu çığır açıcı değişikliğin şirketi veya daha geniş anlamda etkileyeceğinden tam olarak emin değil. EVE Çevrimiçi henüz topluluk. Ancak sonucu görmek için sabırsızlanan birkaç oyuncu var. Bir oyuncu, söz konusu forum gönderisinin yorumlarında, “Bunun nasıl işleyeceği hakkında hiçbir fikrim yok, ancak biraz patlamış mısır alıp uzaktan izleyeceğim” dedi.

Sizi kitlelerin arasına yerleştirecek daha heyecan verici oyunlar için şu adrese göz atın: en iyi MMO oyunları şu anda oynamaya hazır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow