Evet, Equifax ihlali anlaşma e-postaları gerçektir. İşte alacağın şey.

Tıpkı hiç kimsenin doğmayı istememesi gibi, hiç kimse kredi puanı istememişti ve yine de hepimiz yapıyoruz. Ve şimdi, gerçek hayatınızdan farklı olarak, Equifax sayesinde sadece bir kredi puanına sahip olduğunuz için maddi tazminat almaya hak kazanabilirsiniz. Neden sorabilirsin? 2017 Equifax veri ihlalindeki ödemeler nihayet ödeniyor ve sosyal medyadaki kullanıcılar bunların gerçek olup olmadığını soruyor, öyleyse […]

Evet, Equifax ihlali anlaşma e-postaları gerçektir.  İşte alacağın şey.

Tıpkı hiç kimsenin doğmayı istememesi gibi, hiç kimse kredi puanı istememişti ve yine de hepimiz yapıyoruz. Ve şimdi, gerçek hayatınızdan farklı olarak, Equifax sayesinde sadece bir kredi puanına sahip olduğunuz için maddi tazminat almaya hak kazanabilirsiniz.

Neden sorabilirsin? 2017 Equifax veri ihlalindeki ödemeler nihayet ödeniyor ve sosyal medyadaki kullanıcılar bunların gerçek olup olmadığını soruyor, öyleyse onlar da ödeme alıyor mu? Ve ödeme neden bu kadar az?

Equifax veri ihlali neydi?

Bakın, 2017’de, Experian ve TransUnion ile birlikte üç büyük veri aracısından biri olan Equifax saldırıya uğradı, 147 milyon Amerikalının özel kayıtlarını açığa çıkardı ve bir kimlik hırsızlığı olayları dalgasını ateşledi. Equifax ve diğer veri komisyoncuları bilgi işindedir ve bankaların ve ev sahiplerinin para kazanmasına yardımcı olmak için özel bilgilerinizi satar. Kredi kuruluşları kredi puanınızı bu şekilde bulur.

AYRICA BAKINIZ:

ABD, dev Equifax ihlali için 4 Çinli askeri bilgisayar korsanını suçladı

Equifax herhangi bir suçu reddetti ve Federal Ticaret Komisyonu ile bir mağdur tazminat fonu için 300 milyon dolar yaratan ve anlaşmadaki eyaletlere ve bölgelere 175 milyon dolar ve ek 100 milyon dolar para cezası veren bir anlaşma yapmayı kabul etti.

Söz konusu veri ihlalinin kurbanı olduysanız, artık bir küçük 23 Ocak 2020 ile 22 Ocak 2024 arasında tahsil edilebilecek para miktarı. Equifax İhlali Anlaşması web sitesine göre, 22 Ocak 2020’den önce başvuruda bulunduysanız, 125 dolara kadar veya ücretsiz kredi puanı izleme hakkınız vardı.

Bir uzlaşma alır mıyım ve ne kadar alırım?

Equifax hack’inden etkilenen milyonlarca Amerikalıdan biriyseniz, şunları yapabilirsiniz: burada bir hak talebinde bulunun(Yeni bir sekmede açılır). Ancak, çok beklemeyin. Ödemelerini kredi kuruluşundan alan sosyal medya kullanıcıları, çoğu tarafından alınan ortalama meblağ 5,21 dolarla heyecanlanmıyor. almış olanlar var the kocaman toplam 22$(Yeni bir sekmede açılır)ancak çoğumuz bir aylık Peacock Premium aboneliğine eşdeğer bir şey bekleyebiliriz.

Equifax, ödemeleri sanal ön ödemeli kartlarla yaptı ve ödeme çeklerini henüz bozdurmamış olanlara e-postalar gönderiyor.

Teknory