Facebook’un yeni yorum denetleme aracı güncellemeleri nelerdir?

Meta, içerik oluşturucuların Facebook’taki yorum bölümleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarına yardımcı olmayı amaçlayan yeni güncellemeleri bugün duyurdu. İçerik oluşturucular artık yorumlarını anahtar kelimelere göre arayabilir ve Profesyonel Panolarındaki Yorum Yöneticisi aracılığıyla toplu işlemler gerçekleştirebilir. Örneğin, kalp göz emojisi aratıp yorumları topluca beğenebilir ya da “çirkin” kelimesini aratıp hepsini gizleyebilirsiniz. AYRICA BAKINIZ: Meta, Trump’ın […]

Facebook’un yeni yorum denetleme aracı güncellemeleri nelerdir?

Meta, içerik oluşturucuların Facebook’taki yorum bölümleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarına yardımcı olmayı amaçlayan yeni güncellemeleri bugün duyurdu.

İçerik oluşturucular artık yorumlarını anahtar kelimelere göre arayabilir ve Profesyonel Panolarındaki Yorum Yöneticisi aracılığıyla toplu işlemler gerçekleştirebilir. Örneğin, kalp göz emojisi aratıp yorumları topluca beğenebilir ya da “çirkin” kelimesini aratıp hepsini gizleyebilirsiniz.

AYRICA BAKINIZ:

Meta, Trump’ın Facebook ve Instagram’a geri dönmesine izin veriyor

Ardından, Moderation Assist’in Etkinlik Günlüğündeki içgörülerini kontrol ederek, geçen ay gizledikleri yorumların sayısı gibi tüm bu moderasyon istatistiklerini görüntüleyebilirler. Denetleme Yardımı yeni değil, ancak artık içerik oluşturuculara, günlüğün satır içi yorum önizlemesi ve ölçüt etiketi aracılığıyla yorumları gizlemek için hangi ölçütlerin karşılanması gerektiğini gösterecek.

Meta’dan Jasmine Han, Mashable’a yaptığı bir e-posta açıklamasında, “Yaratıcıların güvenliği ve esenliği, Facebook’ta başarıya ulaşan herhangi bir içerik oluşturucunun temelidir,” dedi. “Geçen yıl bu yeni özelliklere ek olarak, Güvenlik Okulu gibi eğitim programları düzenledik, uygulama içi Destek Merkezimizle daha fazla yardım sağladık, canlı sohbet temsilcisi desteğimize erişimi uygun içerik oluşturuculara genişlettik profesyonel modda moderasyon özellikleri dışında içerik oluşturucular, büyüyen topluluklarıyla güvenli bir şekilde etkileşim kurabilir.”

Duyuru, ilk olarak TechCrunch tarafından bildirildi(Yeni bir sekmede açılır)7 Şubat Güvenli İnternet Günü’nde yapıldı.

Teknory