FCC, Huawei, ZTE ve diğer Çinli şirketlerin telekom ve video gözetim ekipmanlarını yasakladı

Geçen yıl, Biden yönetimi, donanımı ulusal güvenlik tehdidi olarak kabul edilen birkaç Çinli şirketin ağ lisanslarının yetkilendirilmesini engellemeyi amaçlayan Güvenli Ekipman Yasasını yasalaştırdı. Bugün, FCC açıkladı bu kararı resmen uygulamakBu, Huawei, ZTE, Hytera, Hikvision ve Dahua’nın gelecekteki bazı ekipmanlarının ABD’de satışına izin verilmeyeceği anlamına geliyor. altında listelenen şirketlerin mevcut ekipmanları FCC’nin “Kapsanan Liste” kanundan etkilenmez. […]

FCC, Huawei, ZTE ve diğer Çinli şirketlerin telekom ve video gözetim ekipmanlarını yasakladı

Geçen yıl, Biden yönetimi, donanımı ulusal güvenlik tehdidi olarak kabul edilen birkaç Çinli şirketin ağ lisanslarının yetkilendirilmesini engellemeyi amaçlayan Güvenli Ekipman Yasasını yasalaştırdı. Bugün, FCC açıkladı bu kararı resmen uygulamakBu, Huawei, ZTE, Hytera, Hikvision ve Dahua’nın gelecekteki bazı ekipmanlarının ABD’de satışına izin verilmeyeceği anlamına geliyor. altında listelenen şirketlerin mevcut ekipmanları FCC’nin “Kapsanan Liste” kanundan etkilenmez.

FCC Başkanı Jessica Rosenworcel yaptığı açıklamada, “FCC, güvenilir olmayan iletişim ekipmanlarının sınırlarımız içinde kullanılmasına izin verilmemesini sağlayarak ulusal güvenliğimizi korumaya kararlıdır ve bu çalışmayı burada sürdürüyoruz” dedi. “Bu yeni kurallar, Amerikan halkını telekomünikasyonu içeren ulusal güvenlik tehditlerinden korumak için devam eden eylemlerimizin önemli bir parçası.”

Açık olmak gerekirse, FCC tamamen engellemiyor tüm Bu şirketlerden donanım. Ve Hytera, Hikvision ve Dahua gibi bazıları için, Rosenworcel yazıyor özellikle “kamu güvenliği amacı, hükümet tesislerinin güvenliği, kritik altyapının fiziksel gözetimi ve diğer ulusal güvenlik amaçları” ile ilgili teçhizata odaklandığını. Bu şirketler, bu ekipmanı devlet kullanımı için pazarlamadıklarını gösterebilirlerse – örneğin, bunun yerine tüketicileri yönlendirerek – FCC tarafından yetkilendirilebilirler.

Bu son hamle, ABD ile Çin hükümetleriyle yakından bağlantılı şirketler arasında yıllarca süren çatışmayı takip ediyor. Buna, DJI da dahil olmak üzere birçok önemli Çinli şirketin Ticaret Bakanlığı’nın ABD şirketlerinin kendilerine ekipman satmasını yasaklayan “Varlık Listesi”ne yerleştirilmesi de dahildir. FCC ayrıca ABD’li taşıyıcılara Huawei ve ZTE’nin ekipmanlarını değiştirme gibi devasa bir görevde yardımcı olmak için 5 milyar dolar istiyor.

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketimizden bağımsız olarak editör ekibimiz tarafından seçilir. Hikayelerimizden bazıları bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz. Tüm fiyatlar yayınlandığı tarihte doğrudur.

Teknory