Fitbit Health Metrics Premium’dan ücretsize geçiyor

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi TL;DR Daha önce bir ödeme duvarının arkasında kilitli olan Fitbit Health Metrics, ücretsiz katmana taşınıyor. Bu değişiklik, desteklenen Fitbit kullanıcılarının bütünsel sağlık durumlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır. Kullanıcılar bu değişikliği bugün görmeye başlayacak, ancak herkesin bu değişikliği alması birkaç gün veya hafta sürebilir. En iyi Fitbit takip cihazlarından birini […]

Fitbit Health Metrics Premium’dan ücretsize geçiyor

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Daha önce bir ödeme duvarının arkasında kilitli olan Fitbit Health Metrics, ücretsiz katmana taşınıyor.
  • Bu değişiklik, desteklenen Fitbit kullanıcılarının bütünsel sağlık durumlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır.
  • Kullanıcılar bu değişikliği bugün görmeye başlayacak, ancak herkesin bu değişikliği alması birkaç gün veya hafta sürebilir.

En iyi Fitbit takip cihazlarından birini almaya karar verirseniz, Fitbit Premium’un buna değip değmeyeceğine karar vermeniz gerekir. Bu araç paketi her ay 9,99 dolara mal oluyor, bu yüzden biraz yatırım.

Neyse ki, belirli bir Fitbit Premium özelliği ücretsiz katmana taşınıyor. Fitbit Health Metrics, tüm sağlık verilerinizi toplar ve size her şeyin haftalık veya aylık bir genel görünümünü sunar. Bu, daha önce Premium ödeme duvarının arkasına kilitlenmiş bir şeydi, ancak bugün başlamakdesteklenen bir izleyiciye veya akıllı saate sahip tüm kullanıcılara taşınıyor.

Aşağıdaki GIF, Fitbit Health Metrics’in neye benzediği ve size gösterdiği veri türü hakkında bir fikir verir.

sağlık ölçümleri finali

Bu, ileriye dönük uzun vadede izleyebileceğiniz türden verilerdir:

  • Solunum hızı: Dakikada aldığınız nefes sayısı
  • Kalp atış hızı değişkenliği (HRV): Kalp atışları arasındaki zaman değişimi
  • Cilt sıcaklığı: Uyurken bileğinizden alınan cilt sıcaklığınızdaki değişiklik
  • Oksijen doygunluğu (SpO2): Kanınızdaki oksijen miktarı (yalnızca uyumlu cihazlarda bulunur)
  • Dinlenme kalp atış hızı (RHR): Hareketsiz ve iyi dinlenmiş durumdayken kalbinizin dakikadaki atış sayısı

Bu ölçümleri bir hafta veya bir ay boyunca görüntülemek, genel sağlığınız hakkında size bazı değerli bilgiler verebilir. Ayrıca tarihe, günün saatine veya aktivite seviyelerinize göre sapmaları tespit etmenize yardımcı olabilirler.

Tabii ki, Fitbit’in bu bilgiyi bir ödeme duvarının arkasına kilitlemesi biraz tuhaf. Sonuçta bu sizin sağlık verileriniz, bir özellik değil. Teknik cihazlarınız tarafından izlenen tüm verilere erişebilmelisiniz – bu sadece verilen bir şey olmalıdır. Ne olursa olsun, Fitbit’in bu durumu düzelttiğini görmek güzel.

Fitbit Sağlık Metrikleri bugün kullanıcılar için ücretsiz olacak, ancak herkesin görmesi birkaç gün hatta haftalar alabilir. Fitbit uygulamanızı en son sürüme güncellediğinizden emin olun.

Fitbit Health Metrics Premium’dan ücretsize geçiyor

Teknory