iPhone’lar artık istenmeyen çıplak görüntülerden kaçınmanıza yardımcı olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Apple, iOS 17 için hassas içerik uyarı özelliğini duyurdu. Bu, siz onları görmeye karar vermeden önce ‘hassas’ kabul edilen medyayı bulanıklaştırır. Bu özellik, kullanıcıların istenmeyen çıplak fotoğrafları görmekten kaçınmasına olanak tanır. Apple geçtiğimiz günlerde açıkladı İletişim Güvenliği özelliği iPhone’lar için, çocukları çıplak görüntülerden korumak ve çocuk güvenliği kaynakları sunmak. […]

iPhone’lar artık istenmeyen çıplak görüntülerden kaçınmanıza yardımcı olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Apple, iOS 17 için hassas içerik uyarı özelliğini duyurdu.
  • Bu, siz onları görmeye karar vermeden önce ‘hassas’ kabul edilen medyayı bulanıklaştırır.
  • Bu özellik, kullanıcıların istenmeyen çıplak fotoğrafları görmekten kaçınmasına olanak tanır.

Apple geçtiğimiz günlerde açıkladı İletişim Güvenliği özelliği iPhone’lar için, çocukları çıplak görüntülerden korumak ve çocuk güvenliği kaynakları sunmak. Şimdi ise şirket, yetişkinlerin istenmeyen çıplak fotoğrafları görmekten kaçınmasına yardımcı oluyor.

Apple, dün (5 Haziran) iOS 17 için hassas içerik uyarı özelliğini duyurdu ve size “hassas” kabul edilen fotoğrafları ve videoları görmeden önce bulanıklaştırma seçeneği sunuyor. Bu, rahatsız edici medyayı ister istemez üzerinize yaymak yerine (lol) görmeye karar vermenizi sağlar. Aşağıdaki özelliğin ekran görüntüsüne göz atın.

iOS 17 hassas içerik uyarı bulanıklığı

iPhone üreticisi, hassas içerik uyarı işlevinin Mesajlar uygulamasında, Facetime mesajlarında, AirDrop’ta, telefon uygulamasındaki iletişim posterlerinde ve üçüncü taraf uygulamalarında kullanılabileceğini söylüyor.

Burada üçüncü taraf uygulama desteğini görmekten özellikle memnunuz, umarım WhatsApp, Snapchat ve daha fazlası aracılığıyla gönderilen istenmeyen çıplak fotoğrafları bulanıklaştırmanıza olanak tanır.

Şirket ayrıca, bu özellik için tüm görüntü ve video işlemenin cihazda gerçekleştiğini, bu nedenle Apple veya üçüncü bir tarafın bu içeriğe erişemeyeceğini belirtiyor. Her iki durumda da, oldukça kullanışlı göründüğü için Google’ın bu özelliği Android 15 için almasını umuyoruz.

iPhone’lar artık istenmeyen çıplak görüntülerden kaçınmanıza yardımcı olabilir

Teknory