Galaxy S24 Ultra nihayet 2020’den itibaren hızlı şarj olan telefonlara yetişebilir

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Yeni bir sızıntı, Samsung Galaxy S24 Ultra ve S24 Plus’ın pil ve şarj yükseltmesi alacağını gösteriyor. Yeni bir pil tasarımı, yeni nesil Samsung amiral gemilerinin 65 W’a kadar kablolu şarj hızlarına ulaşmasını sağlayabilir. Standart Galaxy S24 bu avantajlardan yararlanamayabilir. Hızlı şarj olan telefonlar söz konusu olduğunda, Samsung açık ara […]

Galaxy S24 Ultra nihayet 2020’den itibaren hızlı şarj olan telefonlara yetişebilir

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Yeni bir sızıntı, Samsung Galaxy S24 Ultra ve S24 Plus’ın pil ve şarj yükseltmesi alacağını gösteriyor.
  • Yeni bir pil tasarımı, yeni nesil Samsung amiral gemilerinin 65 W’a kadar kablolu şarj hızlarına ulaşmasını sağlayabilir.
  • Standart Galaxy S24 bu avantajlardan yararlanamayabilir.

Hızlı şarj olan telefonlar söz konusu olduğunda, Samsung açık ara en hızlı çocuk değil. Galaxy S23 Plus ve S23 Ultra, piyasada 240 W süper hızlı şarj olan telefonların olduğu bir gün ve çağda kendilerini 45 W kablolu şarjla sınırlı buluyor. İkincisinin norm veya saatin ihtiyacı olmayabileceği konusunda hemfikirdi, ancak Samsung kesinlikle amiral gemileri için bir şarj yükseltmesi yapabilirdi. Yeni bir söylentiye inanılacaksa, bu yükseltme gelecek yıl en kısa sürede gelebilir.

Twitter tahmincisine göre RGcloudSSamsung Galaxy S24 Ultra ve Galaxy S24 Plus, elektrikli araçlarda kullanılana benzer bir yığın pil tasarımına sahip olacak. Tasarımın telefonlarda daha hızlı 65W kablolu şarja izin vereceğini öne süren tipster’a göre yeni pillerin gelişimi yolda.

Samsung Galaxy S24 Ultra şarj sızıntısı

Şimdi, 65W şarj hiçbir şekilde yeni değil. 2020’de piyasaya sürülen OnePlus 8T de dahil olmak üzere şimdiye kadar birden fazla telefonda gördük. Ancak, yığılmış pil tasarımı, mevcut akıllı telefon pillerinde kullanılan sarma işlemine göre çeşitli avantajlara sahip olabilir. Enerji yoğunluğunu artırarak üreticilerin telefonun içinde daha fazla alana ihtiyaç duymadan pil kapasitesini artırmasına olanak tanır. Ayrıca şirketler için üretim maliyetlerini düşürürken pil çevrim ömrünü artırabilir ve performansı iyileştirebilir.

Söylenti özellikle ilginç çünkü bu, onu ilk duyuşumuz değil. Elek Daha önce, Samsung’un geçen yıl akıllı telefonlar için yığın pilleri keşfetmeye artan ilgisini bildirmişti.

RGcloudS, Galaxy S24 Ultra ve S24 Plus’ın 5.000 mAh pillere sahip olacağını iddia ediyor, ancak Ultra, daha fazla kararlılık için ek soğutma teknolojisi alacak.

Ne yazık ki, ihbarcı, standart Galaxy S24’ün yeni yığılmış pil teknolojisinden yararlanmayabileceğini söylüyor. Bir yıl daha 25W şarja bağlı kaldığını veya Samsung’un mevcut 45W şarj teknolojisine yükseltme yaptığını görebiliriz.

Her şey söylendi ve yapıldı, sızıntıya şüpheyle yaklaşmanızı tavsiye ederiz. Kaynak, geçmişte pek güvenmediğimiz biri olduğundan, sundukları bilgilere pek güvenemeyiz.


Galaxy S24 Ultra nihayet 2020’den itibaren hızlı şarj olan telefonlara yetişebilir

Teknory