Galaxy S24 serisi FCC’den geçerek yonga seti karmaşasına son veriyor

TL;DR Galaxy S24 serisi FCC veritabanında tespit edildi. Bu başvurular, bazı S24 ve S24 Plus modellerinin Snapdragon çipi sunacağını güçlü bir şekilde öne sürüyor. Zaten çok sayıda Samsung Galaxy S24 serisi söylentisi gördük ve 2024’e girerken çok daha fazla sızıntı bekliyoruz. Şimdi, Samsung’un yakında çıkacak telefonları, cihazlar hakkında daha fazla bilgi veren bir düzenleyici dosyada […]

Galaxy S24 serisi FCC’den geçerek yonga seti karmaşasına son veriyor

TL;DR

  • Galaxy S24 serisi FCC veritabanında tespit edildi.
  • Bu başvurular, bazı S24 ve S24 Plus modellerinin Snapdragon çipi sunacağını güçlü bir şekilde öne sürüyor.

Zaten çok sayıda Samsung Galaxy S24 serisi söylentisi gördük ve 2024’e girerken çok daha fazla sızıntı bekliyoruz. Şimdi, Samsung’un yakında çıkacak telefonları, cihazlar hakkında daha fazla bilgi veren bir düzenleyici dosyada ortaya çıktı.

Galaxy S24 serisi, FCC düzenleyici veri tabanında yer aldı. Burada SM-S928U ve SM-S928B’nin Galaxy S24 Ultra ile aynı hizada olduğu bir dizi model numarasına sahibiz. Bu arada, SM-S921U ve SM-S921B model numaralarına sahip telefonlar için yapılan başvurular, temel Galaxy S24’e karşılık geliyor. Aksi takdirde, Galaxy S24 Plus ile aynı hizada olan SM-S926B ve SM-S926U model numaralarına sahip listelerimiz de var.

S24 ve S24 Plus için Snapdragon gücü

FCC dosyalarına derinlemesine bakıldığında birkaç bilgi külçesi ortaya çıkıyor. Daha derin bir araştırmada tespit ettiğimiz belki de en ilginç ayrıntı, temel Galaxy S24 listesinde görülüyor; burada Qualcomm modemin ve çip tasarımcısının Smart Transmit güç tasarrufu teknolojisinin kullanımından bahsediliyor. Aşağıdaki ekran görüntüsüne göz atın.

Samsung Galaxy S24 FCC Snapdragon modem AA

Ayrıca Galaxy S24 Plus’ın FCC dosyasında Qualcomm modem ve Smart Transmit işlevinden de bahsediliyor. Ayrıca Samsung LSI yonga setinden de bahsediliyor ancak bu silikonun bağlantı ve/veya güç yönetimi ile ilgili olduğunu tahmin ediyoruz.

Galaxy S24 Plus Qualcomm modem FCC AA

Bununla birlikte, Snapdragon modeme yapılan atıf, en azından bazı Galaxy S24 ve S24 Plus modellerinin Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle geleceğini doğruluyor. Sonuçta Samsung, Exynos yonga setleri için kendi modemlerini kullanıyor.

Base ve Plus modellerinde yonga seti seçimiyle ilgili çeşitli söylentiler var. Bir iddia, bu telefonların yalnızca Exynos gücüyle donatıldığına işaret ediyordu. Yakın zamanda Koreli bir satış noktası, yalnızca ABD Galaxy S24 ve S24 Plus modellerinin Snapdragon gücüyle donatılacağını, dünyanın geri kalanındaki modellerin ise Exynos yonga setlerini taşıyacağını öne sürdü. Bu dosyalama, ABD’deki Galaxy S24 ve S24 Plus telefonlarının gerçekten de en azından Snapdragon gücünü taşıyacağını güçlü bir şekilde öne sürüyor.

Ancak bu kaynakların hepsinin üzerinde anlaştığı tek nokta, Galaxy S24 Ultra’nın dünya çapında Snapdragon beygir gücüyle satışa sunulması. Telefonun FCC belgelerinde aşağıdaki ekran görüntüsüne göre bir Qualcomm modem ve Smart Transmit teknolojisinden bahsediliyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra FCC modem AA

Galaxy S24 serisi: Başka neler öğrendik?

Aksi takdirde Galaxy S24’ün belgeleri Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6E desteği ve ters kablosuz şarja işaret ediyor ancak UWB bağlantısı yok. Bu arada, S24 Plus dosyasında yukarıdaki özelliklerin yanı sıra UWB desteği de listeleniyor.

Galaxy S24 Ultra’nın FCC listesi, ters kablosuz şarj, UWB desteği ve Wi-Fi 7 özelliklerine işaret ediyor. Ancak Bluetooth 5.3 mü yoksa Bluetooth 5.4 mü alacağına dair bir bilgi yok.

Ayrıca Galaxy S24 Ultra’ya (EJ-PS928) benzer model numarası taşıyan yeni bir S Pen için de bir listemiz var. Aslında S24 Ultra’nın dosyasında telefonun S Pen ile test edildiği belirtiliyor. Ultra serisinin 2021’den bu yana S Pen’i desteklediği ve 2022’den beri özel bir S Pen yuvası sunduğu göz önüne alındığında bu hiç de sürpriz değil. Ayrıca, sızdırılan Galaxy S24 Ultra görselleri gerçekten de bir S Pen yuvasını gösteriyor.

Yine de Galaxy S24 serisi nihayet piyasaya sürüldüğünde neler bekleyebileceğimize dair daha net bir resim elde ediyoruz. Telefonların Ocak ortasında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bu da S23 serisine kıyasla daha erken bir lansmana olanak sağlıyor.

Galaxy S24 serisi FCC’den geçerek yonga seti karmaşasına son veriyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow