Galaxy Z Flip 5 iki büyük tasarım değişikliğine sahip olabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Bir söylenti, bir sonraki Galaxy Z Flip telefon hakkında yeni detayları ortaya çıkardı. Söylenti, Flip 5’in daha büyük bir harici ekrana sahip olabileceğini iddia ediyor. Söylenti ayrıca, telefonun katlanabilir ekran kırışıklığını daha az fark edilir hale getirecek yeni bir menteşeye sahip olabileceğini öne sürüyor. Yeni telefon söylentilerinin su yüzüne […]

Galaxy Z Flip 5 iki büyük tasarım değişikliğine sahip olabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bir söylenti, bir sonraki Galaxy Z Flip telefon hakkında yeni detayları ortaya çıkardı.
  • Söylenti, Flip 5’in daha büyük bir harici ekrana sahip olabileceğini iddia ediyor.
  • Söylenti ayrıca, telefonun katlanabilir ekran kırışıklığını daha az fark edilir hale getirecek yeni bir menteşeye sahip olabileceğini öne sürüyor.

Yeni telefon söylentilerinin su yüzüne çıkması için asla erken değildir. Örnek olarak, Galaxy Z Flip 4 yalnızca birkaç ay önce piyasaya sürüldü, ancak bir ihbarcı sayesinde Galaxy Z Flip 5 hakkında ayrıntılara zaten sahip olabiliriz.

Göre Ross Genç – sızıntı söz konusu olduğunda biraz sivilceli bir sicili olan bir ihbarcı – gelecek yılki Galaxy Z Flip’in iki büyük tasarım değişikliği olabilir. Doğruysa, bu değişiklikler telefonun en büyük tasarım kusurlarından bazılarını büyük ölçüde iyileştirecektir.

Söylentinin ilk kısmı, kapak ekranının bir sonraki yinelemede daha büyük olabileceğini gösteriyor. Galaxy Z Flip 4, 1,9 inçlik bir kapak ekranına sahip ve ikinci bir ekran olarak düzgün çalışıyor. Ancak Young’ın bilgilerine göre Samsung, Flip 5’te ekran alanını 3 inç’e çıkarabilir.

Söylentinin ikinci kısmı ise cihazın menteşesine odaklanıyor. Bununla yaşamayı öğrenmiş olsanız da olmasanız da, Samsung’un katlanabilirlerinin ortasındaki kıvrım göze batan bir şey. Bu söylenti, şirketin kırışıklığın daha az görünür olması için menteşeyi elden geçirdiğini iddia ediyor. Samsung gerçekten bunu gerçekleştirmenin bir yolunu bulsaydı, bu çok memnuniyetle karşılanacak bir ayarlama olurdu.

Bunun söylentiden ibaret olduğunu bir kez daha belirtiyoruz. Herhangi bir söylentide olduğu gibi, onu da biraz kuşkuyla karşıladığınızdan emin olun. Bu söylentiye ek olarak, Flip 5’in muhtemelen bir Snapdragon 8 Plus Gen 2 üzerinde çalışması bekleniyor.

Teknory