Gary Oldman, Jim Gordon’dan Önce Neredeyse Oynadığı Dark Knight Üçlemesinin Kötü Adamını Açıkladı

Özet Gary Oldman neredeyse Batman’in kötü adamını oynuyordu ama onun yerine Jim Gordon oldu. Jim Gordon rolü önerilmeden önce kendisine Korkuluk rolü teklif edildiğini hatırlıyor. Christopher Nolan, üçleme boyunca Oldman’a asgari düzeyde yön vererek, karakterini özgürce yorumlamasına olanak tanıdı. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Aktör Gary Oldman, Jim Gordon’ı canlandırıyor. Batman Başlıyor […]

Gary Oldman, Jim Gordon’dan Önce Neredeyse Oynadığı Dark Knight Üçlemesinin Kötü Adamını Açıkladı

Özet

  • Gary Oldman neredeyse Batman’in kötü adamını oynuyordu ama onun yerine Jim Gordon oldu.
  • Jim Gordon rolü önerilmeden önce kendisine Korkuluk rolü teklif edildiğini hatırlıyor.
  • Christopher Nolan, üçleme boyunca Oldman’a asgari düzeyde yön vererek, karakterini özgürce yorumlamasına olanak tanıdı.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Aktör Gary Oldman, Jim Gordon’ı canlandırıyor. Batman Başlıyor ve iki devam filmi, ancak usta oyuncu onun yerine filmde neredeyse oynayacağı DC kötü adamını ortaya çıkardı. Christopher Nolan’ın Kara Şövalye Üçleme kesinlikle ilk başarılı Batman serisi değildi ancak Caped Crusader’a ve yardımcı karakterlerine yeni bir soluk getirdi. Artan anlatı odağının hayırseverlerinden biri de üçlemede daha önce gelen projelere kıyasla çok daha fazla ayrıntıya sahip olan Jim Gordon’dur.

Oldman’ın Gordon rolündeki sonuçları ortada olsa da, aktör neredeyse ikonik bir Batman kötü adamını canlandırdığını ortaya çıkardı. İçinde Mutlu, Üzgün, Şaşkın Röportajın ardından Oldman’a, başlangıçta Ra’s al Ghul’u oynaması için teklif yapıldığı, bunun yerine daha sonra Liam Neeson’un canlandırdığı söylentisi soruldu. Batman Başlıyor. Aktör iddiayı çürüttü ve bunun yerine kendisine Korkuluk teklif edildiğini hatırladığını açıkladı. Bu rol, sonunda Nolan’la uzun süredir birlikte çalışan ve bu rolle harika bir iş çıkaran Cillian Murphy’ye gitti. Kendisine R’as teklif edilip edilmediğine yanıt olarak aşağıdaki alıntının tamamını okuyun:

“İçimde onun Korkuluk olduğu hissine kapıldım. O sıralarda ‘Bundan bıktım’ diye düşünüyordum. Sanırım menajerim Doug bunu Chris’e söyledi ya da önerdi [Nolan]”Peki ya Jim Gordon?” ve Chris…’Hmm, bu ilginç.’ Ve tanıştık ve bu şekilde ortaya çıktı.”

İlgili
The Dark Knight Üçlemesi En Kötüden En İyiye Sıralandı

Yönetmen Christopher Nolan, The Dark Knight üçlemesiyle tüm zamanların en iyi süper kahraman serilerinden birini yarattı ve girişlerin sıralaması şu şekilde.


Nolan 7 Yıl İçinde Gary Oldman’a Sadece 2 Yön Notu Verdi

Aaron Eckhart, Christian Bale ve Gary Oldman Kara Şövalye'de çatıda konuşuyor

Oldman, Korkuluk olarak da bilinen Doktor Jonathan Crane rolü için kendisine başvurulduğunu belirtmenin yanı sıra, film boyunca yönetmen Christopher Nolan’dan yalnızca iki oyunculuk notu aldığını da açıkladı. Batman Başlıyor, Kara şövalyeVe Kara Şövalye Yükseliyor. Oldman, Nolan’ın “seni yalnız bırakma eğiliminde” Yapım sırasında, ancak bir sahne sırasında Oldman’dan geri bildirimle birlikte başka bir çekim yapmasını istedi, “Bunu bir kez daha yapalım. Daha fazlası tehlikede.” Oldman notun hangi sahneden veya hangi filmden olduğunu açıklamadı ancak notun sadeliğini ve değişikliği kendi yöntemiyle yorumlama özgürlüğünü takdir etti.

Nolan’ın tarihi Kara Şövalye Üçlemesi’nin setine ilişkin geri bildirimlerinden bir örneğini açıklığa kavuşturmasına rağmen, diğer örneği dile getirmeden bıraktı. Yönetmenin büyük ölçüde müdahalesiz tarzı açıkça işe yaradı ve dizi sürekli olarak harika bir oyunculuğa sahip. Batman’in büyük ekran uyarlamaları açıkça ilham aldı Batman Başlıyor ve devamı gelecek, bunu zaman gösterecek Cesur ve Cesur davayı takip eder veya farklı bir yöne gider.

Kaynak: Mutlu, Üzgün, Şaşkın

Önemli Çıkış Tarihleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow