Gençler, Instagram’daki reklamları üzerinde daha fazla kontrol sahibi oluyor

Instagram, Meta’nın sahibi olduğu şirketin gençlere zarar vermeyi durdurma girişiminin bir parçası olarak, gençler için reklam deneyimlerinde daha fazla değişiklik yapıyor. Platform bir gönderide söyledi reklamverenlerin gençlere ulaşmak için sahip olduğu seçenekleri, gençlere gösterilen reklamları ve daha “gençlere özel kontroller ve kaynakları” daha da kısıtlayacağını söyledi. Gençlerin kimi takip ettikleri ve beğendikleri gönderiler gibi etkileşimleri, […]

Gençler, Instagram’daki reklamları üzerinde daha fazla kontrol sahibi oluyor

Instagram, Meta’nın sahibi olduğu şirketin gençlere zarar vermeyi durdurma girişiminin bir parçası olarak, gençler için reklam deneyimlerinde daha fazla değişiklik yapıyor.

Platform bir gönderide söyledi reklamverenlerin gençlere ulaşmak için sahip olduğu seçenekleri, gençlere gösterilen reklamları ve daha “gençlere özel kontroller ve kaynakları” daha da kısıtlayacağını söyledi. Gençlerin kimi takip ettikleri ve beğendikleri gönderiler gibi etkileşimleri, gördükleri reklam türlerini belirlemez. Şubat ayında Instagram, reklamverenlerin gençlere ulaşması için bir seçenek olarak cinsiyeti kaldıracak.

AYRICA BAKINIZ:

Instagram’da niceliksel popülerliği ortadan kaldırmak, Instagram’ı gerçekten çocuklar için güvenli hale getirecek mi?

Reklamverenler ayrıca gençlere ulaşmak için yalnızca yaş ve konumu kullanabilecekler, Instagram’a göre bu, platformun “gençlerin yaşlarına ve yaşadıkları yerde mevcut olan ürün ve hizmetlere yönelik reklamları görmelerini sağlamasına” yardımcı oluyor. Mart ayında ayrıca gençler, Reklam Tercihlerine gidip “Daha Az Gör” veya “Tercih Yok”u seçerek gördükleri reklamları yönetmek için daha fazla yola sahip olacaklar.

Bu olaydan bir yıl sonra gelir Wall Street GazetesiFacebook Dosyaları, burada Facebook’un kendi araştırmasının belgeleri sızdırıldı “Instagram, kullanıcıların önemli bir yüzdesi için zararlıdır. [teens]en önemlisi genç kızlar.”

Aslında gençler için devam eden bir salgın var: Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri2000’den 2007’ye kadar istikrarlı bir dönemin ardından, 10-24 yaş arası kişilerde intihar oranı 2007’den 2017’ye yüzde 56 arttı. İntihar, yaş grubunda kazalardan sonra ikinci önde gelen ölüm nedeni.

Tek potansiyel faktör bu olmasa da, Bazı uzmanlar, gençler arasındaki intihar oranlarındaki artışın bir kısmını sosyal medyaya bağlıyor.. Instagram, 2010 yılında kullanıma sunuldu ve Pew Araştırma Merkezi’ne göre2018’de, 2014’e göre neredeyse iki kat daha fazla genç interneti “neredeyse sürekli” kullandıklarını söyledi.

10 eyaletin başsavcıları soruşturma yürütüyor Instagram’ın gençler üzerindeki etkilerive bu sadece ABD’de – Avrupa Birliği Meta’yı çoktan cezalandırdı gençler için gizlilik ayarlarını yanlış kullandığı iddiasıyla milyonlarca avro.

Bu arada, Instagram diğer uygulamalarla rekabet etmek için mücadele gençler daha çok kullanır, örneğin Snapchat veya TikTok.

İntihara meyilli hissediyorsanız veya akıl sağlığı krizi yaşıyorsanız, lütfen biriyle konuşun. 988 İntihar ve Kriz Yaşam Hattı’na 988’den ulaşabilirsiniz; 877-565-8860’daki Trans Yaşam Hattı; veya 866-488-7386’daki Trevor Projesi. 741-741’deki Crisis Text Line’a “BAŞLAT” yazıp gönderin. Pazartesiden Cumaya 10:00 – 22:00 ET arası 1-800-950-NAMI numaralı telefondan NAMI Yardım Hattı ile iletişime geçin veya e-posta gönderin [email protected]. Telefonu beğenmediyseniz, adresindeki 988 İntihar ve Kriz Yaşam Hattı Sohbetini kullanmayı düşünün. krizchat.org. Burada bir uluslararası kaynakların listesi.

Teknory