Gizli ve Yakın Zamanda Silinmiş Fotoğraflarınızı Daha Güvenli Hale Getiren Gizli Fotoğraflar Özelliği

Tıpkı Notes’ta olduğu gibi, artık Fotoğraflar’da Gizli ve Son Silinmiş albümler için parola belirleyebilir ve bunları kilitli ve güvenli tutabilirsiniz. Bu MacOS Ventura özelliği varsayılan olarak etkindir. İki albümden birine erişmek için Mac bilgisayarınızın oturum açma parolasını girmeniz veya Touch ID’yi kullanmanız istenecektir. Bu, özellikle fotoğrafları düzenli olarak Fotoğraflar uygulamasındaki gizli bir alana aktaran kişiler […]

Gizli ve Yakın Zamanda Silinmiş Fotoğraflarınızı Daha Güvenli Hale Getiren Gizli Fotoğraflar Özelliği

Tıpkı Notes’ta olduğu gibi, artık Fotoğraflar’da Gizli ve Son Silinmiş albümler için parola belirleyebilir ve bunları kilitli ve güvenli tutabilirsiniz. Bu MacOS Ventura özelliği varsayılan olarak etkindir. İki albümden birine erişmek için Mac bilgisayarınızın oturum açma parolasını girmeniz veya Touch ID’yi kullanmanız istenecektir.

Bu, özellikle fotoğrafları düzenli olarak Fotoğraflar uygulamasındaki gizli bir alana aktaran kişiler için kullanışlıdır, böylece makineye erişimi olabilecek diğer kişiler gizlice gözetleme yapıp özel çekimleri bu kadar kolay göremez. Takip ederek fotoğrafların kitaplığınızda görüntülenmesini engelleyebilirsiniz. bu adımlar:

  1. Fotoğraflar uygulamasını başlatın.
  2. Kenar çubuğundan “Kütüphane”ye basın.
  3. Gizlemek istediğiniz fotoğrafı veya fotoğraf grubunu seçin.
  4. Bilgisayar ekranının üst kısmı boyunca uzanan menü çubuğundan “Görüntü”yü seçin, ardından “Gizle”ye basın. [number] Fotoğraflar.”
  5. Bitirmek için “Gizle”yi tıklayın.

İşaretlenen fotoğraflar daha sonra, “Gizli Fotoğraf Albümünü Göster” için kenar çubuğundaki “Kütüphane”ye gidip menü çubuğundan “Görüntüle”ye basarak erişilebilen “Gizli” fotoğraflar klasörüne taşınacaktır. Parola kilitleme özelliği, MacOS Ventura’daki gizli klasör için otomatik olarak açıldığından, gizli fotoğrafları yeniden görüntülemek için oturum açma parolanızı girmeniz veya Touch ID’yi (ayarladıysanız) kullanmanız gerekebilir.

Gizli fotoğrafların parola korumalı olmasına ek olarak, Mac bilgisayarınıza atlayan diğer kullanıcılar yeni silinen fotoğrafları kontrol edemez veya kurtaramaz. Son Silinenler albümüne taşınan fotoğraflar geri yüklenebilir ve her dosya için belirtilen süre içinde ana Fotoğraflar kitaplığına geri taşınabilir.

Teknory