Gmail’deki Eski E-postaları Otomatik Olarak Silme

E-postayı yönetmek zor bir şey olabilir. Bir çalışma ortamında verimliliği korumak için düzenli bir gelen kutusu tutmanız zorunludur. Dağınık bir gelen kutusu, özellikle artık ihtiyaç duymadığınız eski e-posta yığınları arasında gezinmek zorunda kaldığınızda oldukça büyük bir acıya neden olabilir. Bir zamanlar bu eski e-postalar bir amaca hizmet etmiş olabilir ancak o zamandan beri belirli bir […]

Gmail’deki Eski E-postaları Otomatik Olarak Silme

E-postayı yönetmek zor bir şey olabilir. Bir çalışma ortamında verimliliği korumak için düzenli bir gelen kutusu tutmanız zorunludur. Dağınık bir gelen kutusu, özellikle artık ihtiyaç duymadığınız eski e-posta yığınları arasında gezinmek zorunda kaldığınızda oldukça büyük bir acıya neden olabilir. Bir zamanlar bu eski e-postalar bir amaca hizmet etmiş olabilir ancak o zamandan beri belirli bir e-postayı ararken ek engellere dönüşmüştür. Spam ile dolu bir gelen kutusu, e-posta kitaplığınızı yönetme yeteneğinizi gerçekten ortadan kaldırabilir ve e-postanızın ek spam listelerine girmesini engellemenin birçok yolu olsa da, şunu öneririz: e-postanızı anonim olarak gönderme—ilk etapta gelen kutunuza gelen eski spam mesajlarını yine de temizlemeniz gerekiyor.

Çok fazla zaman harcamanızı önlemek için eski e-postalarınızın tümünü manuel olarak silmeye çalışmanızı tavsiye etmem. Bunun yerine filtrelerin yardımıyla bu e-postalardan çok daha hızlı kurtulabileceksiniz. Filtre oluşturarak eski mesajları belirli bir zaman dilimine göre silebilirsiniz. Filtreleri kullanırken görebildiğim tek sorun, bunların yalnızca yeni alınan mesajlara uygulanmasıdır. Gelecekte yığılmanın ikinci kez oluşmamasını sağlamak için filtreler uygulayabilirsiniz, peki ya şimdi gelen kutunuzu dolduran e-postalar ne olacak?

Gmail’deki Eski E-postaları Otomatik Sil

Gmail gelen kutunuzu rahatsız eden eski, artık gerekli olmayan e-postalardan kurtulmak söz konusu olduğunda, dalmanız gereken birkaç şey var. Filtrelerinizi nasıl ayarlayacağınızı, ileride kullanmak üzere nasıl uygulayacağınızı ve Gmail eklentisini kullanarak mevcut tüm eski e-postalardan nasıl kurtulacağınızı anlatacağım. E-posta Stüdyosu.

Filtrelerinizi Ayarlama

İlk önce, hadi ayarlayalım Filtreler.

Başlamak:

 1. Gerekli kimlik bilgileriyle Gmail hesabınıza giriş yapın.
 2. Bulun Dişli simgesi. Bu Gmail Ayarları menüsü pencerenin sağ üst köşesinde bulunabilir. Bu simgeye tıklayın ve ardından Ayarlar açılır menüden.
 3. Üzerine tıklayın Filtreler sekmesini ve ardından tıklayın Yeni bir filtre oluştur.
 4. İçinde Kelimeler var giriş kutusuna aşağıdakini yazın – daha yaşlı:x burada “x”, silinmesini istediğiniz mesajların zaman dilimidir. Bu bir sayı ve ardından bir harf olacaktır. Aşağıdaki harfler zaman dilimine ait olacaktır. Günler için “d”, haftalar için “w” ve aylar için “m” kullanmanız gerekecektir. Bir örnek şöyle olabilir: daha eski:3d Üç günden eski e-postaları silmek istiyorsanız.
 5. Ardından, Bu aramayla filtre oluştur düğme.
 6. Etiketli kutuları doldurun Silin Ve Şuna da filtre uygula: üzerlerine tıklayarak bir onay işareti ile.
 7. Son olarak tıklayın Filtre Oluştur tüm eski e-postalarınızın, ayarladığınız tarihe göre gelen kutunuzdan çöp kutusu klasörünüze taşınmasına tanık olmak için.

İletiler Gmail’de silindiğinde anında yok olmazlar. Bunun yerine bunları Çöp Kutusu klasörünüzde bulabilirsiniz. Bu, bu e-postaların yine de genel veri kapasitenize dahil edileceği anlamına gelir. Bunları tamamen ortadan kaldırmak için, Gmail’in bunları 30 gün sonra otomatik olarak silmesini bekleyebilir veya şimdi hepsini kendiniz silebilirsiniz. İkincisini gerçekleştirmek için, Çöp klasörünü ve ardından bağlantıya tıklayın Çöp Kutusunu Şimdi Boşaltın.

Gelecekte Silinmeye İlişkin Filtre (Yeniden Başvuru)

Bu makalenin başlığı otomatik silmeyle ilgilidir. Maalesef filtreler otomatik olarak tetiklenemez. Geri dönüp filtreyi mevcut gelen kutunuza bir kez daha uygulamanız gerekecek.

Bir filtreyi yeniden uygulamak için:

 1. simgesine tıklayarak Ayarlarınıza geri dönün. Dişli simgesi Gmail penceresinin sağ üst köşesinde ve Ayarlar açılır menüden.
 2. Tıkla Filtreler sekmesi.
 3. Daha önce zaten bir filtre oluşturduğunuz için artık Düzenlemek, bu filtrenin yanında bulunur. Daha önce birden fazla filtre oluşturduysanız, her filtrenin kriterleri görüntüleneceğinden istediğiniz filtreyi kolayca bulabilirsiniz.
 4. Tıklamak Devam etmek Arama kriterlerinizle birlikte görünen bölümde. Orijinal filtreyi kurduğunuzda görünene benzer bir ekran olacaktır.
 5. yanındaki kutuyu bir kez daha işaretleyin Şuna da filtre uygula:.
 6. Bu sefer filtreyi etkinleştirmek için tıklayın. Filtreyi güncelle. Belirtilen zaman dilimine ayarlanmış tüm eski e-postalarınız artık Çöp dosya.

E-posta Stüdyosu

E-posta Stüdyosu Belirli bir gönderenden veya belirli bir klasörde bulunan tüm eski e-postalarınızı otomatik olarak silecek şık bir özellik ile birlikte gelir. Yerleşik Otomatik Temizleme özelliği, Gmail posta kutunuzu çok daha düzenli tutmanıza yardımcı olarak daha verimli bir çalışma ortamı sağlar.

Email Studio ile, üç aydan uzun süredir gelen kutunuzda bulunan tüm e-postaları arşivleyebilir ve “Okundu Olarak İşaretle” seçeneğini uygulayabilirsiniz. Ayrıca tüm e-postaları kalıcı olarak silmenize de olanak tanır. Çöp Ve İstenmeyen e-posta iki gün sonra otomatik olarak klasörler. Ekstra bir avantaj olarak Otomatik Temizleme, e-posta adresinizi sinir bozucu bülten posta listelerinden herhangi birinden kolayca kaldırmanıza yardımcı olabilecek bir e-posta aboneliğinden çıkma özelliği içerir. Ayrıca eklentinin yapabileceği çok daha fazlası var, ancak daha önce bahsedilenlerin bu makale için tam olarak neye ihtiyacımız olduğunu vurguladığını düşünüyorum.

Temel paketin kullanımı ücretsizdir ancak üründen en iyi şekilde yararlanmak için yıllık 29 ABD doları fiyat etiketiyle premium sürüm sunulmaktadır. Yükseltme, birden fazla temizleme kuralı kümesi oluşturmanıza olanak tanır ve bir e-posta zamanlayıcı, iletici ve bir otomatik yanıtlayıcı içerir.

Gmail’de Otomatik Temizlemeyi Ayarlama ve Etkinleştirme

Açıkçası, yapmanız gereken ilk şey, uygulamayı indirip yüklemek olacaktır. E-posta Stüdyosu Ayriyeten. Bu başarıldıktan sonra, Gmail e-posta iletilerinizden herhangi birini açtığınızda sağ kenar çubuğunda Email Studio simgesini görebileceksiniz.

Kullanmak için:

 1. E-posta Stüdyosu eklentiyi kullanın ve Gmail hesabınızı kullanarak giriş yapın.
 2. Seçeneklerin bir listesini göreceksiniz. Bu seçeneklerden birini seçin E-posta Temizleme alet.
 3. Daha sonra tıklayın Yeni kural ekle bir kural oluşturmak için (bir nevi Filtreler).
 4. Kural oluşturmanın iki bölümü vardır; bir koşulu ve ardından bir eylemi belirtmeniz gerekir. “Sebep-sonuç”u düşünün. Eylem, belirtilen koşul karşılandığında tetiklenecektir.
 5. Bir koşul belirlemek için Gmail’de aşağıdakiler gibi gelişmiş arama parametrelerini kullanabileceksiniz: daha yeni veya ek vardır veya daha geniş. İstediğiniz Gmail e-postalarının tam eşleşmesini bulmanıza yardımcı olması için bunları kullanın. Arşivşuraya gönder: Çöpveya başka bir klasöre taşıyın.
 6. Bir kural oluşturulduktan sonra, Kaydetmek düğme. Email Studio artık arka planda çalışacak ve bir e-posta kendisiyle ilişkili koşulları karşıladığında her saat başı belirtilen eylemi gerçekleştirerek bir çalışma kontrolü gerçekleştirecektir. Manuel olarak hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacak.

Teknory