Google, AI eğitimi için herkese açık verilerin kullanımına izin veren gizlilik politikasını ayarlar

Google, yeni bilgilere göre AI ürünlerini eğitmeye ve oluşturmaya yardımcı olmak için artık herkese açık verileri kullanabilir. gizlilik politikası değişiklikleri(yeni bir sekmede açılır). 1 Temmuz itibariyle, teknoloji devinin yeni ayarlanan politikası(yeni bir sekmede açılır) şu şekildedir: “Google, bilgileri hizmetlerimizi iyileştirmek ve kullanıcılarımıza ve kamuya fayda sağlayan yeni ürünler, özellikler ve teknolojiler geliştirmek için kullanır. Örneğin, […]

Google, AI eğitimi için herkese açık verilerin kullanımına izin veren gizlilik politikasını ayarlar

Google, yeni bilgilere göre AI ürünlerini eğitmeye ve oluşturmaya yardımcı olmak için artık herkese açık verileri kullanabilir. gizlilik politikası değişiklikleri(yeni bir sekmede açılır).

1 Temmuz itibariyle, teknoloji devinin yeni ayarlanan politikası(yeni bir sekmede açılır) şu şekildedir: “Google, bilgileri hizmetlerimizi iyileştirmek ve kullanıcılarımıza ve kamuya fayda sağlayan yeni ürünler, özellikler ve teknolojiler geliştirmek için kullanır. Örneğin, halka açık bilgileri Google’ın yapay zeka modellerini eğitmeye ve Google Translate gibi ürünler ve özellikler oluşturmaya yardımcı olmak için kullanırız. Bard ve Cloud AI yetenekleri.”

AYRICA BAKINIZ:

Reddit’in API protestosu daha da fazla NSFW aldı

Daha önce, politika yalnızca halka açık bilgilerin Google “dil modellerini” eğitmeye yardımcı olmak için kullanılabileceğini belirtiyor ve Google Çeviri’den tek bir kez bahsediyordu.

Güncelleme, kullanıcı deneyimini değiştirmese veya şu an itibariyle Google ürünlerini doğrudan etkilemese de, dil ayarlaması şirketin yapay zeka teklifine daha fazla eğildiğinin ve genel halkın arama davranışının önemli bir faktör olabileceğinin sinyallerini veriyor. gelişmeye devam etti.

Google, AI alışveriş deneyimleri, Google Lens özellikleri ve hatta bir metinden müziğe oluşturucu da dahil olmak üzere AI alanına birkaç giriş ima etti.

Google’ın yapay zeka sohbet robotu Bard, ilk başta pek de hevesli olmayan bir yanıtla piyasaya sürülse de, hızla piyasadaki diğer sohbet robotlarına yetişti. Google ayrıca, yapay zeka teklifleri dizisini tamamlamak için Arama Üretken Deneyimi (SGE) olarak bilinen, yakında çıkacak olan yapay zeka tabanlı bir aramayı duyurdu. İronik bir şekilde, Google’ın ana şirketi Alphabet, geçen ay kendi çalışanlarını sohbet robotlarını kullanmanın güvenlik riskleri konusunda uyardı ve Google, yapay zeka tehditleri etrafında siber güvenliği artırmak amacıyla kendi Güvenli Yapay Zeka Çerçevesini yayınladı.

Genel olarak, mahremiyet, fikri mülkiyet ve bu modellerin insan emeği ve yaratıcılığı üzerindeki etkisi ile ilgili endişeler, yeni AI ürünlerinin piyasaya sürülmesini engelledi. A OpenAI aleyhine toplu dava açıldı(yeni bir sekmede açılır)popüler yapay zeka botu ChatGPT’nin üreticisi, daha geçen ay, şirketin bildirimde bulunmadan, izin almadan veya tazminat ödemeden “esas olarak internette alınıp verilen her veri parçasını” çaldığını iddia etti.

Bazıları çevrimiçi olarak Google güncellemesini tartışmalı ClearView AI(yeni bir sekmede açılır), bildirildiğine göre sosyal medya sitelerinden ve diğer platformlardan milyarlarca yüz görüntüsü elde ederek kolluk kuvvetleri sınıfında bir yüz tanıma uygulaması oluşturdu. 2022’de ClearView AI, ACLU ile bir dava açarak şirketin yüz tanıma veritabanını özel şirketlere ve bireylere satmasını veya bunlara erişim vermesini yasakladı.

Şimdilik Google, kullanıcıları gelecekteki AI planları konusunda önceden uyarıyor gibi görünüyor. Aramalarınızın bir AI botunu daha akıllı hale getirebileceğini unutmayın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow