Google, Android’de Gboard’a bir AI metin-resim üreteci verebilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Gboard’un en son beta sürümündeki satırlarda bir “Imagen Keyboard”dan bahsediliyor. Imagen Klavye, kullanıcıların metin aracılığıyla görüntü oluşturmasına izin verir. Özellik, kısayol şeridinde veya sayfada görünebilir. ChatGPT ve Microsoft’un oluşturduğu tehditlerle mücadele ederken, bu yıl Google’ın ana odak noktası yapay zeka ürünleri sunmak oldu. Yaklaşan bu ürünlerden biri Gboard’da Imagen […]

Google, Android’de Gboard’a bir AI metin-resim üreteci verebilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Gboard’un en son beta sürümündeki satırlarda bir “Imagen Keyboard”dan bahsediliyor.
  • Imagen Klavye, kullanıcıların metin aracılığıyla görüntü oluşturmasına izin verir.
  • Özellik, kısayol şeridinde veya sayfada görünebilir.

ChatGPT ve Microsoft’un oluşturduğu tehditlerle mücadele ederken, bu yıl Google’ın ana odak noktası yapay zeka ürünleri sunmak oldu. Yaklaşan bu ürünlerden biri Gboard’da Imagen metinden resme entegrasyonu olabilir.

tarafından yürütülen yakın tarihli bir APK (Android Paket Kiti) sökümünde 9to5Google, Gboard’un en son beta sürümü — 12.7.05.507749191 — bir “Imagen Keyboard”dan bahseden kod satırları içerir. Satış noktasına göre, bu Imagen özelliği kısayol şeridinde veya sayfada bir yerde, Pano ve Tek elle modunu bulacağınız yerde görünecektir.

Bir APK ayırma işleminin devam eden özelliklere odaklandığını unutmamak önemlidir. Bu nedenle, Google’ın söz konusu özellikleri bir sonraki güncellemede kullanıma sunacağının garantisi yoktur.

Imagen’e aşina değilseniz, ChatGPT yaratıcısı OpenAI’ye ait olan popüler metinden görüntüye oluşturucu DALL-E 2’ye benzer. Gönderdiğiniz talebe göre resimler oluşturma yeteneğine sahiptir. Ancak, yan yana karşılaştırmalarda daha fazla kişi Imagen’in sonuçlarını DALL-E’nin sonuçlarına göre tercih etti. Google’ın araştırması.

Buna ek olarak, Google’ın şu anda geliştirilmekte olan 20’den fazla AI ürününe sahip olduğu bildiriliyor. Buna, Pixel telefonlara özel olabilecek bir duvar kağıdı oluşturucu ve yeni bir tane oluşturarak videoları özetleyen bir araç dahildir.

Ayrıca Google’ın ChatGPT’ye doğrudan rakibi olan ve şirketin bu ayın başlarında açıkladığı Bard da var. Ancak, Google markalı AI sohbet robotu için tam olarak sorunsuz bir seyir olmadı. Bard, ilk demosunda bir hata yaparken yakalandı.

Google, Android’de Gboard’a bir AI metin-resim üreteci verebilir

Teknory