Meta, daha önce iptal edilen akıllı saatinin yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor olabilir

TL;DR Meta, daha önce iptal edilen akıllı saatinin yeni bir versiyonunu geliştiriyor olabilir. Bir sızıntı, saatin Android’in Wear OS olmayan ve Qualcomm çipinde çalışan özel bir sürümünü kullanabileceğini iddia ediyor. Cihazın fiziksel yapısında akıllı saatin ilk yinelemesine çok benzediği bildiriliyor. Facebook’un ana şirketi Meta, akıllı saat pazarında rekabet etme planlarını henüz tamamlamamış olabilir. Yeni bir […]

Meta, daha önce iptal edilen akıllı saatinin yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor olabilir

  • Meta, daha önce iptal edilen akıllı saatinin yeni bir versiyonunu geliştiriyor olabilir.
  • Bir sızıntı, saatin Android’in Wear OS olmayan ve Qualcomm çipinde çalışan özel bir sürümünü kullanabileceğini iddia ediyor.
  • Cihazın fiziksel yapısında akıllı saatin ilk yinelemesine çok benzediği bildiriliyor.

Facebook’un ana şirketi Meta, akıllı saat pazarında rekabet etme planlarını henüz tamamlamamış olabilir. Yeni bir sızıntı, sosyal medya devinin bir kez daha akıllı saat üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Geçen yıl Kasım ayında, Meta’nın 11.000’den fazla çalışanını işten çıkardıktan sonra daha yalın ve daha verimli bir şirket olmak için önlemler aldığını bildirmiştik. Bunu yapmak için şirket, geliştirme aşamasında olan bazı projelerini kesti. Buna, biri – Milan kod adlı – 2023’te yaklaşık 349 $ karşılığında satışa çıkması planlanan birden fazla akıllı saat projesi dahildi.

Ancak görünen o ki, Meta’nın akıllı saat tutkusu için hikayenin sonu bu olmayabilir. Tanınmış sızıntıya göre Kuba WojciechowskiMeta şu anda daha önce iptal edilen akıllı saatinin yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor.

Wojciechowski’nin anonim kaynağına göre, Meta’nın akıllı saatinin ilk versiyonu aslında iptal edildi. Ancak şirket, kullanıcıları form faktörüne alıştırmak amacıyla cihazın yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor olabilir. İddiaya göre, Meta bunu yapmak istiyor çünkü sonunda metaverse ile ilgili diğer gadget’lar için kullanılabilir.

Sızıntı ayrıca söylentilere göre cihazın fiziksel olarak Milan cihazına benzer olduğunu ortaya koyuyor. Bununla birlikte, küçük kozmetik değişiklikler var gibi görünüyor. Ayrıca Android’in Wear OS olmayan ve bir Qualcomm yongası üzerinde çalışan özel bir sürümünü de kullanabilir.

Ne yazık ki, sızıntı, bu akıllı saatin ne zaman sevk edilmesini bekleyebileceğimize dair herhangi bir bilgiye sahip değildi.

Meta’nın yeniden bir akıllı saat yapmak için elinden geleni yapması sizce ne olabilir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Meta, daha önce iptal edilen akıllı saatinin yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor olabilir

Teknory