Google, Aralık 2022’de Piksel özellik düşüşünü yayınladı: İşte yenilikler.

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR Google, Aralık 2022 Piksel özellik düşüşünü yayınladı. Şirket, bunun bugüne kadarki en büyük özellik yayını olduğunu söylüyor. Güncelleme Pixel 4a’dan Pixel 7’ye ve Pixel Watch’a gidiyor. Aralık Pixel özellik düşüşü, Pixel telefonlar ve Pixel Watch için birkaç yeni özellikle birlikte geldi. Bu, öncekilerin Mart, Haziran ve Eylül aylarında kullanıma […]

Google, Aralık 2022’de Piksel özellik düşüşünü yayınladı: İşte yenilikler.

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, Aralık 2022 Piksel özellik düşüşünü yayınladı.
  • Şirket, bunun bugüne kadarki en büyük özellik yayını olduğunu söylüyor.
  • Güncelleme Pixel 4a’dan Pixel 7’ye ve Pixel Watch’a gidiyor.

Aralık Pixel özellik düşüşü, Pixel telefonlar ve Pixel Watch için birkaç yeni özellikle birlikte geldi. Bu, öncekilerin Mart, Haziran ve Eylül aylarında kullanıma sunulduğu, yılın dördüncü ve son Pixel özelliği düşüşüdür. Ancak bu, Google’ın akıllı saati için ilk özellik zorlamasıdır.

piksel telefon özellikleri

Google, Aralık güncellemesinde Pixel telefonlar için altı yeni özellik listeledi; bunlardan bazıları, Pixel 7 serisi için Google One tarafından ücretsiz VPN erişimi gibi birkaç gün önce kullanıma sunuldu.

Clear Calling, Google’ın Aralık özellik düşüşünde bahsettiği Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya özel başka bir özelliktir. Ekim ayında beta kullanıcıları için kullanıma sunuldu ve artık Pixel 7 telefonu olan herkesin kullanımına sunulacak. Bu özellik, gelişmiş ses netliği için telefon görüşmeleri sırasında ortam gürültüsünün azaltılmasına yardımcı olur.

Bazı Pixel kullanıcıları, birkaç gün önce Kaydedici uygulamasında Konuşmacı Etiketleri görmeye başladı. Google şimdi özelliği Aralık düşüşünün bir parçası haline getirerek daha geniş bir alana yayıyor. Hoparlör Etiketleri ile Piksellerdeki Kaydedici uygulaması, gerçek zamanlı olarak tek tek hoparlörleri tanımlayabilir ve bunları farklı renk ve şekillerle etiketleyebilir. Bir kez daha, bu Pixel 7 serisine özeldir.

Başka bir yeni özellik, tüm güvenlik ve gizlilik ayarları, risk seviyeleri ve diğer ilgili bilgiler için yeni bir birleşik merkezdir (yukarıda resmedilmiştir). Pixel telefonlarınızdaki güvenlik risklerini size bildiren ve gizliliğinizi ve güvenliğinizi nasıl artıracağınızı anlatan yeni işlem kartları göreceksiniz.

Son olarak, Dünya Engelliler Günü’nü kutlamak için özenle hazırlanmış bir kültür yenilemesiyle yeni duvar kağıtları (aşağıya bakın) geliyor.

Yukarıdakilere ek olarak Google, Spatial Audio’nun Ocak ayında Pixel telefonlara geleceğini de duyurdu. Pixel telefonlarınız, Pixel Buds Pro ile eşleştirildiğinde surround ses dinleme özelliğini destekleyecektir. Öksürük ve Horlama tespiti ve Canlı Sohbet Çevirisi gibi diğer Piksel özellikleri de daha fazla bölgeye ve dile yayılacak.

Pixel 4a ve daha yeni telefonlar, daha güçlü bir arama deneyiminin yanı sıra, Mesajlar’da Sesli Mesajları Deşifre Etme özelliğini de alıyor.

Piksel İzleme özellikleri

Pixel Watch Uyku Profili Aralık Özellik Düşüşü

Pixel Watch bazı faydalı güncellemeler alıyor. Bir kez daha, uyku alışkanlıkları hakkında size daha derin bilgiler veren Fitbit Uyku Profili de dahil olmak üzere, bu özelliklerden bazıları Google akıllı saate zaten eklendi. Google, özelliği Kasım ayında ilk kullanıma sunulduğunda kullanmaya başlarsanız, artık ne tür bir uyuyan olduğunuzu temsil eden bir yaratık olan uyuyan hayvanınızı görebileceğinizi söylüyor.

Hava Durumu ve Kişiler için yeni Wear OS Kutucukları da Pixel Watch’a gidiyor. İlki, gününüzü daha iyi planlamanıza yardımcı olmak için gün batımı/gün doğumu karolarını alırken, ikincisi, tek bir dokunuşla onları arayabilmeniz veya mesaj gönderebilmeniz için favorilerinizden en fazla beş kişiyi sabitlemenize olanak tanır.

Başka bir yerde Google, Pixel Watch’ın 2023’te Apple Watch benzeri bir Düşme Tespiti özelliği alacağını belirtti. Sert bir düşüş yaşarsanız veya tepkisiz kalırsanız otomatik olarak acil servislerle iletişime geçecektir.

Google, Aralık 2022’de Piksel özellik düşüşünü yayınladı: İşte yenilikler.

Teknory