Google billboard, Apple’a iPhone ve Android arasındaki mesajlaşmayı düzeltmesini söyler

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, Apple’ı RCS’yi desteklemeye teşvik etmek için dev bir reklam panosunu devraldı. Şirket, iMessage’daki pikselli fotoğrafları ve videoları düzeltmesi için Apple’a çağrıda bulundu. Google, kullanıcılar Android sahipleriyle sohbet ederken hizmet SMS ve MMS’e dayandığından, Apple’ı aylardır iMessage’da RCS mesajlaşma protokolünü benimsemeye çağırıyor. Google reklam panosu, “Top 2022’ye düşmüş olabilir, […]

Google billboard, Apple’a iPhone ve Android arasındaki mesajlaşmayı düzeltmesini söyler

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Apple’ı RCS’yi desteklemeye teşvik etmek için dev bir reklam panosunu devraldı.
  • Şirket, iMessage’daki pikselli fotoğrafları ve videoları düzeltmesi için Apple’a çağrıda bulundu.

Google, kullanıcılar Android sahipleriyle sohbet ederken hizmet SMS ve MMS’e dayandığından, Apple’ı aylardır iMessage’da RCS mesajlaşma protokolünü benimsemeye çağırıyor.

Google reklam panosu, “Top 2022’ye düşmüş olabilir, ancak pikselli fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzeltmek için topu bırakmak zorunda değilsiniz” diyor. Hatta şirket, “işe yaraması için bazı kodlar” ve ardından reklam panosunun kendisinde hızla kayan kod satırları bile sunuyor.

Apple’ın iPhone kullanıcıları Android kullanıcılarıyla iMessage üzerinden sohbet ettiğinde SMS’e geri dönme kararı, Android kullanıcıları tarafından gönderilen tüm fotoğraf ve videoların düşük çözünürlükte alınması anlamına geliyor. Ancak veriye dayalı RCS protokolü, yüksek kaliteli video ve fotoğraf paylaşımı, okundu bilgileri ve diğer birkaç modern mesajlaşma özelliği sunar.

Bu son gösteri, Google’ın insanları Apple’a RCS’yi benimsemesi için baskı yapmaya çağıran Mesajı Getir kampanyasının bir parçası. Kampanya ayrıca Google’ın Apple’ın mesajlaşmasının 1990’larda takılıp kaldığını iddia ederken, yeni mesajlaşma standardını tartışmak için bir Drake şarkısı kullandığını da gördü.

Google billboard, Apple’a iPhone ve Android arasındaki mesajlaşmayı düzeltmesini söyler

Teknory