Google, çalınan bir YouTube özelliğini öldürüyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR YouTube, 26 Haziran’da Hikayeleri öldürüyor. O tarihte zaten yayında olan hikayelerin süresi, orijinal olarak paylaşıldıktan yedi gün sonra sona erecektir. YouTube artık içerik oluşturucuların Topluluk gönderilerine ve Kısa Videolara odaklanmasını istiyor. Google, 2017’de Snapchat gibi platformlardan ödünç aldığı bir özellik olan YouTube Stories’e son veriyor. destek postası şirket tarafından […]

Google, çalınan bir YouTube özelliğini öldürüyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • YouTube, 26 Haziran’da Hikayeleri öldürüyor.
  • O tarihte zaten yayında olan hikayelerin süresi, orijinal olarak paylaşıldıktan yedi gün sonra sona erecektir.
  • YouTube artık içerik oluşturucuların Topluluk gönderilerine ve Kısa Videolara odaklanmasını istiyor.

Google, 2017’de Snapchat gibi platformlardan ödünç aldığı bir özellik olan YouTube Stories’e son veriyor. destek postası şirket tarafından yapılan özellik 26 Haziran 2023’te kapatılacak. YouTube artık içerik oluşturucuları YouTube Hikayeleri yerine Topluluk gönderilerini ve Kısa videoları kullanmaya teşvik ediyor.

“26.6.2023 tarihinden itibaren yeni bir YouTube Hikayesi oluşturma seçeneği artık kullanılamayacak. Platform, o tarihte zaten yayında olan hikayelerin, orijinal olarak paylaşıldıktan yedi gün sonra sona ereceğini duyurdu.

YouTube Hikayeleri, mobil cihazlarla sınırlı bir özellikti. Videolar, uzun kuyruklu içerik için tasarlanmamıştı ve yedi günlük bir sürenin ardından otomatik olarak silindi.

Mayıs ayının başlarında, YouTube genişletilmiş erişim tüm içerik oluşturuculara gönderilen Topluluk gönderilerine. Kanallarınızda Topluluk sekmesini etkinleştirmek için artık 500’den fazla aboneye ihtiyacınız yok. Düzenleme araçları ve gönderilerin süresinin 24 saat içinde sona ermesi gibi YouTube Hikayelerinin birçok özelliği Topluluk gönderilerinde kullanılabilir.

YouTube Ekibi gönderisinde, “Yıl boyunca duyurulacak hem Shorts hem de Topluluk gönderileri için yeni özelliklerle, YouTube’da kitlelerinizi büyütmenize yardımcı olacak yeni ve yenilikçi araçlara yatırım yapmaya kararlıyız.”

Google, çalınan bir YouTube özelliğini öldürüyor

Teknory