Google Chromebook’unuzdan Nasıl Yazdırılır

LunaKate/Shutterstock Google Chromebook’lar, kişisel ve profesyonel kullanım için popüler olmalarını sağlayan çeşitli özellik ve işlevlere sahip, hafif ve uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlardır. Bununla birlikte, birçok yeni Chromebook kullanıcısı aynı soruyla uğraşıyor: cihazlarından nasıl yazdırılır. Kablolu veya kablosuz, bir Chromebook’tan yazdırma, işletim sisteminde yeni olanlar için orta derecede kafa karıştırıcı görünebilir. Neyse ki Google, Chromebook’ları kullanıcı […]

Google Chromebook’unuzdan Nasıl Yazdırılır

Google Chromebook’lar, kişisel ve profesyonel kullanım için popüler olmalarını sağlayan çeşitli özellik ve işlevlere sahip, hafif ve uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlardır. Bununla birlikte, birçok yeni Chromebook kullanıcısı aynı soruyla uğraşıyor: cihazlarından nasıl yazdırılır.

Kablolu veya kablosuz, bir Chromebook’tan yazdırma, işletim sisteminde yeni olanlar için orta derecede kafa karıştırıcı görünebilir. Neyse ki Google, Chromebook’ları kullanıcı dostu olacak şekilde tasarladı ve tam olarak yazdırma işlemi basit ve kolay.

Chromebook’unuza bağlamak istediğiniz kablolu bir yazıcınız varsa, bağlantıyı kurmak için bir USB kablosu kullanabilirsiniz. Ancak, daha yeni bir yazıcınız varsa, kablosuz yazdırma ayrıca bir seçenek Chromebook kullanıcıları için. Chromebook’ların Bluetooth ile yazdırmayı desteklemediğini belirtmekte fayda var; bu, belgeleri doğrudan cihazınızdan Bluetooth aracılığıyla bir yazıcıya yazdıramayacağınız anlamına gelir.

Ancak çoğu durumda, USB kablosu kullanma veya kablosuz ağa bağlanma gibi diğer seçenekler Chromebook’unuzdan yazdırmanıza olanak sağlayabilir.

Kablolu bir bağlantı kullanarak Chromebook’unuzda nasıl yazdırılır

Bir Chromebook’tan belge yazdırmanın birincil yollarından biri, kablolu bağlantı kullanmaktır. Bu yöntem, belgeleri doğrudan cihazınızdan yazdırmanıza olanak tanıyan bir USB kablosuyla Chromebook’unuzu bir yazıcıya bağlamayı içerir.

 1. İlk adım, yazıcınızı bir USB kablosu kullanarak Chromebook’unuza bağlamaktır. Kablonun bir ucunu yazıcıya, diğer ucunu Chromebook’unuza takın.
 2. Kablo bağlandıktan sonra, Chromebook’unuz yazıcıyı otomatik olarak algılamalıdır. Google.
 3. Ancak, daha sonra kolayca bulabilmeniz için yazıcınız için bir profil oluşturmanız yardımcı olacaktır.
 4. Ana ekranınızdaki saate tıklayın. Ardından, Ayarlar’ı seçin.
 5. Gelişmiş’e ilerleyin ve üzerine tıklayın. “Yazdır ve tara”nın yanındaki Yazıcılar’a tıklayın.
 6. Kaydetmek için Kullanılabilir yazıcılar’a tıklayın ve yazıcınızın adının yanında Kaydet’i seçin.
 7. Ardından, yazdırmak istediğiniz bir sayfadayken klavyenizdeki Ctrl + P tuşlarına basın.
 8. Hedef altında, aşağı oku tıklayın ve “Daha fazlasını görün…”
 9. Listeden yazıcınızı seçin. Ardından, Yazdır’ı seçin.

Ofisinizin yakınında bir yazıcı varsa, kablolu yazdırma Chromebook’unuz için mükemmel bir seçenektir. Ancak, evinizde çok fazla hareket ediyorsanız, kablosuz bir yazıcı düşünebilirsiniz.

Kablosuz bağlantı kullanarak Chromebook’unuzda nasıl yazdırılır

Kablolu bağlantılara ek olarak, Chromebook kullanıcıları şunları da yapabilir: belgeleri kablosuz olarak yazdırın. Bu yöntem, Chromebook’unuzu aynı Wi-Fi ağındaki bir yazıcıya bağlayarak size daha fazla esneklik ve rahatlık sağlar.

 1. İlk adım, yazıcınızı Chromebook’unuzun Wi-Fi ağına bağlamaktır. Bu işlem, yazıcı modeline bağlı olarak değişir, ancak çoğu modern yazıcıda, işlem boyunca size yol gösteren yerleşik bir kablosuz kurulum sihirbazı bulunur.
 2. Yazıcınızı ev ağınıza bağladıktan sonra, ana ekranınızdaki saati tıklayıp Wi-Fi ayarını seçerek Chromebook’unuzu aynı sinyale bağladığınızı tekrar kontrol edebilirsiniz.
 3. Her iki cihazınızın da aynı ağda olduğundan emin olduktan sonra, yazıcı için bir profil oluşturmanın önceki adımlarını izleyin.
 4. Ardından, yazdırmak istediğiniz bir sayfada olduğunuzda klavyenizde Control + P tuşlarına basın.

Bu yöntemi yalnızca kablosuz yazıcınız Bluetooth yerine Wi-Fi etkinse uygulayabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Chromebook’unuzu kullanarak belgeler nasıl taranır?

Belgeleri bir Chromebook’ta taramak, fiziksel belgeleri sık sık dijitalleştirmesi gereken kişiler için değerli bir özellik olabilir. Chromebook’lar, dahili kamerabu bölüm tarama işlevine sahip bir yazıcının kullanımına odaklanacaktır.

 1. Ana ekranınızdaki saate tıklayın.
 2. Ayarlar’ı seçin ve sol alt köşedeki “Gelişmiş”i seçin.
 3. Yazdır ve tara altında, uygulamayı başlatmak için “Tara”ya tıklayın. Uygulamayı Chromebook’un yerleşik Başlatıcısını kullanarak da arayabilirsiniz.
 4. Uygulama içinden tarayıcınızı seçmek için sağdaki aşağı ok menüsünü kullanın.
 5. Taramanıza başlamak için “Tara” düğmesini seçin.

“Diğer ayarlar” içinde, renk modunu, sayfa boyutunu, çözünürlüğü ve tarama seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Google. Ayrıca, taradığınız belgeler varsayılan bir konumda görünecektir. Özel bir kaydetme konumu oluşturmak için ayarlardaki yolu değiştirebilirsiniz.

Teknory