Google Chromecast ile Kullanabileceğiniz 5 Gizli Sesli Komut

Açık hava aktiviteleri yapmadan önce hava durumunu kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir. Ne de olsa yüksek topuklu ayakkabılarınız ve yazlık elbisenizle bir bahçe kafeye giderken yağmura yakalanmak istemezsiniz. Google Asistan aracılığıyla, telefonunuza hiç dokunmanıza gerek kalmadan hava durumunu kolayca kontrol edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken “Hava nasıl?” diye sormak. ve Asistan size yerel güncellemeleri […]

Google Chromecast ile Kullanabileceğiniz 5 Gizli Sesli Komut

Açık hava aktiviteleri yapmadan önce hava durumunu kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir. Ne de olsa yüksek topuklu ayakkabılarınız ve yazlık elbisenizle bir bahçe kafeye giderken yağmura yakalanmak istemezsiniz. Google Asistan aracılığıyla, telefonunuza hiç dokunmanıza gerek kalmadan hava durumunu kolayca kontrol edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken “Hava nasıl?” diye sormak. ve Asistan size yerel güncellemeleri verecektir.

Şaşırtıcı bir şekilde, bu komut yalnızca akıllı hoparlörlerde ve ekranlarda değil, Chromecast’te de çalışır. Bilgiyi sözlü olarak aktarmanın yanı sıra, önümüzdeki birkaç gün için sıcaklık ve hava durumu görünümüyle birlikte tahmini de TV ekranınızda görüntüler. Ayrıca hangi tarihlerin, hangi konumda ve hangi sıcaklık biriminde (Fahrenhayt, Santigrat ve hatta Kelvin) görüntülenmesini istediğinizi de belirleyebilirsiniz.

Teknory