Yeni bir Nvidia teknoloji demosu, oyuncu kararlarına tepki veren gerçek zamanlı AI karakterlerini içeriyor

Nvidia, GDC 2024 ve GTC 2024’ün bir parçası olarak Nvidia Avatar Cloud Engine (ACE) tarafından desteklenen, konuşma ve animasyona sahip AI video oyunu karakterlerini gösteren yeni bir teknoloji demosunu tanıttı. AI oyun girişimi Inworld AI ile işbirliği içinde oluşturulan oynanabilir demo, Unreal Engine 5’te oluşturulmuştur. Geliştiricilerin oyuncuya dinamik olarak tepki veren gerçekçi animasyonlu AI odaklı […]

Yeni bir Nvidia teknoloji demosu, oyuncu kararlarına tepki veren gerçek zamanlı AI karakterlerini içeriyor

Nvidia, GDC 2024 ve GTC 2024’ün bir parçası olarak Nvidia Avatar Cloud Engine (ACE) tarafından desteklenen, konuşma ve animasyona sahip AI video oyunu karakterlerini gösteren yeni bir teknoloji demosunu tanıttı.

AI oyun girişimi Inworld AI ile işbirliği içinde oluşturulan oynanabilir demo, Unreal Engine 5’te oluşturulmuştur. Geliştiricilerin oyuncuya dinamik olarak tepki veren gerçekçi animasyonlu AI odaklı NPC karakterleri uygulamasına olanak sağlamak için Inworld Engine ile birleştirilmiş Nvidia ACE teknolojisine sahiptir. kararlar.

Başlıklı Gizli Protokoldemoda, özel bir dedektif rolüne adım attığınızı ve bilgileri ortaya çıkarmak ve hedefler doğrultusunda ilerlemek için çeşitli karakterleri sohbete dahil ettiğinizi görüyoruz.

Demonun kısa kliplerini yakın zamanda yayınlanan bir dosyada kendiniz görebilirsiniz. açıklayıcı video bu aynı zamanda perde arkasındaki yazılım geliştirme kitine (SDK) dair birkaç ilginç bakışı da gösteriyor. Bu, geliştiricinin belirli bir karakterin evrende neler bildiğini açıkladığı, bazı geçmiş hikayelerinin ana hatlarını çizdiği ve mevcut ruh hali ve kişiliğine ilişkin bazı bilgileri doldurduğu bazı yazılı karakter ayrıntılarını içeren bir ekranı içerir.

Tüm bu bilgiler daha sonra karakterin oyundaki oyuncularla nasıl etkileşime gireceğini bildirir. Inworld AI CEO’su Kylan Gibbs, “Nvidia Ace mikro hizmetleri ile Inworld Engine’in birleşimi, geliştiricilerin dinamik anlatıları yönlendirebilen dijital karakterler oluşturmasına olanak tanıyarak oyuncuların şifreyi çözme, çıkarım yapma ve oynama konusunda yeni olanaklar açmasını sağlıyor” diyor.

Analiz: Oyuncular gerçekten yapay zeka istiyor mu?

Eylemlerinize tepki verebilecek NPC karakterleri kavramı kağıt üzerinde cazip görünse de, oyuncuların oyunlarında gerçekten üretken yapay zeka teknolojisini isteyip istemedikleri sorusunu gündeme getiriyor. Genişleyen rol yapma oyunu (RPG) Baldur’un Kapısı 3 Titizlikle hazırlanmış anlatımı ve ayrıntılı karakterleriyle geçen yılın en büyük hitlerinden biriydi.

Rağmen Gizli Protokol tamamen teknolojik açıdan inkar edilemez derecede etkileyici olsa da, yapay zeka tarafından oluşturulan karakter diyaloğunun, yetenekli yazarlardan oluşan bir ekip tarafından dikkatle oluşturulan bir şeye gölge düşürebileceğini hayal etmek zor. Şu ana kadar gösterilen diyalog da oldukça basit görünüyor ve çoğunlukla statik odalarda oturan karakterleri içeriyor.

Böyle bir teknolojinin tam teşekküllü bir oyunun karmaşık dünyasına gerçekten uygulanıp uygulanamayacağı henüz görülmedi ancak Inworld, oyunun kaynak kodunu yayınlayacağını söylüyor. Gizli Protokol Geliştiricilerin kodundan öğrenmelerine ve benzer sistemleri kendi yaratımlarında uygulamalarına olanak sağlamak için yakın gelecekte belirtilmemiş bir noktada.

Bunları da beğenebilirsin…

Teknory