Google, etkin olmayan Gmail hesaplarını 1 Aralık’tan itibaren silmeye başlayacak

Google planlıyor etkin olmayan Gmail hesaplarını silme PCMag’deki arkadaşlarımız ve diğerleri 1 Aralık’tan itibaren fotoğraflar bildirdi. Google, bu yılın başında terkedilmiş Gmail’lerin silinmesiyle ilgili haberi ve Aralık başlangıcını duyurdu ancak artık bu son tarihe haftalar kaldı. AYRICA BAKINIZ: Kişisel bilgileriniz Google Arama’da göründüğünde nasıl uyarı alacağınız aşağıda açıklanmıştır Google etkin olmayan bir hesabı tanımlar iki […]

Google, etkin olmayan Gmail hesaplarını 1 Aralık’tan itibaren silmeye başlayacak

Google planlıyor etkin olmayan Gmail hesaplarını silme PCMag’deki arkadaşlarımız ve diğerleri 1 Aralık’tan itibaren fotoğraflar bildirdi.

Google, bu yılın başında terkedilmiş Gmail’lerin silinmesiyle ilgili haberi ve Aralık başlangıcını duyurdu ancak artık bu son tarihe haftalar kaldı.

AYRICA BAKINIZ:

Kişisel bilgileriniz Google Arama’da göründüğünde nasıl uyarı alacağınız aşağıda açıklanmıştır

Google etkin olmayan bir hesabı tanımlar iki yıldır kullanılmayan bir şey gibi. teknoloji devi, oturum açmak gibi eylemleri değerlendiriyor; e-posta okumak veya göndermek; Google Drive’ı kullanma; bir YouTube videosunu izlemek; fotoğraf paylaşımı; bir uygulamayı indirmek; ve oturum açtığınızda etkinliklerde arama yapın.

İki yıl boyunca bir Google hesabına giriş yapmadıysanız veya herhangi bir etkinlik yapmadıysanız, Google hesabınızın etkin olmadığını kabul edecektir. Bu politika yalnızca kişisel hesaplar için geçerlidir; bir işverene, okula veya başka bir kuruluşa bağlı hesaplar için geçerli değildir.

Etkin olmadığı değerlendirilen Google, 1 Aralık’tan itibaren hesabın tüm içeriğini ve verilerini silebilir. Forbes’un işaret ettiği gibi, bu bir dizi şeyi içeriyor Google tarafından saklanan bilgilerGoogle Fotoğraflar, Google Takvim etkinlikleri, Google Dokümanlar ve e-postalar dahil. Google önceden söz konusu hesaba bildirimler ve varsa bir kurtarma e-postası gönderecektir.

Google, açıklamasında “Google ürünleri, hesabınızın o üründe 2 yıllık bir süre boyunca kullanılmaması durumunda verilerinizi silme hakkını saklı tutar” ifadesini kullanıyor. Etkin Olmayan Google Hesabı Politikası. “1 Aralık 2023, bu politika nedeniyle bir Google Hesabının silineceği en erken tarihtir.”

Hesabınızın Google Play mağazasında bir şey satın almak için kullanılmış olması veya hesabınızda aktif bakiyesi olan bir hediye kartının bulunması gibi bunun bazı istisnaları vardır.

Bu nedenle, bir süredir kullanmadığınız bir Gmail hesabınız varsa ve Google’ın onunla ilişkili her şeyi silmesini istemiyorsanız, 1 Aralık’tan önce giriş yaptığınızdan emin olun.

Teknory