Google, Fitbit hesap geçişinin bu yaz başladığını söylüyor –

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi TL;DR Google, Fitbit hesaplarının 2025 yılına kadar tamamen kullanımdan kaldırılacağını duyurdu. Bu yazdan itibaren, Fitbit hesabı kullanıcıları, bir Google hesabına geçme istemlerini görmeye başlayacak. Yeni kullanıcıların yalnızca bir Google hesabıyla kaydolması gerekecek, Fitbit hesabına kaydolma seçeneği olmayacak. Google, Fitbit satın alımını 2021’de tamamladı ve bazı basitleştirme ve entegrasyon hamlelerinin olası […]

Google, Fitbit hesap geçişinin bu yaz başladığını söylüyor –

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, Fitbit hesaplarının 2025 yılına kadar tamamen kullanımdan kaldırılacağını duyurdu.
  • Bu yazdan itibaren, Fitbit hesabı kullanıcıları, bir Google hesabına geçme istemlerini görmeye başlayacak.
  • Yeni kullanıcıların yalnızca bir Google hesabıyla kaydolması gerekecek, Fitbit hesabına kaydolma seçeneği olmayacak.

Google, Fitbit satın alımını 2021’de tamamladı ve bazı basitleştirme ve entegrasyon hamlelerinin olası olduğu oldukça açıktı. 2022’de Fitbit, kullanıcılara Fitbit hesaplarının 2025’te kullanımdan kaldırılacağını bildiren bir destek sayfası yayınladı. Google, Fitbit kullanıcılarının sahip olabileceği bazı endişeleri gidererek nihai hareketi şimdi yineledi.

İçinde yeni duyuru yazısı, Google, Fitbit hesaplarının ne zaman kullanımdan kaldırılacağını bekleyebileceğimiz konusunda bize daha net bir zaman çizelgesi verdi. Bu yazdan itibaren, Fitbit ekosistemine yeni girenlerden bir Google hesabına kaydolmaları istenecek ve Fitbit hesabıyla kaydolma seçeneği olmayacak.

Mevcut Fitbit kullanıcılarına, hesap verilerini bir Google hesabına taşımaları için bir geçiş istemi de gösterilecek. Bu geçiş istemi, bu yılın yazında görünmeye başlayacak. Hemen geçiş yapmanız gerekmese de, Fitbit hesaplarının 2025 yılına kadar tamamen kullanımdan kaldırılacağını unutmayın, bu nedenle bu tarihten önce geçiş yapmalısınız.

Zaman çizelgesi duyurusunun bir parçası olarak Google, bir Fitbit hesabı üzerinden bir Google hesabı girişinin avantajlarını da öne sürüyor. Birincisi, bağlı uygulamaları ve eşleştirilmiş cihazları yönetmeyi kolaylaştıran tek bir Google Hesabı şifresiyle Fitbit’te oturum açma rahatlığını elde edersiniz. Tüm Fitbit verileriniz Google Gizlilik Merkezi aracılığıyla yönetilebilir, bu da onu gizlilik kontrolü ihtiyaçlarınız için daha çok tek noktadan bir mağaza haline getirir.

Google, Fitbit sağlık ve zindelik verilerinizi Google Ads verilerinden ayrı ve bağımsız tutmaya devam edeceğinin sözünü veriyor. Fitbit’ten tüm geçmiş sağlık ve zindelik verilerinize erişmeye devam edeceğiniz de umut vericidir.

Taşıma istemleri henüz yayında değil, ancak önümüzdeki birkaç ay içinde görünmeye başlayacak. Yakında Fitbit uygulamasını açtığınızda onları fark edebilecek ve son tarihin önüne geçebileceksiniz. Kullanıcılar, süreci hızlı bir şekilde başlatmak için Fitbit uygulamasındaki Ayarları da kontrol edebilir.

Google, Fitbit hesap geçişinin bu yaz başladığını söylüyor –

Teknory