Google, güvenlik açığını düzeltmek için Chrome güncellemesini yayınladı

Google Chrome kullanıcıları şunu unutmayın: Web tarayıcınızı hemen güncelleyin. Arama devi piyasaya sürülmüş bu hafta yeni bir güncelleme. Bilgisayarınızı, verilerinizi çalmak isteyen kötü niyetli aktörlere karşı savunmasız bırakan aktif bir sıfır gün istismarına yönelik çok önemli bir yama içerir. Kusurun ciddiyeti ‘yüksek’ olarak derecelendirildi Buna göre Android MerkeziGoogle’ın yamaladığı sorun, Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanı tarafından […]

Google, güvenlik açığını düzeltmek için Chrome güncellemesini yayınladı

Google Chrome kullanıcıları şunu unutmayın: Web tarayıcınızı hemen güncelleyin.

Arama devi piyasaya sürülmüş bu hafta yeni bir güncelleme. Bilgisayarınızı, verilerinizi çalmak isteyen kötü niyetli aktörlere karşı savunmasız bırakan aktif bir sıfır gün istismarına yönelik çok önemli bir yama içerir.

Kusurun ciddiyeti ‘yüksek’ olarak derecelendirildi

Buna göre Android MerkeziGoogle’ın yamaladığı sorun, Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanı tarafından CVE-2023-6345 hatası olarak izleniyor. Bu açıktan yararlanmanın Chromium güvenlik önem derecesi “yüksek”. Düzeltme Windows, Mac ve Linux sistemlerinde mevcut olacaktır.

Google, ilk kez geçen hafta keşfedilen bu istismarla ilgili henüz herhangi bir ayrıntı yayınlamadı. Ayrıca istismarın ne kadar süredir aktif olduğu da belli değil. Android Central, sorunun Google’ın Skia grafik kitaplığıyla ilgili olduğunu bildiriyor. Bu istismar muhtemelen bilgisayar korsanlarının kullanıcının bilgisayarına kötü amaçlı bir dosya yerleştirmesine ve kod yürütmesine olanak tanıyabilir.

Gibi Sınır Chrome güncelleme notları, bu açıktan yararlanmanın zaten en az bir saldırgan tarafından “kötü amaçlı bir dosya yoluyla potansiyel olarak sanal alandan kaçış gerçekleştirmek” için kullanıldığını ortaya koyuyor.

Otomatik olarak güncellenecek Google Chrome kurulumunuz varsa, bunu açıkça bilmelisiniz ancak yine de web tarayıcınızın en son sürümüne sahip olup olmadığınızı bir kez daha kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde Google Chrome’u mümkün olan en kısa sürede güncellediğinizden emin olun.

Google Chrome’un güncellenen sürümleri Mac ve Linux için 119.0.6045.199, Windows için 119.0.6045.199/.200 olarak listeleniyor.

Konular
Siber Güvenlik Google

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow