Google, halihazırda sahip olduğunuz Google, Nest ve Android ürünlerinde Matter’ı etkinleştirir

Dhruv Bhutani / Android Kurumu TL;DR Google, çeşitli Google ürünlerinde Matter’ı etkinleştirdiğini duyurdu. Yeni standart, akıllı evinizi diğer markalarla özelleştirmenizi kolaylaştıracak. Google, 2023’te Matter’ı daha fazla cihazda etkinleştirmeyi planlıyor. Bağlantı Standartları İttifakı (CSA), Kasım ayı başlarında Matter’ın lansmanını duyurdu. Google, Matter’ın Google Nest cihazlarına, Android’e ve Google Home’a ​​geleceğini duyururken, şimdi bu lansmanın meyvelerini görmeye […]

Google, halihazırda sahip olduğunuz Google, Nest ve Android ürünlerinde Matter’ı etkinleştirir

Dhruv Bhutani / Android Kurumu

TL;DR

  • Google, çeşitli Google ürünlerinde Matter’ı etkinleştirdiğini duyurdu.
  • Yeni standart, akıllı evinizi diğer markalarla özelleştirmenizi kolaylaştıracak.
  • Google, 2023’te Matter’ı daha fazla cihazda etkinleştirmeyi planlıyor.

Bağlantı Standartları İttifakı (CSA), Kasım ayı başlarında Matter’ın lansmanını duyurdu. Google, Matter’ın Google Nest cihazlarına, Android’e ve Google Home’a ​​geleceğini duyururken, şimdi bu lansmanın meyvelerini görmeye başlıyoruz.

Akıllı ev endüstrisindeki en son gelişmeleri takip etmediyseniz Matter, CSA kapsamında Samsung, Amazon, Google, Apple ve diğer yüzlerce şirketle işbirliği içinde geliştirilen bir akıllı ev birlikte çalışabilirlik standardıdır. Matter, piyasadaki çok çeşitli akıllı ev cihazları arasındaki bağlantı zorluklarını çözmeyi amaçlıyor. Buradaki fikir, tüketicilerin istedikleri akıllı ev cihazı markasını satın almalarını ve akıllı ev ekosistemlerinin geri kalanıyla sorunsuz çalışmasını sağlamayı kolaylaştırmaktır.

Google’a göre, Matter’ı Google Nest cihazlarında, Android’de ve Google Home’da etkinleştirmeye başladı. Matter alan Nest cihazları, halihazırda sahip olabileceğiniz bazı gadget’ları içerir, örneğin:

  • Google Home hoparlörü (birinci nesil)
  • Google Ana Sayfa Mini
  • Yuva Mini
  • Yuva Sesi
  • Nest Hub (birinci ve ikinci nesil)
  • Nest Hub Max
  • Yuva Wifi Pro

Bunun Android’i nasıl etkileyeceğine gelince, Google, güncellemenin Fast Pair için destek ekleyeceğini söylüyor. Bu özellik, Matter özellikli cihazlarla ev ağınız, Google Home veya diğer akıllı ev uygulamalarıyla eşleştirmeyi hızlı ve kolay hale getirecek.

Şirket ayrıca, kullanıcıların Matter özellikli cihazlarını Wi-Fi veya uzun mesafelerde sorunsuz bağlantı sağlayan bir teknoloji olan Thread aracılığıyla ev ağlarına bağlayabileceklerini de belirtti. Google, Nest Wifi Pro, Nest Hub Max ve Nest Hub’ın (ikinci nesil) Thread ile çalışacak şekilde güncelleneceğini belirtir.

Duyuruya ek olarak, Mountain View merkezli kuruluş, 2023 planlarına ilişkin küçük bir fikir verdi. Bu planlar, Matter’ın yalnızca daha fazla Nest cihazında etkinleştirilmesini değil, aynı zamanda iOS desteğinin eklenmesini ve Matter’in Çoklu Yönetici deneyiminin daha derin bir entegrasyonunu içeriyor. Örneğin, Google Home uygulamasını açtığınızda, Samsung SmartThings cihazlarını görebilir ve Google Home’a ​​ekleyebilirsiniz.

Bunların hepsi şimdi oluyor olsa da, bu girişim başladığından beri plan buydu. Aslında, Ekim ayında, Samsung ve Google’ın Matter tabanlı senkronizasyonu “önümüzdeki haftalarda” kullanıma sunma sözü verdiği ortaya çıktı.

Google, halihazırda sahip olduğunuz Google, Nest ve Android ürünlerinde Matter’ı etkinleştirir

Teknory