Google Haritalar artık güneş panellerinin tam olarak nereye kurulması gerektiğini söyleyebiliyor

Google Haritalar artık çatıların güneş enerjisi potansiyelini hesaplayabiliyor, hava kalitesini takip edebiliyor ve polen sayımlarını tahmin edebiliyor. Platform yakın zamanda hava durumu modellerini hesaplayan ve çatıların güneş enerjisi potansiyelini anlamaya yardımcı olmak için hava görüntülerinden veri çeken Solar API gibi bir dizi hizmeti başlattı. Araç, doğruluğu artırarak ve gereken saha ziyareti sayısını azaltarak güneş paneli […]

Google Haritalar artık güneş panellerinin tam olarak nereye kurulması gerektiğini söyleyebiliyor

Google Haritalar artık çatıların güneş enerjisi potansiyelini hesaplayabiliyor, hava kalitesini takip edebiliyor ve polen sayımlarını tahmin edebiliyor.

Platform yakın zamanda hava durumu modellerini hesaplayan ve çatıların güneş enerjisi potansiyelini anlamaya yardımcı olmak için hava görüntülerinden veri çeken Solar API gibi bir dizi hizmeti başlattı. Araç, doğruluğu artırarak ve gereken saha ziyareti sayısını azaltarak güneş paneli kurulumunu hızlandırmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Mevsimsel alerjiler olarak her yıl daha da kötüye gidiyorPollen API, makine öğrenimi ve rüzgar düzenlerinin bir karışımını kullanarak 65 ülkedeki en yaygın alerjenlere ilişkin güncellenmiş bilgileri gösterir. Benzer şekilde Hava Kalitesi API’si, hükümet izleme istasyonları, uydular, canlı trafik ve daha fazlası gibi birden fazla kaynaktan gelen verileri kullanarak yerel hava kalitesi hakkında ayrıntılı bilgi sağlar ve orman yangınlarından etkilenen alanları da gösterebilir.

Bu hizmetler şirketleri ve ödeme yapan müşterileri hedef alırken, dünyanın belirli bölgelerindeki Google Haritalar kullanıcıları da hava kirliliği seviyelerini ve orman yangınlarından etkilenen bölgeleri takip edebiliyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow