IBM, Elon Musk’un Yahudi karşıtı komployu teşvik etmesi nedeniyle X / Twitter’dan reklamları çekiyor

Elon Musk’un Çarşamba gecesi Yahudi karşıtı bir komplo teorisini desteklemesinden yalnızca birkaç saat sonra, yeni rapor Musk’un eski Twitter olarak bilinen platformu X’te büyük şirketlerin Nazi yanlısı içeriğe yerleştirdiği reklamların ortaya çıktığı ortaya çıktı. Perşembe akşamı itibarıyla bu şirketlerden biri olan IBM, X’teki tüm reklamları resmi olarak duraklattı. IBM, IBM gibi kuruluşlara yaptığı açıklamada, “IBM’in […]

IBM, Elon Musk’un Yahudi karşıtı komployu teşvik etmesi nedeniyle X / Twitter’dan reklamları çekiyor

Elon Musk’un Çarşamba gecesi Yahudi karşıtı bir komplo teorisini desteklemesinden yalnızca birkaç saat sonra, yeni rapor Musk’un eski Twitter olarak bilinen platformu X’te büyük şirketlerin Nazi yanlısı içeriğe yerleştirdiği reklamların ortaya çıktığı ortaya çıktı.

Perşembe akşamı itibarıyla bu şirketlerden biri olan IBM, X’teki tüm reklamları resmi olarak duraklattı.

IBM, IBM gibi kuruluşlara yaptığı açıklamada, “IBM’in nefret söylemi ve ayrımcılığa karşı sıfır toleransı vardır ve bu tamamen kabul edilemez durumu araştırırken X’teki tüm reklamları derhal askıya aldık” dedi. Finans Zamanları Ve Sınır.

Çarşamba günü Musk, bir kullanıcının bir mesajı yayarak gönderdiği gönderiye yanıt verdi. Yahudi karşıtı komplo teorisi Yahudi halkının beyazların yerine azınlık gruplarından göçmenleri getirdiğini iddia ediyor.

“Gerçek gerçeği söyledin” cevap verdi Musk, X hakkında şu anda yaklaşık 6 milyon görüntülemeye sahip olan bir gönderide.

Daha sonra gönderilerMusk, “kendilerine birincil tehdit oluşturan azınlık gruplarını eleştirmeyi” reddetmekle suçladığı ADL gibi kuruluşların isimlerini açıkça vererek konuyu ikiye katladı.

Musk’un X için özenle seçtiği CEO Linda Yaccarino, Perşembe öğleden sonra kendi gönderisinde Musk’un gönderilerine yönelik eleştirilere yanıt veriyor gibi göründü.

Yaccarino, “X’in bakış açısı her zaman herkes tarafından yapılan ayrımcılığın DURDURULMASI gerektiği konusunda çok açık olmuştur – bence bu hepimizin üzerinde anlaşabileceği ve kabul etmesi gereken bir şey.” dedi. “Bu platform söz konusu olduğunda X, antisemitizm ve ayrımcılıkla mücadele çabalarımız konusunda da son derece açık konuştu. Dünyanın hiçbir yerinde buna yer yok; bu çirkin ve yanlış. Tam nokta.”

Ancak Yaccarino’nun X’te Yahudi karşıtlığına belirsiz bir şekilde değinmesinden sadece birkaç saat önce, Media Matters For America (Amerika İçin Medya Önemlidir) yayınlanan Büyük şirketlerin reklamlarının X’te Nazi yanlısı içerikle ilgili olarak sunulduğunu tespit eden yeni bir rapor.

Raporda, IBM, Apple, Oracle, Xfinity ve Bravo gibi şirketlerin reklamlarının Nazileri tanıtan ve Hitler hakkında olumlu mesajlar paylaşan içeriklerde yayınlandığı ortaya çıktı. Daha önce de belirtildiği gibi IBM, platformdaki reklam kampanyalarını duraklattığını zaten duyurmuştu.

Bunun ilk defa meydana gelmediğini belirtmek gerekir. Daha önce Mashable rapor edildi Sadece birkaç ay önce Amazon, FIFA, Samsung, MLB, Sports Illustrated ve Adobe gibi şirketlerin reklamlarının X’te Hitler yanlısı, Nazi yanlısı içerikle birlikte gösterildiğini tespit eden Media Matters araştırmasında.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow