Apple Music Sing, Apple cihazlarınıza karaoke getirecek

En sevdiğiniz şarkıları söylerken kendinizi duymaya hazır mısınız? Şanslısın. Bugün (6 Aralık), Apple Music, ayarlanabilir ses seviyesi ile daha doğru şarkı sözü gösterimini birleştirerek karaoke için mükemmel hale getiren yeni Apple Music Sing özelliğini duyurdu. Bu ayın sonlarında piyasaya sürülecek olan on milyonlarca şarkı ve 50 küratörlüğünde çalma listesi birlikte söylenebilecek. Yakında beta sürümüne girecek […]

Apple Music Sing, Apple cihazlarınıza karaoke getirecek

En sevdiğiniz şarkıları söylerken kendinizi duymaya hazır mısınız? Şanslısın.

Bugün (6 Aralık), Apple Music, ayarlanabilir ses seviyesi ile daha doğru şarkı sözü gösterimini birleştirerek karaoke için mükemmel hale getiren yeni Apple Music Sing özelliğini duyurdu. Bu ayın sonlarında piyasaya sürülecek olan on milyonlarca şarkı ve 50 küratörlüğünde çalma listesi birlikte söylenebilecek. Yakında beta sürümüne girecek ve bu ayın sonlarında tüm müşterilere sunulacak.

AYRICA BAKINIZ:

Apple Music Replay, 2022’de en çok hangi şarkıları dinlediğinizi size hatırlatır

“Vokal kontrol” ile kullanıcılar vokalleri izole edebilecek ve ses seviyesini ayarlayabilecek. İster orijinal şarkıcı tarafından boğulmak isteyin, ister şarkının karaoke versiyonuna eşlik etmek isteyin, Sing sizi bekliyor. Bir Apple sözcüsü Mashable’a “Müziği gerçek zamanlı olarak işleyebilen, vokal bölümleri bulabilen ve bunları şarkının geri kalanından düzgün bir şekilde izole edebilen bir cihaz üstü makine öğrenimi algoritması oluşturduk” dedi. Ses kontrolünü kullanmak için şarkı sözü görünümünde mikrofon düğmesine dokunun ve istediğiniz ses düzeyine kaydırın.

Mikrofon düğmesi, vokallerin sesini kontrol etmenizi sağlar.
Kredi bilgileri: elma

Apple, ses kontrolüne ek olarak şarkı sözlerini “gerçek zamanlı şarkı sözleri” ile iyileştirdi. Artık şarkı sözleri her vuruşta senkronize ediliyor ve tıpkı karaoke odalarında olduğu gibi çalarken ayrı ayrı hecelerle canlandırılacak. Gerçek zamanlı şarkı sözleri ayrıca ana vokalleri arka vokallerden ayırarak şarkılara daha doğru bir şekilde eşlik etmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Spotify, Haziran ayında Spotify Karaoke adlı benzer bir özelliği yayınlamıştı. Spotify Karaoke, kullanıcıların performanslarının doğruluğunu değerlendirir ve onlara 100 üzerinden bir puan verir. Yine de, izole şarkı sözü ses kontrolü yoktur. Apple Music Sing, karaokeyi biraz daha ciddiye alanlar içindir.

Apple Music Sing, tüm tatil partisi ihtiyaçlarınız için Apple TV 4K dahil olmak üzere Apple cihazlarınızın en yeni modellerinde mevcut olacak.

Teknory