Google, hizmetlerinin çoğu için yapay zeka destekli yeni özellikler sunuyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Google, çeşitli hizmetler için yeni yapay zeka özelliklerini kullanıma sunuyor. Arama, Haritalar, Lens ve Alışveriş yeni araçlara kavuşuyor. Bard artık istemler için görüntüleri kullanabilecek. Google Haritalar’dan Bard’a, Google’ın yapay zekayı hizmetlerinin her yönüne entegre etme misyonu bir saniye bile yavaşlamıyor. Şirket, bugün veya yakın gelecekte çeşitli ürünlere gelecek […]

Google, hizmetlerinin çoğu için yapay zeka destekli yeni özellikler sunuyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, çeşitli hizmetler için yeni yapay zeka özelliklerini kullanıma sunuyor.
  • Arama, Haritalar, Lens ve Alışveriş yeni araçlara kavuşuyor.
  • Bard artık istemler için görüntüleri kullanabilecek.

Google Haritalar’dan Bard’a, Google’ın yapay zekayı hizmetlerinin her yönüne entegre etme misyonu bir saniye bile yavaşlamıyor. Şirket, bugün veya yakın gelecekte çeşitli ürünlere gelecek olan bir dizi yeni yapay zeka aracını ve diğer özellikleri duyurdu. İşte açıklanan her şey ve bilmeniz gerekenler.

Google Haritalar

Rotalar için Google Haritalar Sürükleyici Görünüm

Google Haritalar yeni bir özellik ve iki güncelleme alıyor. Güncellemelerden başlayarak, bir konumun çok boyutlu bir görünümünü oluşturmak için görüntüleri bir araya getiren bir özellik olan Sürükleyici Görünüm artık daha fazla şehre yayılıyor. Yeni eklenen şehirler arasında Amsterdam, Dublin, Floransa ve Venedik yer alıyor. Google, Mayıs ayında özelliği yıl sonuna kadar bu dördü de dahil olmak üzere 15 şehirde kullanıma sunmayı planladığını duyurdu. Şehirlerin geri kalanı Berlin, Las Vegas, Londra, Los Angeles, Miami, New York, Paris, San Francisco, San Jose, Seattle ve Tokyo’dur. Aynı zamanda dünya çapında 500 önemli noktaya kadar genişleyecek.

Diğer güncelleme masaüstündeki Son Kullanılanlar özelliği için geliyor. Önümüzdeki ay dünya çapında kullanıma sunulması planlanan bu güncelleme, Google Haritalar penceresini kapattıktan sonra bile Son öne çıkanların kaydedilmesini sağlayacak. Böylece artık aynı anda birden fazla gezi planlayabilecek veya ara verip ilerlemenizi kaybetmeden geri dönebileceksiniz.

Yeni özelliğe gelince, Google bu ay dünya çapında Android ve iOS’a göz atılabilir yol tarifleri adlı bir araç getiriyor. Bu özellik, kullanıcıların kilit ekranlarından veya rota genel bakışlarından güncellenmiş ETA’ları ve bir sonraki dönüşün nerede yapılacağını görüntülemelerine olanak tanır. Bu bilgi daha önce yalnızca kapsamlı navigasyon modunda mevcuttu. teknoloji devi, bu özelliğin yürüyüş, bisiklet ve sürüş modları için kullanılabileceğini belirtiyor.

Alışveriş

Google Arama’yı kullanarak alışveriş yapanların kullanımına iki yeni özellik sunulacak. İlk yeni özellik, bugünden itibaren kullanılabilen sanal bir deneme aracıdır. Google, bu aracın, kullanıcıların kıyafetlerin çeşitli gerçek modellerde nasıl göründüğünü görmelerine olanak tanırken, “çeşitli pozlarda çeşitli gerçek modellerde nasıl sarkacağını, katlanacağını, yapışacağını, esneyeceğini ve kırışıklıklar ve gölgeler oluşturacağını” doğru bir şekilde yansıttığını söylüyor. Bu araç, ilk andan itibaren Everlane, H&M, LOFT ve Anthropologie gibi markalarla kullanılabilir.

antropoloji

Diğer özellik, ABD’de alışveriş yapanların mükemmel giyim eşyasını bulmak için aramalarını iyileştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan kılavuzlu iyileştirmeler olarak adlandırılır. Google’ın açıkladığı gibi, şirket, baktığınız öğeye benzer seçenekleri bulmanıza yardımcı olması için bir mağaza çalışanı kullanma hissini yeniden yaratmaya çalışıyor, ancak belki farklı bir ayrıntıyla. Ancak bu durumda mağaza çalışanı Google’ın yapay zekasıdır.

Lens

Fotoğraf çekmenizi ve aramanızı sağlayan araç olan Google Lens, artık cilt koşullarını aramanıza izin verecek. Yeni Search Your Skin özelliği ile kullanıcılar ciltlerinin fotoğrafını çekebilecek ve cilt durumları için görsel eşleşmeler elde edebilecek. Google, özelliğin vücudun tırnak, dudak ve saç gibi diğer bölgelerinde de çalıştığını söylüyor.

Aramak

ChicagoBean Sorgusu

Google, bu yılın başlarında Google I/O sırasında arama motoruna AI destekli bir anlık görüntü özelliği getirmekten uzun uzadıya bahsetti. Şirket şimdi odanızda kalanlar, oteller ve turistik mekanlarla ilgili araştırmalara yardımcı olmak için bu üretken yapay zeka özelliğini kullanıyor. Kullanıcıların ayrıntılı sorular sorabilecekleri ve web’den, incelemelerden ve fotoğraflardan yanıt alabilecekleri bildiriliyor.

ozan

Daha önce duyurulan ve yakında sunulacak olan bir şey de görüntü istemleridir. Önceden, Bard yalnızca metin istemlerini kabul edebiliyordu, ancak önümüzdeki haftalarda kullanıcılar resim de ekleyebilecek. Örneğin, kullanıcılar “Bu fotoğraf için bir başlık bulmama yardım et” istemini kullanabilir.

Google, hizmetlerinin çoğu için yapay zeka destekli yeni özellikler sunuyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow